ProShock Ice – kriolipoliza na odchudzanie

ProShock Ice - kriolipoliza na odchudzanie Kriolipoliza to jeden z najlepszych bezinwazyjnych sposobów fizycznego usuwania tkanki tłuszczowej. Stanowi doskonałą alternatywę dla chirurgicznej liposukcji. Sprawdzi się w przypadku tzw. otyłości miejscowej, gdy chcemy wyszczuplić konkretne partie ciała np. brzuch lub uda, albo gdy zależy nam na skutecznej redukcji skórki pomarańczowej, także w przypadku tzw. cellulitu włóknistego.

W ofercie Clinica Cosmetologica niestety nie znajdziemy zabiegu ProShock Ice,
ale za to istnieje możliwość skorzystania z równie skutecznego zamiennika jakim jest kriolopoza Clatauu.Kliknij tutaj

Na jakiej zasadzie działa kriolipoliza?

Kriolipoliza to zabieg łączący w sobie lipolizę czyli rozkład tłuszczu do poziomu kwasów tłuszczowych i glicerolu, z krioterapią potocznie nazywaną leczeniem zimnem. Metoda ta wykorzystuje zjawisko apoptozy czyli naturalnej śmierci komórek, które uległy uszkodzeniu. Niska temperatura niszczy komórki tłuszczowe bez uszkadzania pozostałych tkanek. Martwe komórki zostają następnie usunięte z organizmu, za pomocą układu limfatycznego.

ProShock Ice – na czym polega zabieg?Proshock Ice

ProShock Ice to innowacyjne połączenie kriolipolizy z działaniem fal ultradźwiękowych. Zabieg przebiega dwuetapowo. Pierwszym z nich jest wymrażanie tkanki tłuszczowej. Na czym polega? Kriolipoliza wywołuje wspomniane wyżej zjawisko apoptozy czyli naturalnej śmierci uszkodzonych komórek, a następnie ich usunięcia z organizmu poprzez układ limfatyczny. Głowica mrożąca zasysa tkanki a następnie zamraża je, obniżając temperaturę w obszarze zabiegowym do poziomu między +5 a -5 stopni Celsjusza.

Pierwsze zetknięcie urządzenia ze skórą jest dość niekomfortowe ze względu na silne odczucie chłodu, natomiast nie wywołuje ono bólu. W drugim etapie zabiegu stosuje się głowicę ultradźwiękową – skóra podlega działaniu fal akustycznych, które przyspieszają metabolizm komórkowy i pobudzają krążenie, co w rezultacie ułatwia i przyspiesza usuwanie tłuszczu oraz redukowanie skórki pomarańczowej.

Przeciwwskazania do zabiegu

Kriolipoliza to bezpieczny i bezinwazyjny zabieg, istnieje jednak szereg przeciwwskazań, do wykonania go. Są to przede wszystkim:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • choroby wątroby,
  • niewydolność nerek,
  • choroby nowotworowe,
  • cukrzyca,
  • aktywne infekcje grzybicze, bakteryjne lub wirusowe,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • metalowe implanty lub rozrusznik serca.

Kriolipoliza - usuwanie tkanki tłuszczowej.

Kriolipoliza Clatuu – czym się wyróżnia?

W Clinica Cosmetologica oferujemy Państwu Kriolipolizę Clatuu jako zamiennik dla ProShock Ice.
Podczas zabiegu kriolipolizy Clatuu temperatura tkanki tłuszczowej zostaje obniża do -9 stopni, jest więc jeszcze niższa niż w przypadku ProShock Ice. Kriolipoliza Clatuu zapewnia dzięki temu maksymalne efekty. U wielu pacjentów wystarczy tylko jeden zabieg dla osiągnięcia zadowalających rezultatów. Redukcja tkanki tłuszczowej rozpoczyna się 1-2 dni po zabiegu, a cały proces trwa do 12 tygodni. Po tym czasie, w razie potrzeby zabieg można powtórzyć.

Karolina Formela kosmetologGłowica urządzenia do kriolipolizy Clatuu pozwala na połączenie zasysania tkanki lipidowej z mrożeniem jej. To bardzo skuteczne rozwiązanie w redukcji miejscowej nadwagi oraz skórki pomarańczowej. Niska temperatura jest bezwzględna dla tłuszczu a jednocześnie nie powoduje ingerencji w otaczające go tkanki. Zachodzące pod wpływem kriolipolizy zjawisko apoptozy jest całkowicie naturalne i w pełni bezpieczne dla organizmu. – mówi Karolina Formela, kosmetolog z Clinica Cosmetologica.

Podsumowanie

Kriolipoliza to skuteczny sposób bezinwazyjnego usuwania tłuszczu. Pod wpływem działania niskiej temperatury uszkodzeniu ulegają tylko komórki tłuszczowe, zaś pozostałe tkanki zostają nienaruszone. Adipocyty są rzeczywiście usuwane z organizmu (a nie, jak to ma miejsce w przypadku stosowania diety odchudzającej – zmniejszają jedynie swoją objętość). Dlatego właśnie kriolipoliza jest tak skuteczna i zapewnia trwały efekt wysmuklenia konkretnych partii ciała.

Darmowe konsultacje z kosmetologami

Bibliografia

1. Adamski Z., Kaszuba A., Dermatologia dla kosmetologów, Urban & Partner, 2010
2. Fowler Grant C., Pfenninger John L., Procedury zabiegowe i diagnostyczne w dermatologii i medycynie estetycznej, Urban & Partner, 2012
3. Kaźmierowski M., Monika Bowszyc-Dmochowska M., Kriochirurgia w chorobach skóry, Czelej, 2017
4. Sieroń A., Cieślar G., Krioterapia – leczenie zimnem, Alfa Medica Press, 2007

Dodaj komentarz

Komentarze

Elle 18.10.2020 11:20

Miałam robiony ProShock Ice i pierwsze co było na konsultacjach to mówienie o badaniach, więc jak najbardziej to wszystko się pokrywa z tym co piszecie

Milka41 03.09.2019 06:45

To raczej normalne, że takie zabiegi wymagają przynajmniej podstawowych badań, aby później nie doszło do żadnych powikłań 🙂

EdytaM 02.09.2019 19:42

Pewnie takie zabiegi na redukcję tkanki tłuszczowej są strasznie niekomfortowe. Z tego co widzę to przed takim zabiegiem trzeba pewnie wykonać szereg badań, aby sprawdzić czy się kwalifikujemy do zabiegu.

Jowita 02.09.2019 16:40

Może nazwy mają trochę wymyślne, ale nie ma co się śmiać, ponieważ są to bardzo poważne zabiegi, które wymagają prawidłowego przygotowania oraz szerokiej wiedzy ze strony specjalisty przeprowadzającego zabieg. Korzystałam z Kriolipolizy Clatauu i uważam, że jest to jeden z lepszych zabiegów na modelowanie ciała dostępnych na rynku i co ważniejsze po takim zabiegu jesteśmy zdolni do pracy oraz zabieg przeprowadzay jest bez znieczulenia.

veness 02.09.2019 08:04

Te wszystkie zabiegi na odsysanie tłuszczu mają strasznie zabawne nazwy ;d. Trudno się na coś zdecydować jak jest tyle opcji, ale po to są te konsultacje aby specjalista nam mógł coś doradzić:)

olitea 30.08.2019 18:08

Ja już powoli zaczynam się gubić w tych wszystkich zabiegach na redukcję tkanki tłuszczowej.., ale z jednej strony to chyba dobrze, że mamy tak szeroki wybór.