Jak pozbyć się lwiej zmarszczki? Polecamy HIFU

hifu lwia zmarszczkaLwia zmarszczka (lub lwie zmarszczki) to pionowa linia (lub kilka linii) w środkowej części czoła, najczęściej między brwiami lub tuż nad nimi. Najczęściej pojawia się po 30. roku życia. Jej powstawanie może determinować skłonność do częstego marszczenia czoła, co nie oznacza, że tylko u takich osób pojawia się lwia zmarszczka, gdyż jej występowanie determinuje także szereg innych czynników.

Lwia zmarszczka jest o tyle nieprzyjemna, że nadaje twarzy bardzo surowego, groźnego lub zmęczonego wyrazu, co bardzo często nie jest spójne z faktycznym usposobieniem. Ponadto bardzo często jest to dość głęboka, wyraźna linia, której trudno się pozbyć za pomocą kremów. Na szczęście, nawet na takie bruzdy jest sposób – zabiegi HIFU. Lwia zmarszczka może zostać skutecznie zlikwidowana, i to podczas jednej wizyty w specjalistycznym gabinecie!

Czym jest metoda HIFU?

ultraformer III - hifuHIFU to skrót od High Intensity Focused Ultrasound. Jest to technologia zogniskowanej fali ultradźwiękowej, którą początkowo wykorzystywano w leczeniu nowotworów. Dziś zastosowanie znajduje w nowoczesnej kosmetologii i medycynie estetycznej.

HIFU stosuje się w zabiegach Ultraformer III. Polegają one na przykładaniu do skóry miejsce przy miejscu specjalnej głowicy, która emituje fale ultradźwiękowe. Wnikają one w głąb kolejnych warstw tkanek (do skóry, tkanki tłuszczowej i mięśniowej). Podgrzewają je, a w efekcie powstają kontrolowane mikrouszkodzenia skóry. Włókna kolagenu zostają obkurczone, co skutkuje naturalną reakcją organizmu, jaką jest pobudzenie procesów regeneracji. Dochodzi do intensywnej produkcji nowych włókien kolagenu. Skóra staje się gęstsza, lepiej napięta, bardziej jędrna. Zredukowane zostają nawet głębokie bruzdy, w tym lwia zmarszczka.

Jakie są zalety metody HIFU?

Lwia zmarszczka może być usunięta skutecznie i bezinwazyjnie. Podsumowując zalety zabiegów HIFU – Ultraformer III, warto wymienić:

  • spektakularne efekty: rezultaty przez wiele osób porównywane są z liftingiem chirurgicznym, ale tutaj nie ma ani skalpela, ani strzykawek,
  • komfort podczas zabiegów: zabiegi są na tyle bezbolesne, że nie ma konieczności podawania znieczulenia,
  • bezpieczeństwo: zabiegi są bezpieczne, a lista przeciwwskazań bardzo krótka,
  • długi okres utrzymywania się efektów: rezultaty zabiegów utrzymują się nawet do dwóch lat. Na tle innych propozycji jest to bardzo imponujący wynik,
  • możliwość wykonywania zabiegów przez cały rok: wielu zabiegów kosmetologicznych nie można wykonywać latem, gdy narażeni jesteśmy na ekspozycję na słońce. Tego problemu nie ma w przypadku HIFU, z którego korzystać można bez względu na porę roku,
  • wystarczy jedna wizyta: wiele zabiegów kosmetologicznych wykonuje się w seriach od 3 do nawet kilkunastu. W przypadku HIFU wystarczy jeden zabieg, aby w pełni cieszyć się rezultatami.

Igor Michajłowski - cytatZabiegi HIFU – Ultraformer III to jedna z moich ulubionych propozycji, ponieważ łączy skuteczność z bezinwazyjnością i komfortem pacjenta – mówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Clinica Cosmetologica

HIFU – lwia Zmarszczka. Najczęstsze pytania
Czy zabiegi są bolesne? Nie
Czy HIFU lifting sprawdza się także w przypadku głębokich zmarszczek? Tak
Czy przed zabiegami trzeba unikać słońca? Nie
Czy zabiegi można wykonywać przez cały rok? Tak
Jak długo utrzymują się efekty? Aż do dwóch lat

Bezpłatne konsultacje przed zabiegami HIFU – lwia zmarszczka

Kosmetolog Marta Włodarczyk - GdańskWciąż nie wiesz, czy zabieg HIFU jest dla Ciebie? Zapraszam na darmowe, niezobowiązujące konsultacje, podczas których postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości! Chętnie udzielę informacji, odpowiem na pytania, wyjaśnię, jak będzie przebiegać zabieg i jakich efektów można się spodziewać. – mówi Marta Włodarczyk, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Podczas DARMOWEJ KONSULTACJI kosmetolog przeprowadza szczegółowy wywiad, ogląda i skórę i na tej podstawie ustala, jaka metoda zabiegowa sprawdzi się najlepiej.

Oczywiście, ważnym elementem takich konsultacji jest ustalenie, czy nie występują żadne przeciwwskazania do wykonania zabiegów. Zdrowie pacjenta jest najważniejsze. Dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości, istnieje możliwość skonsultowania się z dermatologiem, ściśle współpracującym z kliniką.

DARMOWĄ KONSULTACJĘ z kosmetologiem umówisz w każdej naszej placówce – zadzwoń +48 791 604 604.

Ostrzykiwanie a lwia zmarszczka

Jeszcze do niedawna ostrzykiwanie było najpopularniejszym zabiegiem anti-aging. Nowoczesne metody dają możliwość osiągnięcia nawet lepszych efektów, bo bardziej naturalnych, i to bezinwazyjnie. Najlepszym przykładem jest właśnie HIFU. Kolejna przewaga Ultraformera nad ostrzykiwaniem to czas utrzymywania się efektów – w przypadku HIFU są to aż dwa lata, przy ostrzykiwaniu niecały rok.

Lwia zmarszczka – domowe sposoby

HIFU na lwie zmarszczki to najlepszy sposób. Tylko podczas tych zabiegów możemy osiągnąć tak spektakularne efekty, i to w krótkim czasie. Pozbędziemy się nawet głębokich, utrwalonych linii!
Czy oznacza to, że można zapomnieć o codziennej pielęgnacji skóry? Oczywiście, że nie! Codzienne dbanie o skórę, stosowanie odpowiedniego kremu, ale też zdrowa dieta to ważne elementy, o których nie można zapominać. W przeciwnym razie efekty zabiegów HIFU mogą nie utrzymywać się wystarczająco długo.

Dodaj komentarz

Komentarze

Magdalena 22.03.2019 08:15

Bułka z masłem, to do mnie pytanie? Z wielkimi nie, w ogóle ze zmarszczkami to tak, ale nadal utrzymuje, że to w większości wina złego stylu życia i kiepskiej pielęgnacji.
Choć lwia zmarszczka jest chyba mimiczna? Nad tym trudno zapanować.

bułka z masłem 08.03.2019 08:21

a widziałaś w ogóle jakieś dwudziestoparolatki z wielkimi zmarszczkami? 😀 bo ja chyba tylko w internecie o tym czytałam, więc weź (mocną) poprawkę na to, że te reakcje mogą być przesadzone i nieobiektywne (jak to zwykle gdy się próbuje ocenić siebie, heh). nie wiem, jak trzeba o siebie nie dbać żeby mieć takie problemy w tym wieku. a wracając do tematu skuteczności zabiegów hifu na lwie zmarszczki, to moim zdaniem przydałyby się lepsze zdjęcia, bo u tej pani bardziej widać brwi i oczy niż czoło.

Magdalena 01.03.2019 07:04

To jeszcze zależy, kto jest w jakim wieku… Przecież jak ktoś ma te, dajmy na to ~25 lat to u niego zmarszczki są raczej nie ze ‚starości’, no to lepiej chyba podziałać innymi sposobami, na te mocniejsze jeszcze będzie czas.
Same kremy też sporo dają jeśli rozchodzi się tylko o szybką utratę wody w skórze.
Za to ultraformer to już mocne uderzenie.

Tina 11.02.2019 09:26

Natalka hifu można przecież używać nie tylko na lwią zmarszczkę przecież, więc może mogłoby pomóc. Jak to są naprawdę drobne linie to chyba wypełnianie ich nie miałoby za dużego sensu. Chociaż nie sądzę, żeby to było mocno widoczne dla innych poza Tobą, też mam takie cienkie linie i nigdy nie zwracałam na to za bardzo uwagi. Dopiero jak przeczytałam Twój komentarz to przyjrzałam się dokładniej 😛

Natalka 28.01.2019 13:48

ja mam trochę inny problem, nie mam lwiej zmarszczki tylko tylko takie drobne cienkie kreseczki na całym czole, z tym też się da coś zrobić? to nie jest wielki problem dla mnie, ale lepiej bym się czuła bez nich 🙂

Holly 17.01.2019 13:44

W teorii to wszystko wygląda rewelacyjnie, w praktyce trudno uwierzyć że można zlikwidować zmarszczki bez operacji. Brzmi trochę jak marzenia ściętej głowy albo może ja jestem takim niedowiarkiem. Za to na pewno nie jestem na bieżąco z nowinkami medycyny estetycznej haha
A co z innymi bezoperacyjnymi metodami? Osocze bogatopłytkowe np.?

Aniela P. 03.01.2019 08:54

Eddie wybacz, dawno tu nie zaglądałam 🙂 Obrzęk był, zaczerwienienie też chwilkę po zabiegu. Po ok pół godzinki wszystko wróciło do normy i mogłam nałożyć makijaż tak jak zwykle.

Eddie 20.12.2018 09:18

Aniela fantastycznie, że się odezwałaś, dobrze rozumiem, że masz już zabieg za sobą? 🙂 Powiedz proszę, czy miałaś jakieś dolegliwości po? Zaczerwienienie, obrzęk, whatever?

Aniela P. 13.07.2018 12:13

Kocimiętka porównywalne 🙂 tylko wiesz hifu nie wygładzi Ci skóry od razu. trzeba poczekać chwilę, tak z miesiąc do trzech na pełen efekt, w tym czasie lwia zmarszczka będzie się stopniowo zmniejszała. bardzo naturalny efekt, wg mnie lepiej to wygląda niż ostrzykiwanie.

kocimiętka 02.07.2018 14:19

ale fajnie, że poruszyliście ten temat. to też mój problem, a jakoś nie wpadło mi do głowy, że można stosować hifu na lwie zmarszczki. nawet myślałam o botoksie, chociaż nigdy nie byłam zwolenniczką takiego ingerowania w ciało. ciekawe, czy skuteczność jest porównywalna przy obu metodach, bo to brzmi zbyt pięknie, żeby było prawdziwe i skuteczne.