Golenie – najpopularniejszy, ale i najmniej skuteczny, sposób na zbędne włoski na nogach

Golenie nóg

Większość z nas, na początku swojej „przygody” z usuwaniem niechcianych włosków, stosuje właśnie golenie nóg. Prosta, łatwo dostępna i tania metoda, po którą często sięgają początkujące fanki gładkiej skóry. Zwykle jednak, po jakimś czasie, regularnego używania maszynki, włoski stają się grubsze i mocniejsze. Wówczas lepszym rozwiązaniem będzie depilacja nóg. Natomiast z golenia warto korzystać w sytuacjach nagłych – gdy potrzebujemy, mieć gładkie nogi na szybko.

Golenie nóg – plusy i minusy

Golenie nóg - depilacjaMetoda ta, ma sporo zwolenniczek. Jest prosta i bezbolesna (pod warunkiem, że się nie zatniesz). Poza tym, maszynki nie kosztują dużo. Jednak żeby golenie nóg szło gładko, trzeba zainwestować również w dobry żel bądź piankę. Wysokiej jakości kosmetyk do golenia, zmiękczy włoski i ułatwi prowadzenie maszynki, przy okazji zmniejszając ryzyko zacięć. Dzięki temu, że podczas zabiegu „zbierasz” maszynką krem, wiesz dokładnie, które miejsca zostały już ogolone. Goląc się, po jedynie zwilżonej wodą skórze, często przejeżdżamy maszynką kilkukrotnie po tym samym miejscu. A czym więcej pociągnięć, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia podrażnienia po goleniu nóg.

Niestety, wiele kobiet ich doświadcza, czasem nawet mimo nałożenia pianki czy kremu przed zabiegiem. Krostki po goleniu na nogach są skutkiem drażniącego działania ostrzy na skórę. Pojawienie się ich, niestety psuje cały efekt – zazwyczaj zanim podrażnienie zniknie, to włoski zdążą już odrosnąć. Jeśli masz wrażliwą lub niewystarczająco nawilżoną skórę, to kropki na nogach po goleniu, są bardzo prawdopodobne. Warto zatem pamiętać, o regularnym stosowaniu balsamu pielęgnacyjnego – i oczywiście, kremu lub żelu do golenia – nigdy nie należy golić się „na sucho”.

Krem do depilacji nóg – alternatywa dla maszynki

Jeśli golenie nóg Ci nie odpowiada, bo np. często zdarza Ci się zaciąć maszynką, albo masz krostki na nogach po goleniu, wypróbuj krem. Produkt ten, tak naprawdę nie służy do depilacji (nie usuwa włosków z cebulkami, jedynie te które znajdują się na powierzchni skóry). Jednak włosy, odrastające po użyciu kremu, nie są tak szorstkie, jak po ogoleniu ich maszynką, dzięki czemu można stosować go nieco rzadziej, niż golenie maszynką.

Kremy mogą jednak powodować reakcję alergiczną, dlatego warto zrobić najpierw próbę uczuleniową, na małej powierzchni skóry, aby upewnić się, że dany preparat możemy bezpiecznie stosować.

Jeśli nie maszynka i nie krem, to może depilacja nóg woskiem?

Depilacja nóg (usuwanie owłosienia wraz z cebulkami) ma swoje wady i zalety. Niewątpliwie dużym plusem stosowania np. wosku jest fakt, że skóra pozostaje gładka nawet do kilku tygodni. Ponadto, depilacja nóg sprawia, że włoski stają się słabsze i cieńsze. Problem w tym, że wyrywanie włosów zwyczajnie boli – niektóre osoby nawet bardzo. Dlatego omijają wosk, i inne sposoby depilacji nóg (np. depilator elektryczny), szerokim łukiem. I konsekwentnie, jedynym środkiem do uzyskania gładkiej skóry, pozostaje dla nich maszynka do golenia nóg.

aleksandra-jaskowska-miniDobrym rozwiązaniem, dla wszystkich tych, którzy mają niski próg bólu, a jednocześnie oczekują trwałego efektu, jest depilacja laserowa. Ta metoda, sprawdzi się najlepiej, także przy skłonności do zapalenia mieszków włosowych, wrastania włosków w skórę lub u pacjentów cierpiących z powodu hirsutyzmu – mówi kosmetolog Aleksandra Jaśkowska.

Podsumowanie

Jeżeli regularnie się golisz i masz już dość stosowania tej metody usuwania niechcianych włosków, lepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie depilacja nóg. Jeśli jednak jesteś wrażliwa na ból i wolisz pozostać przy maszynce, pamiętaj, że po męczącym zabiegu golenia nóg, możesz skorzystać z depilacji laserowej, dzięki której pozbędziesz się niechcianych włosków na stałe.

Już po kilku zabiegach w Clinica Cosmetologica, dzięki zastosowaniu innowacyjnego lasera, będziesz mogła zapomnieć o codziennym goleniu nóg i cieszyć się zawsze gładką skórą.

Umów się na darmową konsultację już teraz!

Darmowe konsultacje z kosmetologami

 

Dodaj komentarz

Komentarze

mlodag. 05.04.2019 09:09

mi by sie po prostu nie chcialo codziennie poswiecac na to czasu. wiec jak dla mnie wszystko inne lepsze, a w szczegolnosci laserek, bo to juz calkiem na stale a przynajmniej tak powinno byc 🙂

Domicela 14.03.2019 14:03

A mi się wydaje, że jak zawsze są i plusy i minusy. Minusy to wiadomo – szybko odrastają włoski, ale za to sam ‚zabieg’ trwa chwilę, można go zrobić prawie zawsze, w domu. No i w porównaniu do innych metod to jest jednak najtańsza opcja, wydaje mi się że dlatego nadal tyle osób używa maszynek, bo nie zawsze można sobie pozwolić na laser albo nawet wosk. Różne są sytuacje.

saszeńka 28.02.2019 14:47

Chyba jednak skuteczny skoro nie ma włosków po goleniu 🙂 Tak się tylko przyczepię do tytułu. Najmniej skuteczne to są dla mnie gotowe plastry z woskiem, które się nie chcą kleić do skóry. To jest dopiero nieefektywna depilacja, można się namachać i nic 😛

Maugo Pe 11.02.2019 08:47

Ola niby tak, bo trwa to kilka minut. Bardziej jest uciążliwe to, że trzeba to powtarzać codziennie. Przynajmniej u mnie żeby nie było widać odrostu.

ola 28.01.2019 13:07

ale bez przesady, golenie nóg to nie jest jakiś wielce męczący zabieg 😀 😀 chociaż jasne, że laser to większa wygoda szczególnie w wakacje 😉

konwalia1992 17.01.2019 12:50

Sprawdziłam maszynkę, depilator, wosk, pastę cukrową i nie ma się co oszukiwać. Można żyć z odrastającymi włoskami, to kwestia estetyki a nie zdrowia, ale dopiero depilacja laserowa pomogła mi pozbyć się podrażnień i krostek. Serio, jak ktoś się latami męczył z bliznami po wrastających włoskach i ropiejącymi krostkami przez które gotował się latem w długich spodniach (no głupek, co ja poradzę :P) to będzie wiedział, o czym mówię.

Żaneta 28.12.2018 09:16

No tak na pewno lepiej ale to dodatkowy zabieg, więc koszt też idzie w górę o te kilkaset złotych, dla mnie to robi różnicę 🙂 A u Ciebie taka powtórka była potrzebna?

śpiaca_krolwewna 19.03.2018 15:21

Żaneta jak Ci wyjdzie po jednym włosku w różnych miejscach to chyba i tak lepiej niż standardowe owłosienie? Żadne placki nie wychodzą… Jak jest problem z większymi ilościami to się robi zabieg przypominający po kilku latach i wszystko wraca do normy

Żaneta 18.03.2018 21:48

No właśnie też mnie zastanawia jak długo utrzymują się efekty po laserze?? Czytałam, że jest w stanie usunąć 90% włosów ale jak to wygląda w praktyce? jakby miały powychodzić jakieś pojedyncze placki z włosami to jednak trochę kiepsko

paulalala 05.03.2018 09:16

dziewczyny laser raczej usunie wszystko. włosy, które ewentualnie mogą odrosnąć pojawiają się w momentach jakichś większych zawirowań hormonalnych (niekoniecznie choroba, może być np. ciąża), ale nie powinny być to wielkie ilości 😉

Viki 04.03.2018 17:24

Ja od kilku lat szukam sposobu depilacji, który będzie mi odpowiadał w 100%. Kremy mnie nie uczulają, ale niestety większość z tych dostępnych w drogeriach ma silny zapach, który mnie strasznie drażni, maszynka odpada. Z metod wymienionych w artykule wosk mi się najlepiej spisywał ale zauważyłam ostatnio drobne pajączki na nogach, więc chyba z niego też niedługo będę musiała zrezygnować. Widzę, że chwalicie laser i w sumie od jakiegoś czasu się nad nim zastanawiam tylko trochę trudno mi uwierzyć, że jest w stanie usunąć włoski na całe życie.