Pelleve, czyli jak odmłodzić skórę bez igieł

Pelleve, czyli jak odmłodzić skórę bez igieł
Pelleve to zabieg odmładzający, wykorzystujący technikę radiofrekwencji. Często stosowaną formą terapii jest połączenie RF z mikronakłuwaniem. W przypadku pelleve jest inaczej, zabieg jest na tyle bezinwazyjny, że może być wykonywany nawet latem.


W Clinica Cosmetologica nie oferujemy tego zabiegu. Dowiedz się, jakie zabiegi proponujemy w zamian.Kliknij tutaj

Zabieg Pelleve – na jakiej zasadzie działa?

Pelleve jest procedurą stosowaną w kosmetologii do odmładzania twarzy i ciała, wykorzystującą tzw. radiofrekwencję. Podczas zabiegu urządzenie emituje energię o częstotliwości fal radiowych, która przedostaje się w głąb skóry, powodując ogrzanie tkanek do temperatury 45-55°C. Stymuluje to fibroblasty do nawet dziesięciokrotnie większej produkcji kolagenu. Zaś istniejące włókna kolagenowe ulegają obkurczeniu, dzięki czemu skóra zostaje widocznie ujędrniona i odmłodzona

Ważnym elementem zabiegu Pelleve jest także zastosowanie żelu chłodzącego – jednoczesne grzanie i chłodzenie dodatkowo stymuluje skurcze włókien kolagenu, potęgując efekt liftingu skóry.

Jakie plusy ma procedura Pelleve?

  • Zabieg jest na tyle bezinwazyjny, że może być stosowany o każdej porze roku (również latem),
  • Nie wymaga rekonwalescencji ani znieczulenia (choć również taką funkcję pełni żel o działaniu chłodzącym),
  • Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć.

Może pojawić się lekkie zaczerwienienie skóry lub delikatny obrzęk. Wszytko jednak powinno wrócić do normy w przeciągu 24 h, maksymalnie do 48 godzin. Jeżeli chodzi o koszt pojedynczego zabiegu Pelleve – cena wynosi od 800 do 2500 zł, w zależności od tego jak duży obszar skóry poddawany jest zabiegowi. Najczęściej wykonuje się go na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach, po wewnętrznej stronie ud lub na brzuchu

Odmładzający zabieg twarzy.

Pelleve – efekty

Poprawa jędrności skóry jest widoczna zazwyczaj krótko po zabiegu, natomiast na powstanie nowych włókien kolagenu i w związku z tym wygładzenie zmarszczek musimy poczekać około miesiąca. W zależności od kondycji skóry zaleca się przeprowadzenie od 1 do 4 zabiegów, z zachowaniem miesięcznego odstępu pomiędzy poszczególnymi sesjami. Zabiegi Pelleve opinie otrzymują w większości pozytywne.

Oczywiście tak, jak w przypadku innych niechirurgicznych procedur medycyny estetycznej, efekt nie jest stały, po zabiegu skóra wciąż podlega normalnemu procesowi starzenia się. W zależności od tego, jaki tryb życia prowadzi dana osoba, rezultaty utrzymują się od kilku miesięcy do nawet dwóch lat.

Zabiegi liftingujące falami radiowymi

Pelleve to nie jedyny zabieg stosujący radiofrekwencję do ujędrniania i odmładzania skóry. Warte polecenia są także takie zabiegi jak Pollogen Legend, Venus Legacy i Maximus. Mają one tę zaletę, że nie tylko uelastyczniają skórę i wygładzają zmarszczki, ale też pozwalają na modelowanie sylwetki, co docenią zwłaszcza osoby borykające się ze starzeniem się skóry jak i nadmiarem tkanki tłuszczowej, w takich partiach ciała jak uda, ramiona czy brzuch. A w przypadku twarzy – z wystąpieniem tzw. drugiego podbródka.

Maximus to uniwersalny zabieg, który sprawdzi się jako bezinwazyjny lifting zarówno na twarzy jak i ciele. Urządzenie ogrzewa skórę i tkankę tłuszczową za Maximuspomocą fali radiowej w kontrolowany i bezpieczny sposób aż do poziomu 60°C, dzięki czemu skóra staje się jędrna, a produkcja kolagenu zostaje zwiększona. Ponadto tłuszcz upłynnia się, co sprawia, że jest łatwiejszy do usunięcia. Efekt ten wzmacnia dodatkowo zastosowanie technologi dynamicznej aktywacji mięśni, która mobilizuje włókna mięśniowe do pracy na całej ich długości. To sprawia, że tłuszcz jest wypychany na zewnątrz i efektywniej metabolizowany.

Zabieg Pollogen Legend obejmuje natomiast trzy technologie: falę radiową, dynamiczną aktywację mięśni, a ponadto energię hybrydową. pollogen-legendUrządzenie łączy zatem wszystkie zalety zabiegu Maximus, a dodatkowo wyposażone jest w mikroigiełki, które stymulują skórę do intensywnej regeneracji, ujędrniają ją i pomagają spłycić zmarszczki. Usprawniają też mikrokrążenie.

Alicja BernardPollogen Legend to zaawansowane technologicznie urządzenie, o bardzo intensywnym działaniu. Zabiegi są skuteczne przy różnych dolegliwościach natury estetycznej: redukują zmarszczki, wiotkość skóry, a także cellulit, rozstępy i blizny. Pomagają też zwalczać nadmiar tkanki tłuszczowej. Dużą zaletą zabiegów jest także szybkość działania. Zadowalające efekty pacjenci uzyskują już po 2 – 4 zabiegach. – mówi Alicja Bernard, kosmetolog Clinica Cosmetologica.

Zabieg Venus Legacy łączy natomiast działanie aż czterech nowoczesnych technologii, takich jak: Multipolarna Fala Radiowa, Impulsowe Pole Magnetyczne, Venus LegacyVariPulse oraz Real Time Thermal Feedback. Fale ogrzewają skórę i tkankę podskórną oraz stymulują obkurczanie włókien kolagenu. Nasilają też proces lipolizy i rozbijają tłuszcz, co pomaga wyszczuplić ciało i pozbyć się cellulitu.

Pole magnetyczne pobudza zaś syntezę kolagenu, sprzyja powstawaniu fibroblastów i naczyń włosowatych – skutecznie ujędrniając skórę oraz poprawiając mikrokrążenie. Technologia VariPulse pozwala natomiast dokładnie określić głębokość oddziaływania głowicy urządzenia na tkanki, a fakt, że temperatura jest kontrolowana w czasie rzeczywistym dodatkowo zwiększa skuteczność i zapewnia pełne bezpieczeństwo zabiegu.

Podsumowanie

Fale radiowe w bezpieczny i skuteczny sposób stymulują odbudowę skóry. W zależności od tego, który z zabiegów wykorzystujących ich działanie wybierzemy, możemy zapewnić sobie efekt ujędrniający i przeciwzmarszczkowy albo zarówno odmładzający jak i modelujący sylwetkę.

Darmowe konsultacje z kosmetologami

Bibliografia

1. Czuwara J., Walkiewicz-Cyrańska B., Fale radiowe w dermatologii estetycznej – czy zawsze znaczą to samo?, „Derma News”, Nr 23/2009
2. Kaszuba A., Pfenninger J., Floch M., Procedury zabiegowe i diagnostyczne w dermatologii i medycynie estetycznej, Urban & Partner, 2012
3. Padlewska K. (red. nauk.), Kosmetologia ciała, PZWL Wydawnictwo Lekarskie, 2018
4. Współczesna kosmetologia – nowoczesne urządzenia (opracowanie zbiorowe), Wydawnictwo Atena, 2012

Dodaj komentarz

Komentarze

sezamek1000 25.10.2019 20:23

Jakoś mało informacji jest w internecie na temat tego zabiegu Pelleve. Nawet jakieś opinie jest mi ciężko znaleźć. . .

malinowe-oczko 21.10.2019 23:14

Słyszałam już wiele o tym zabiegu Pelleve, ale jestem zdania, że o skórę powinniśmy dbać od wczesnych lat naszego życia. Odpowiednio wczesna pielęgnacja skóry przedłuży jej blask, elastyczność i jędrność co spowoduje, że nawet w podeszłym wieku będziemy wyglądać młodo.

Fiołek 10.10.2019 09:14

Ja zostanę przy maximusie. Do tej pory mnie nie zawiódł, a efekty zabiegów wzmacniam jeszcze skutecznym kremem, dietą i ćwiczeniami 🙂

Tania2 07.10.2019 18:40

Jestem ciekawa jak ten zabieg Pelleve wypada na tle innych. Szczerze to nigdy nie korzystałam z takich zabiegów i chciałabym w końcu spróbować.