Peeling tlenowo-wodny. Na jakie efekty możesz liczyć po oksybrazji?

Peeling tlenowo-wodny, czyli inaczej oksybrazja, to jeden z najdelikatniejszych sposobów na usunięcie martwego naskórka i dogłębne oczyszczenie porów ze znajdujących się na powierzchni skóry zanieczyszczeń. To metoda bezbolesna i nie wywołująca podrażnień, dlatego w szczególności polecana jest osobom ze skórą wrażliwą czy naczyniową. Kiedy warto wykonać oksybrazję? Jak dokładnie przebiega zabieg? Czy trzeba się do niego jakoś szczególnie przygotować?

Peeling tlenowo-wodnyNa czym polega oksybrazja – podstawowe informacje o zabiegu

Oksybrazja to zabieg z grupy peelingów, jednakże w odróżnieniu od większości peelingów mechanicznych, nie wywołujący jakichkolwiek podrażnień. Wykorzystuje się do niego specjalne urządzenie z głowicą przypominają długopis, które pod wysokim ciśnieniem wyrzuca z siebie złuszczającą mieszankę wody i soli fizjologicznej. Jest to więc złuszczanie bez pocierania (które ma miejsce np. w mikrodermabrazji diamentowej), dlatego nie ma ryzyka obrzęków czy zaczerwienień.

W Clinica Cosmetologica nie wykonujemy zabiegu oksybrazji.
Sprawdź, jakie zabiegi oferujemy w zamian.Kliknij tutaj

Marta BożendaPeeling tlenowo-wodny to bezpieczny, bezbolesny, a bardzo skuteczny oczyszczający zabieg kosmetyczny. W trakcie zabiegu oksybrazji strumień wody i soli fizjologicznej wypływa pod dużym ciśnieniem. Jest to około 200m/s. To siła, która rozluźnia i odrywa obumarły naskórek, ale także doskonale dotlenia komórki skóry, co pociąga za sobą dalszy szereg korzyści dla skóry – odżywia ją, ujędrnia, poprawia krążenie, rozpromienia – mówi Marta Bożenda, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Jak dokładnie przebiega zabieg peelingu tlenowo-wodnego?

To procedura wykonywana w trzech krokach.

  1. Na początku kosmetolog przeprowadzi dokładny demakijaż i poprosi o nałożenie okularów ochronnych.
  2. W odległości 1 cm od skóry wykona zabieg przesuwania głowicą po peelingowanym obszarze. Strumień wody i soli fizjologicznej jest na tyle silny, że w efekcie odrywa się obumarły naskórek i odsłania się nowa, promienna skóra.
  3. Na zakończenie zabiegu na twarz zostanie nałożona ampułka pielęgnująca z preparatem dobranym do potrzeb skóry.

Peeling tlenowo-wodny to zabieg kosmetyczny. Nie ma potrzeby się do niego jakoś specjalnie przygotowywać, a od razu po zabiegu można wrócić do swoich codziennych aktywności. Jest to jeden z tzw. zabiegów bankietowych, który można wykonać na krótko przed ważnym wydarzeniem, gdy zależy nam na jak najlepszej prezencji.

Najlepsze efekt uzyskamy wykonując serię peelingów tlenowo-wodnych. Poleca się około 3-5 zabiegów w tygodniowych odstępach, w zależności od oczekiwanych efektów i stanu wyjściowego skóry.

Wskazania do peelingu tlenowo-wodnego

Peeling tlenowo-wodny można zdecydowanie polecić każdej osobie, która pragnie poprawić kondycję swojej skóry. Ze względu na najwyższą delikatność oksybrazja jest w szczególności wskazana dla osób z cerą naczynkową, wrażliwą i skłonną do podrażnień. Można ją nawet wykonać u osób chorujących na łuszczycę.

Do innych wskazań kwalifikujących do zabiegu zaliczyć można:

  • płytkie zmarszczki,
  • rozszerzone pory skórne,
  • trądzik młodzieńczy,
  • trądzik wieku dorosłego
  • blizny potrądzikowe,
  • liczne przebarwienia na skórze, plecach czy dekolcie,
  • nadmierny łojotok skóry twarzy.

Przeciwwskazania do peelingu tlenowo-wodnego

Peeling tlenowo-wodny jest zabiegiem delikatnym, niemniej jednak istnieje krótka lista przeciwwskazań do jego przeprowadzenia.

Oksybrazji nie powinny stosować osoby u których obserwuje się:

  • ostry, ropny stan zapalny skóry,
  • opryszczkę,
  • choroby zakaźne skóry,
  • zapalenie zatok, przeziębienie, podwyższoną temperaturą,
  • ani u kobiety w ciąży oraz karmiących piersią.

Na szczęście większość z tych przeciwwskazań to przypadłości, które łatwo można wyleczyć i po ich wykluczeniu można bez przeszkód bezpiecznie przeprowadzić zabieg peelingu tlenowo-wodnego.

Efekty po oksybrazji

Choć peeling tlenowo-wodny jest zabiegiem złuszczającym, przynosi o wiele więcej pozytywnych efektów skórze. Przede wszystkim po jej wykonaniu możemy liczyć na odświeżenie i rozpromienienie skóry – skóra jest lepiej dotleniona, poprawia się krążenie i koloryt cery oraz rozjaśniają przebarwienia. Peeling tlenowo-wodny zdecydowanie wygładza także powierzchnię skóry i poprawia jej nawilżenie, co w efekcie prowadzi także do spłycenia i wygładzenie istniejących zmarszczek. Skóry tłuste i problematyczne mogą liczyć na oczyszczenie porów, redukcję wyprysków i zaskórników oraz zmniejszenie łojotoku.

Nasza oferta

Zapraszamy do naszej placówki na bezpłatne konsultacje z kosmetologiem, który oceni jaki zabieg będzie najodpowiedniejszy do potrzeb Twojej skóry.

Zadzwoń pod nr: +48 791 604 604 i umów się na bezpłatną konsultację.

zespol-cc-kosmetolodzy

Bibliografia:

1. Kaszuba A., Pfenninger J., Floch M., Procedury zabiegowe i diagnostyczne w dermatologii i medycynie estetycznej, 2012
2. Karkhi A., Kisyova R., High intensity focused ultrasound (HIFU) technology for body contouring, „Journal of Aesthetic Nursing”, Vol. 8, No. Sup1, 3/2019
3. Matysek-Nawrocka M., Bernat M., Współczesne zabiegi kosmetyczne i medyczne w redukcji cellulitu, „Polski Przegląd Nauk o Zdrowiu” nr 2 (51), 2017

Dodaj komentarz

Komentarze

Wróblewska 26.06.2024 08:18

Mi blizny i przebarwienia całkiem ładnie zeszły. Jestem ciekawa jak by zadziałało na zmarszczki.

mikuła 18.04.2024 19:03

cudowana jest oksybrazja!!!
totalne poleconko <3

andzia 01.04.2024 16:21

słyszałam, że istnieje coś takiego jak peeling tlenowo-wodny. nigdy nie próbowałam, ale słyszałam, że jest skuteczny.