Odsysanie tłuszczu – wymodeluj sylwetkę bez chirurga!

Odsysanie tłuszczu

 

Odsysanie tłuszczu jest jednym ze sposobów na szybką redukcję tkanki tłuszczowej. Choć korzyści z zabiegu są oczywiste, to wiąże się on jednak z bolesną i dość długą rekonwalescencją, sporym wydatkiem, a osoby poddające się mu nie zawsze są zadowolone z efektu i wówczas liposukcję trzeba powtarzać. Zastanawiasz się czy warto decydować się na odsysanie tłuszczu, ile kosztuje i do jakich powikłań może prowadzić? Na szczęście istnieją prostsze rozwiązania, które są mało inwazyjne, bezpieczne, a przy tym zapewniają zadowalające rezultaty.


Tradycyjne odsysanie tłuszczu

Odsysanie tłuszczu wbrew pozorom nie jest sposobem na zwalczenie problemu nadwagi. Chirurgiczna liposukcja jest dedykowana dla osób o normalnej wadze ciała, które mają nierównomiernie rozmieszczoną tkankę tłuszczową lub trudności z uzyskaniem szczupłego kształtu w wybranych partiach ciała (najczęściej jest to odsysanie tłuszczu z brzucha lub odsysanie tłuszczu z ud). Zabieg służy więc modelowaniu sylwetki, a nie odchudzaniu czy leczeniu otyłości. Warto zdać sobie sprawę, że po zabiegu konieczne jest noszenie uciskowej odzieży przez cztery do sześciu tygodni po zabiegu. Niezbędne jest także codzienne wykonywanie masażu na obszarze po liposukcji, po to aby nie dopuścić do pojawienia się zwłóknień (nierówności na skórze, powstałych w wyniku przerostu tkanki włóknistej, na skutek długo utrzymującego się obrzęku pooperacyjnego). A ile kosztuje odsysanie tłuszczu z brzucha? Ceny zabiegu rozpoczynają się od 6 tysięcy złotych. Do tego należy doliczyć koszt ubrania uciskowego oraz pobytu w klinice medycyny estetycznej. Jest to więc spory, jednorazowy wydatek. Jeżeli zaś chodzi o przeciwwskazania do wykonania liposukcji, obejmują one w szczególności występowanie u pacjenta chorób układu oddechowego lub układu krążenia, problemów z krzepliwością krwi, żylaków, cukrzycy, nadczynności tarczycy lubi schorzeń autoimmunologicznych.

Liposukcja bez skalpela – zabiegi, które zastąpią odsysanie tłuszczu

Odsysanie tłuszczu to zabieg wiążący się z dużą ingerencją w organizm i ryzykiem komplikacji. Dlatego warto zastanowić się nad nad mniej inwazyjnymi sposobami modelowania sylwetki. Wśród nowoczesnych zabiegów kosmetologicznych zapewniających efekt wyszczuplający, a także ujędrniający skórę szczególnie polecamy: Ultraformer III (HIFU), kriolipolizę Clatuu, karboksyterapię Reology 2, Maximus Pollogen Legend oraz Venus Legacy.

ultraformer IIIDużą popularnością cieszy się zwłaszcza zabieg Ultraformer III. W czym tkwi jego sekret? Metoda HIFU opiera się na nowoczesnej technologii zogniskowanej fali ultradźwiękowej o wysokiej częstotliwości (High Intensity Focused Ultrasound), która podnosi temperaturę tkanek. Głębokość oddziaływania fali podlega regulacji w zakresie od 1,5 do nawet 9 mm w głąb skóry. Pozwala to na dostosowanie parametrów zabiegu praktycznie do każdej partii twarzy i ciała oraz indywidualnych potrzeb pacjenta. Wysoka temperatura (na poziomie 65 – 75 stopni) oraz drgania wywołane przez ultradźwięki powodują obkurczanie komórek. W efekcie skóra staje się jędrna, bardziej elastyczna i odmłodzona, dzięki wzmożonej produkcji kolagenu. A przy tym możemy stracić nawet kilka centymetrów w obwodzie części ciała poddanej zabiegowi. Dzieje się tak, ponieważ fale ultradźwiękowe pomagają rozbijać lipidy. Poza tym jędrne ciało wygląda na smuklejsze, bo sprężysta, mocna skóra doskonale je podtrzymuje. W rezultacie brzuch jest wymodelowany, a pośladki uniesione ku górze.

Ultraformer III – podstawowe informacje
Cena:od 599 zł
Czas zabiegu:30-120 min
Znieczulenie:nie
Zdolność do pracy:tak
Sugerowana seria:1 zabieg
Czas utrzymania się efektów:2 lata

Igor Michajłowski - cytatTechnologia HIFU wykorzystuje zjawisko koagulacji, które sprawia że komórki na wybranej głębokości podlegają termicznym mikrouszkodzeniom, co w efekcie silnie stymuluje produkcję kolagenu, powodując wzmocnienie i lifting skóry.mówi dr n. med. Igor Michajłowski specjalista dermatolog w Clinica Cosmetologica oraz Clinica Dermatologica.

justyna-masalUrządzenie Ultraformer III HIFU zapewnia rewelacyjny efekt ujędrnienia ciała oraz wymodelowania sylwetki, dzięki zaledwie jednemu zabiegowi. Bez bólu, skutków ubocznych i rekonwalescencji. Poprawa następuje stopniowo, na pełne rezultaty trzeba poczekać do trzech miesięcy, ale warto ponieważ utrzymują się one przez minimum dwa lata.mówi Justyna Masal, kosmetolog Clinica Cosmetologica.

Podsumowanie

Ultraformer III HIFU to bezpieczna i skuteczna alternatywa dla liposukcji. Metoda ta pozwala ujędrnić skórę oraz wymodelować i wysmuklić ciało. Zabieg zastąpi również odsysanie tłuszczu z twarzy, a także pozwoli zredukować zmarszczki.

Darmowe konsultacje z kosmetologami

Bibliografia

1. Alam M., Gladstone H. B., Tung R. C., Dermatologia kosmetyczna, wyd. Elsevier Urban & Partner, 2011
2. Bagińska I., Gorące ultradźwięki. Technologia HIFU, „Kosmetologia Estetyczna”, 6(3) 2017, s. 291-292
3. Hanke C. W., Sattler G, Liposukcja, wyd. Elsevier Urban & Partner, 2008
4. Katz B. E., Sadick N.S., Modelowanie sylwetki, wyd. Elsevier Urban & Partner, 2011
5. Pfenninger J.L., Flower G.C., Procedury zabiegowe i diagnostyczne w dermatologii i medycynie estetycznej. Elselvier Urban&Partner, 2012

Dodaj komentarz

Komentarze

Natsu92 14.09.2020 11:02

Jestem po Ultraformer III (HIFU) i szczerze??? Robi efekt mega.

eugenia 09.09.2020 20:23

wolę liposukcje bez skalpela… zdecydowanie, bo jednak odsysani tłuszczu kiedyś widziałam na filmie jak wygląda i to jest przerażające i zdecydowanie nie dla mnie…

Doska 21.08.2019 11:51

Nie wiem czy bym odważyła się na chirurgiczne odsysanie tłuszczu z twarzy… Taka długa operacja, jeszcze specjalne maska, tyle rekonwalescencji… Spore koszta i ryzyko, jak na moje jeżeli nowoczesna medycyna estetyczna dostarcza nam nieinwazyjnych rozwiązania usuwania nadmiaru tłuszczu to warto skorzystać z tych metod.

Pomidorek 19.08.2019 09:21

Zdecydowanie wysoka temperatura pomoże w rozbiciu nadmiaru tłuszczu i w bardzo prosty sposób stracić kilka centymetrów w biodrach. Nie potrzebne są drogie zabiegi chirurgiczne odsysania tłuszczu z ud, by osiągnąć taki efekt.

Lidka 11.08.2019 13:25

Liposukcja bez skalpela to na pewno nie to samo, ale wygoda zabiegów jest dużo większa niż w przypadku tradycyjnego odsysania tkanki tłuszczowej. Nie ma co się oszukiwać, nowoczesne zabiegi modelowania sylwetki spokojnie mogą konkurować z odsysaniem tłuszczu z brzucha.

Wiśnia99 07.08.2019 08:00

Pytanie czy w przypadku wspomnianego Ultraformer III można osiągnąć takie same rezultaty ja przy odsysaniu tłuszczu? Nie chce mi się wierzyć, że tylko za pomocą wysokiej temperatury w zabiegu można uzyskać podobny efekt…

Wercia 01.08.2019 10:26

Widać, że odsysaniu tłuszczu to trochę metoda z innej epoki. Wymienione tutaj zabiegi alternatywne dla liposukcji wydają się lepsze dla zdrowia i dla portfela biorąc pod uwagę ile kosztuje odsysanie tłuszczu.