Nithya – terapia kolagenowa

Nithya - terapia kolagenowaTerapia kolagenowa to zabieg zwalczający objawy starzenia się cery. Sekret jego skuteczności tkwi w podaniu w głąb skóry specjalnej zawiesiny zawierającej mikrocząsteczki kolagenu typu I, zgodnego z tym, który naturalnie występuje w organizmie człowieka. Dzięki temu zabieg jest bezpieczny i mało inwazyjny, nie ma też ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej. Po wykonaniu serii skóra jest zregenerowana, zmarszczki wygładzone, a przebarwienia i blizny zredukowane.

W Clinica Cosmetologica nie posiadamy w ofercie terapii kolagenowej Nithya.
W zamian możemy polecić zabieg mezoterapii igłowej, który równie dobrze
poradzi sobie z redukcją objawów starzenia się skóry.Kliknij tutaj

Na czym polega terapia kolagenowa Nithya?

Kolagen jest białkiem, które występuje w większości narządów i tkanek człowieka. Także w skórze – buduje tworzące ją włókna. Jest zatem odpowiedzialny za jej strukturę oraz nadaje jej sprężystość i elastyczność. Z wiekiem ilość kolagenu w skórze zmniejsza się, dlatego warto go uzupełniać (np. przy pomocy terapii kolagenowej). Nithya jest preparatem nowej generacji, zawierającym cząsteczki kolagenu typu I. Jest on produkowany w nowoczesny sposób, przy zastosowaniu suszenia sublimacyjnego i bez wykorzystywania enzymów proteolitycznych. Pozyskiwanie kolagenu tą metodą nie wywołuje degradacji jego struktury, ani nie powoduje powstania dodatkowych wiązań między aminokwasami.
Celem zabiegu jest zregenerowanie i odbudowanie skóry, a także stymulowanie jej do naturalnej produkcji kolagenu.

Jak wygląda zabieg Nithya?

Nithya - kolagenZabieg jest przeprowadzany w formie iniekcji. Procedurę rozpoczyna nałożenie na skórę żelu znieczulającego z lidokainą, na oczyszczoną skórą. Preparat wprowadza się za pomocą cieniutkiej igły, na odpowiednią głębokość (do skóry właściwej lub w miejsce granicy skóry właściwej z tkanką podskórną). Całość trwa zazwyczaj 30 – 40 minut. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Po jego zakończeniu można wrócić do codziennych zajęć.

Istnieją dwa typy preparatu Nithya do stosowania na twarz lub ciało. Różnią się między sobą stężeniem kolagenu.

W podobny sposób jest przeprowadzany zabieg mezoterapii igłowej oraz mikroigłowej w Clinica Cosmetologica. Polega on na podaniu za pomocą nakłuć, starannie skomponowanych koktajli odżywczych lub osocza bogatopłytkowego. Zabiegi te poprawiają kondycję skóry, sprawiają że staje się bardziej jędrna i nawilżona. Efekty zależą od zastosowanego preparatu, który dobieramy indywidualnie do potrzeb pacjenta (blizny ulegają spłyceniu, usuwamy i redukujemy rozstępy, a zmarszczki zostają wygładzone).

aleksandra-jaskowska-miniMezoterapia jest zabiegiem, pozwalającym na precyzyjne zaaplikowanie substancji aktywnych dokładnie w te miejsca, w których są potrzebne. Nakłucia wykonywane są śródskórnie lub podskórnie. Dzięki temu możemy dostarczyć skórze składniki, które nie byłyby w stanie wniknąć w nią od zewnątrz. Same nakłucia również mają znaczenie – w ten sposób fibroblasty są stymulowane do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny, a to sprzyja regeneracji skóry oraz przywraca jej jędrność. – mówi Aleksandra Jaśkowska, kosmetolog Clinica Cosmetologica.

Terapia kolagenowa – wskazania i przeciwwskazania

Terapia kolagenowa Nithya jest polecana dla osób po 30. roku życia, które zauważyły u siebie objawy mniejszej produkcji kolagenu w skórze, takie jak:

  • zmarszczki,
  • spadek jędrności skóry,
  • niedostateczne nawilżenie cery,
  • nierówny koloryt,
  • przebarwienia.

Terapia kolagenowa Nithya pomoże również gdy chcemy zmniejszyć blizny bądź rozstępy na ciele, albo potrzebujemy zregenerować skórę (np. po intensywnym opalaniu się latem). Jeżeli zaś chodzi o przeciwwskazania do wykonania zabiegu, są to przede wszystkim:

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • choroba autoimmunologiczna albo nowotworowa,
  • stan zapalny lub opryszczka w miejscu wykonywania zabiegu,
  • aktywna infekcja.

Terapia kolagenowa – efekty

Pierwsze efekty widoczne są już po jednej iniekcji. Pełne rezultaty otrzymujemy po wykonaniu serii trzech zabiegów w odstępie 2-3 tygodni. Efekt poprawy jędrności skóry oraz spłycenia zmarszczek utrzymuje się przez okres dwunastu miesięcy. W przypadku zastosowania terapii w celu zredukowania rozstępów lub blizn rezultaty są stałe.

Darmowe konsultacje z kosmetologami

Bibliografia

1. Banach M., Pietrucha K., Typy i struktura białka kolagenowego, „Zeszyty Naukowe Politechniki Łódzkiej. Chemia Spożywcza i Biotechnologia” 2009/73
2. Carruthers J., Carruthers A., (red. wyd. pol. Kaszuba A.), Metody wypełniania tkanek miękkich stosowane w kosmetologii, Urban & Partner, 2011
3. Kaszuba A., Pfenninger J., Floch M., Procedury zabiegowe i diagnostyczne w dermatologii i medycynie estetycznej, Urban & Partner, 2012
4. Zelaszczyk D., Waszkielewicz A., Marona H., Kolagen – struktura oraz zastosowanie w kosmetologii i medycynie estetycznej, „Estetologia Medyczna i Kosmetologia” 2012/ 2(1)

Dodaj komentarz

Komentarze

barry 19.08.2020 19:11

pierwszy raz slysze o tym zabiegu i powiem szczeze ze ta terapia kolagenowa by mi sie przydala bo widze ze zmarszczki kolo oczu robia sie coraz wieksze i nie wygladja one dobrze. teraz mieszkam w okolicach wejherowa wiec dojechac do gdanska nie byloby jakos zle bo to tylko troche czasu skm

Poczochrana 17.08.2019 12:00

Swego czasu o tym zabiegu Nithya było dość głośno w mezoterapii. Ciekawe jak się mają do tego zabiegi w tym gabinecie. Jeżeli jest to podobny poziom to pewnie warto skorzystać.

Nitka 16.08.2019 09:32

Wygładzenie twarzy faktycznie następuje po tej mezoterapii? Serio ma to sens? To nie jest tak, że taka nithya powiedzmy działa tak długo jak się jej używa, a my skaczemy z radości, a tak naprawdę to przecież ciągle podtrzymujemy ten efekt? Serio 5 zabiegów wydłuży efekt końcowy niż 1 zabieg? Dziwne…

Veroni77 15.08.2019 07:00

Efekty terapii kolagenowej są widoczne już po pierwszym zabiegu, ale warto wykonać kilka serii, aby efekt utrzymać na dłużej. Sama jestem po dwóch zabiegach i czekam na kolejne!

Sandzia89 14.08.2019 08:13

Tosiu, Nithya to chyba inny zabieg, ale mezoterapia igłowa posiada tę przewagę, że jest bardziej spersonalizowana pod pacjentkę. Myślę, że najlepiej jest udać się na bezpłatną konsultację i dowiedzieć się wszystkiego o terapii kolagenowej na miejscu 🙂

Tosia 10.08.2019 10:45

Zabieg mezoterapii igłowej i mikroigłowej jest alternatywną metodą dla terapii kolagenowej Nithya czy chodzi tutaj o to samo?