Masaż lomi lomi czyli hawajski masaż delikatnego, relaksującego dotyku

Masaż lomi lomi

Masaż lomi lomi nui jest metodą masażu pochodzącą z Hawajów. Jego wdzięczna nazwa w wolnym tłumaczeniu oznacza delikatny koci dotyk, który nieco przypomina. Lomi lomi polega na wymasowaniu dłońmi całego ciała (z wyłączeniem części intymnych), w taki sposób aby spowodować stan całkowitego odprężenia i relaksu. Obecnie masaż lomi lomi wykonuje się na klasycznym stole, w tradycji hawajskiej był on jednak z kamienia, a masażowi towarzyszyło wówczas słuchanie pieśni lub muzyki relaksacyjnej.

Masaż lomi lomi – co to jest i skąd się wywodzi?

Znaczenie słowa „lomi” to głaskanie bądź ugniatanie. Natomiast wyraz „nui” oznacza: ważny, podniosły. Na Hawajach ta technika masażu była początkowo stosowana tylko na specjalne okazje i to w odniesieniu do ważnych osobistości (np. przywódców). Trwający nawet kilka dni rytuał masowania ciała, miał pomagać w podejmowaniu trudnych decyzji. Jako że masaż lomi lomi ma za zadanie przywrócić równowagę ciała i duszy, zlikwidować stres oraz przynieść maksymalne odprężenie, masowana osoba w istocie mogła po takiej sesji nabrać dystansu, zyskać świeże spojrzenie na problem, którego dotyczyła decyzja i wsłuchać się w to, co podpowiadała jej intuicja.

Masaż lomi lomi to nie tylko relaksacja, ale także delikatny, akceptujący dotyk drugiego człowieka. Dlatego jest polecany osobom samotnym, jako forma zaspokojenia naturalnej potrzeby kontaktu fizycznego. W hawajskiej tradycji masaż lomi lomi traktuje ciało z ogromną życzliwością i szacunkiem niczym „świątynię dla duszy”.

Masaż relaksacyjny

Masaż lomi lomi – przeciwwskazania

Istnieje kilka przeciwwskazań do masażu lomi lomi, które należy uwzględnić przed podjęciem decyzji o jego wykonaniu. Mianowicie są to:

 • choroba nowotworowa,
 • miażdżyca,
 • tętniak,
 • choroby centralnego układu nerwowego,
 • wady serca i schorzenia układu krążenia,
 • złamania lub łamliwość kości,
 • osteoporoza,
 • rwa kulszowa,
 • stan zapalny szpiku kostnego,
 • krwotok,
 • menstruacja,
 • podwyższona temperatura ciała,
 • choroby zakaźne,
 • niedawne przebyte urazy stawów, mięśni, ścięgien.

Nie tylko masaż hawajski – inne techniki, które zapewnią podobny efekt

Jeśli chcesz się zrelaksować i odprężyć dzięki masażowi, możesz wybrać jedną z metod dostępnych w Clinica Cosmetologica:

 • masaż relaksacyjny – wpływa pozytywnie na funkcjonowanie układu nerwowego, wycisza i uspokaja. Pomaga w odzyskaniu harmonii ciała i ducha. Skutecznie odpręża i pozwala zredukować wzmożone napięcie mięśni. Usprawnia również krążenie krwi.
 • masaż gorącymi kamieniami – do jego wykonania stosujemy bazaltowe kamienie wulkaniczne, które doskonale podtrzymują wysoką temperaturę. Masaż gorącymi kamieniami fantastycznie relaksuje ciało i odpręża umysł. Dodatkową zaletą takiego zabiegu jest stymulowanie krążenia i poprawa metabolizmu, co wynika z oddziaływania ciepła płynącego z kamieni.
 • masaż gorącą świecą – to bardzo przyjemny zabieg dla ciała jak i zmysłów. Rytuał masowania z zastosowaniem gorącej świecy łączy masaż z pielęgnacją skóry. Ciepły wosk doskonale relaksuje, niemal natychmiast przynosząc uczucie błogości i odprężenia.
 • masaż aromaterapeutyczny – masaż z zastosowaniem olejków pozwala czerpać korzyści zarówno z masowania ciała jak i zalet aromaterapii. W zależności od właściwości wykorzystywanego olejku (olejków), taki masaż może działać relaksująco oraz kojąco na skórę i zmysły. Możemy też zastosować olejki o działaniu przeciwzapalnym, antybakteryjnie lub przeciwwirusowym, wspierające system odpornościowy. Masaż aromaterapeutyczny przyczyni się wówczas do poprawy samopoczucia na kilka sposobów jednocześnie.

Różnego rodzaju masaże o właściwościach relaksacyjnych są rewelacyjnym sposobem na poprawę samopoczucia, zarówno fizycznego jak i psychicznego. Warto z nich korzystać zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, ponieważ w tym okresie wiele osób ma tendencję do obniżonego nastroju, związaną z niedoborem światła słonecznego.mówi Milena Nalbandian, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Wymienione powyżej masaże są dostępne w Clinica Cosmetologica!
Serdecznie zapraszamy:
masaż Gdańsk
masaż Sopot
masaż Gdynia

zespol-cc-kosmetolodzy

Bibliografia

1. Assmann Klauss, Lomi Lomi. Świątynne masaże z Hawajów, Dom Wydawniczo-Księgarski „Kos”, 2000
2. Chojnowska E., Masaż relaksacyjny całego ciała, Wydawnictwo Literat, 2012
3. Legun Ł., Masaż uzdrawiający dotyk, Wydawnictwo Vital, 2015
4. Magiera L., Masaż orientalny, Bio-Styl, 2007

Dodaj komentarz

Komentarze

Kinia221 26.10.2019 13:15

Fajne są takie masaże relaksacyjne. Na lomi lomi jeszcze nie byłam, ale zamierzam się zapisać^^

Orianna<3 22.10.2019 16:41

Ja po moim pierwszym masażu lomi lomi byłam mega zadowolona. Jest to świetny masaż całego ciała z wyłączeniem części intymnych. Podczas masażu grała relaksująca muzyka i szczerze to nawet na nim troszkę przysnęłam ;d