Liposukcja bez skalpela – przegląd najlepszych zabiegów modelujących ciało

Liposukcja bez skalpelaLiposukcja bez skalpela brzmi jak coś niemożliwego, prawda? Odessanie tłuszczu w mało inwazyjny i bezpieczny sposób jest jednak nie tylko możliwe, ale też skuteczne. Przyjrzyj się bliżej dostępnym metodom i wybierz świadomie najlepszą dla siebie procedurę modelowania i wyszczuplania sylwetki bądź twarzy.

W Clinica Cosmetologica nie wykonujemy zabiegu liposukcji.
Możemy jednak zaoferować inne skuteczne zabiegi na usunięcie zbędnej tkanki tłuszczowej.Kliknij tutaj

Liposukcja bez skalpela czy chirurgiczna?

Liposukcja bez skalpela pozwala pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała, w mało inwazyjny i bezpieczny sposób. Bez okresu rekonwalescencji, bólu, blizn i konieczności noszenia odzieży uciskowej przez kilka tygodni. Wskazania do jej wykonania są takie same jak w przypadku operacyjnego odsysania tłuszczu. Liposukcja bez skalpela (tak jak i chirurgiczna) jest dedykowana przede wszystkim osobom, których masa ciała mieści się w normie, jednak nie potrafią one pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała, za pomocą diety czy ćwiczeń. Te newralgiczne miejsca to najczęściej brzuch, nogi (uda bądź okolice kolan), pośladki lub ramiona. Zainteresowaniem pacjentów cieszy się jednak nie tylko liposukcja brzucha czy liposukcja ud. Odsysając tłuszcz możemy skutecznie wymodelować nie tylko sylwetkę. W zależności od potrzeb wykonywana jest również liposukcja twarzy. Na taki zabieg decydują się osoby chcące wyszczuplić buzię. Najpopularniejsza jest liposukcja podbródka oraz policzków.

Istnieje jednak szereg przeciwwskazaniach do liposukcji. Są to przede wszystkim choroby układu krążenia i oddechowego. Zabiegu nie należy też wykonywać w przypadku nadczynności tarczycy, przy zaburzeniach krzepnięcia krwi, żylakach oraz nieustabilizowanej cukrzycy.

Ile kosztuje liposukcja?

Liposukcja chirurgiczna to spory wydatek, do którego zwykle należy doliczyć również ceny konsultacji przed i po operacji, a także zakup specjalnych uciskowych ubrań, które trzeba nosić po zabiegu. Koszty zaczynają się od 4 tysięcy złotych, mogą być jednak dwukrotnie wyższe, wszystko zależy od tego, która partia ciała jest poddawana zabiegowi. Dla porównania liposukcja ultradźwiękowa to koszt od 150 złotych w górę, w zależności od salonu. Aczkolwiek konieczne jest wykonanie serii dziesięciu zabiegów, z częstotliwością raz na tydzień. Dla podtrzymania efektów należy też robić zabiegi przypominające (najlepiej raz na miesiąc).

Liposukcja kawitacyjna (liposukcja ultradźwiękowa)

Jak wskazuje nazwa, ten rodzaj zabiegu wykorzystuje ultradźwięki w celu rozbicia zbędnego tłuszczu. Działanie fal powoduje rozerwanie błon komórkowych komórek tłuszczowych, nie uszkadza jednak pozostałych tkanek i naczyń krwionośnych. Następnie adipocyty przedostają się do przestrzeni międzykomórkowych, a później do wątroby, gdzie podlegają procesom metabolicznym, podobnie jak tłuszcz pochodzący z pożywienia. Jego komórki zostają rozłożone, a następnie usunięte z organizmu w naturalny sposób.

Liposukcja laserowa

Alternatywą dla zabiegów z użyciem ultradźwięków jest wykorzystanie lasera. Nie jest to faktyczna liposukcja bez skalpela analogiczna do metody kawitacyjnej. Cała procedura odbywa się w znieczuleniu miejscowym, ponieważ lekarz wykonuje niewielkie nacięcia skóry, przez które wprowadzany jest światłowód. Laser oddziałuje na błony komórkowe komórek tłuszczowych, rozgrzewając je, a w konsekwencji wywołując uwolnienie trójglicerydów i przekształcenie adipocytów w postać emulsyjną. Komórki tłuszczowe w takiej formie zostają następnie usunięte z organizmu przy pomocy specjalnego cewnika. Pełne efekty są widoczne po upływie dwóch lub trzech miesięcy od zabiegu. Liposukcja laserowa jest znacznie mniej inwazyjna w porównaniu do tradycyjnej. Choć u większości pacjentów występują dolegliwości bólowe, to ustępują one zazwyczaj po upływie 48 godzin od zabiegu. Lipoliza laserowa (tak inaczej nazywa się ten zabieg) ma tę przewagę nad innymi formami odsysania tłuszczu, że pozwala nie tylko na zredukowanie zbędnego tłuszczu, ale również obkurczenie nadmiaru tkanki skórnej, jeśli zdecydujemy się na zabieg w opcji z liftingiem.

Liposukcja bez skalpela – nowoczesne zabiegi kosmetyczne

Współczesna kosmetologia oferuje szereg skutecznych rozwiązań wyszczuplających i ujędrniających, o niewielkim stopniu inwazyjności m.in. Ultraformer III, kriolipolizę Clatuu, karboksyterapię Reology 2, Maximus Pollogen Legend oraz Venus Legacy.

ultraformer III

Szczególnie godny polecenia jest Ultraformer III (HIFU). Podczas zabiegu emitowane są zogniskowane fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości, które powodują rozgrzanie, a następnie obkurczanie tkanek. Zachodzi stymulacja skóry do regeneracji i zwiększenie produkcji kolagenu. HIFU zapewnia lifting oraz modelowanie ciała i konturowanie twarzy. A przy tym nie wymaga wykonywania serii zabiegów, a efekty jednej sesji utrzymują się przez dwa lata.

Ultraformer III – podstawowe informacje
Cena:od 599 zł
Czas zabiegu:30-120 min
Znieczulenie:nie
Zdolność do pracy:tak
Sugerowana seria:1 zabieg
Czas utrzymania się efektów:2 lata

Zobacz efekty i relację z zabiegu u vlogerki VLOGLOLA

Kosmetolog Marta Włodarczyk - GdańskZabieg Ultraformer III cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony pacjentów. Jest bardzo wygodny zwłaszcza dla osób zapracowanych, ze względu na małą inwazyjność (pozwala od razu powrócić do codziennych zajęć) i brak konieczności wykonywania serii zabiegów. Wystarczy jedna wizyta w klinice dla osiągnięcia rezultatu bezinwazyjnego liftingu.mówi Marta Włodarczyk, kosmetolog Clinica Cosmetologica.

 

Igor Michajłowski - cytatUltraformer III HIFU to zabieg bardzo uniwersalny. Fale ultradźwiękowe oddziałują zarówno na skórę, tkankę tłuszczową jak i mięśnie. Można go stosować praktycznie na każdą partię twarzy i ciała. Ponadto możliwość regulowania głębokości wnikania fali pozwala na dostosowanie parametrów zabiegu do indywidualnych potrzeb. Skóra staje się jędrniejsza, gęstsza i bardziej elastyczna.mówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog w Clinica Cosmetologica i Clinica Dermatologica.

Clatuu - sprzęt do kriolipolizyKriolipoliza Clatuu bazuje natomiast na wykorzystaniu niskiej temperatury na poziomie -9 stopni Celsjusza. Komórki tłuszczowe nie są odporne na oddziaływanie zimna. Dzięki czemu kriolipoliza Clatuu wywołuje zjawisko apoptozy – uszkodzenia komórek tłuszczowych a następnie ich naturalnej śmierci i usunięcia z organizmu.

Clatuu – Kriolipoliza – podstawowe informacje
Cena:399 zł
Czas zabiegu:do 60 min
Znieczulenie:brak
Zdolność do pracy:tak
Sugerowana seria:1 -3 przyłożenia

karboksyterapia reology2

Karboksyterapia Reology 2 wykorzystuje wpływ dwutlenku węgla, który zostaje wstrzyknięty śródskórnie i podskórnie. Podanie go powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, poprawę krążenia, ujędrnienie ciała oraz rozbicie zbędnych komórek tłuszczowych.

Karboksyterapia Reology 2 – podstawowe informacje
Cena:od 200 zł
Czas zabiegu:ok. 30 min
Znieczulenie:nie
Zdolność do pracy:tak
Sugerowana seria:ok. 4
Czas utrzymania się efektów:indywidualny

 

maximus

Zabieg Maximus Pollogen Legend jest oparty na technologii dynamicznej aktywacji mięśni oraz działaniu tripolarnej fali radiowej. Sprawiają one, że tkanka tłuszczowa zostaje podgrzana a w konsekwencji upłynniona i łatwiejsza do usunięcia z organizmu.

Maximus™ – podstawowe informacje
Cena:od 149 zł
Czas zabiegu:na ciało od 30 do 45 minut, na twarz – od 20 do 30 minut
Znieczulenie:nie
Zdolność do pracy:tak
Sugerowana seria:8 zabiegów
Czas utrzymania się efektów:min. 12 miesięcy

 

Venus Legacy

Venus Legacy to zabieg pobudzający proces lipolizy, dzięki czemu sprzyja on redukcji cellulitu oraz pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Skuteczność zabiegu zapewnia wykorzystanie działania Multipolarnej Fali Radiowej oraz Impulsowego Pola Magnetycznego.

Venus Legacy – podstawowe informacje
Cena:od 149 zł
Czas zabiegu:30-40 min
Znieczulenie:nie
Zdolność do pracy:tak
Sugerowana seria:6 do 10 zabiegów
Czas utrzymania się efektów:kilka miesięcy

Darmowe konsultacje z kosmetologami

Bibliografia

1. Alam M., Gladstone H. B., Tung R. C., Dermatologia kosmetyczna, wyd. Elsevier Urban & Partner, 2011
2. Bagińska I., Gorące ultradźwięki. Technologia HIFU, „Kosmetologia Estetyczna”, 6(3) 2017
3. Hanke C. W., Sattler G, Liposukcja, wyd. Elsevier Urban & Partner, 2008
4. Katz B. E., Sadick N.S., Modelowanie sylwetki, wyd. Elsevier Urban & Partner, Wrocław 2011

Dodaj komentarz

Komentarze

Matyldzia 16.08.2019 12:03

Znajoma robiła liposukcję ud i podbródka, ale to było ładnych parę lat temu. Pamiętam, że musiała dokładnie owijać szyję oraz zakładać specjalne rajstopy na nogi. Pewnie gdyby wtedy był dostęp do takich metod jak wspomniana tutaj liposukcja bez skalpela to, by się tak nie męczyła z tym dziewczyna.

OgórekMundurek 17.07.2019 13:35

Liposukcja twarzy raczej od czterech tysięcy wzwyż. Jest to droga zabawa. Podobnie będzie przy liposukcji ud, brzucha itd, a pewnie nawet i drożej to wyjdzie. Nic dziwnego, że liposukcja bez skalpela zyskuje taką popularność, bo kogo przecież na to stać!

Wiki 15.06.2019 11:17

Swoją drogą to ile kosztuje liposukcja twarzy? Czy faktycznie liposukcja bez skalpela bardziej się opłaca niż ta tradycyjna?

Olcha56 22.05.2019 08:21

Sądzę, że raczej w profesjonalnej klinice nie oferowali, by liposukcji bez skalpela gdyby nie byli pewni, że nie jest skuteczna, bo pacjenci, by się od nich odwrócili. Myślę, że najlepiej pójść i zapytać się ile zabiegów trzeba dokonać i ile kosztuje liposukcja żeby dowiedzieć się czy faktycznie to się opłaca.

Amelia 15.05.2019 10:56

Chyba nie ma co trwonić pieniędzy i jeszcze potem męczyć się po liposukcji chirurgicznej skoro istnieją takie nowoczesne zabiegi kosmetyczne. Mnie tylko interesuje jak faktycznie jest skuteczna liposukcja bez skalpela?