Liporadiologia Vinci – technologia nieinwazyjnego kształtowania i modelowania sylwetki

Liporadiologia VinciLiporadiologia to zabieg służący modelowaniu sylwetki oraz redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu. W trakcie jednego zabiegu wykorzystywane są cztery różne głowice tego specjalistycznego urządzenia, które działając na różne sposoby, zapewniają większą skuteczność i lepsze efekty. Natomiast Liporadiologia Vinci to nowocześniejsza wersja tej procedury, wzbogacona o biostymulujące działanie światła LED.

W Clinica Cosmetologica nie przeprowadzamy zabiegu liporadiologii vinci.
Możemy natomiast zaoferować inne zabieg modelujące sylwetkę.Kliknij tutaj

Liporadiologia Vinci – zastosowane technologie

Urządzenie do przeprowadzania zabiegu jakim jest liporadiologia pracuje w oparciu o pięć różnych technologii:

  • radiofrekwencja – opiera się na wykorzystaniu bipolarnej fali radiowej, której działanie silnie regeneruje skórę, odbudowując włókna kolagenowe i stymulując fibroblasty do produkcji nowych. Upłynnia też tkankę tłuszczową, ułatwiając jej usunięcie.
  • podczerwień (IR) i światło biostymulujące LED – podgrzewa fibroblasty, zwiększa syntezę kolagenu i elastyny. Promieniowanie podczerwone zmniejsza obrzęki i działa detoksykująco, dzięki czemu pozwala zredukować uporczywy cellulit.
  • masaż mechaniczny za pomocą rolek – pobudza krążenie, likwiduje zastoje limfatyczne, pomaga wygładzić powierzchnię skóry, dotlenia i odżywia tkanki,
  • masaż podciśnieniowy z zasysaniem skóry – zwiększa ukrwienie i przyspiesza metabolizm komórkowy.

Liporadiologia Vinci II wykorzystuje natomiast dodatkowo wyszczuplające działanie kriolipolizy w jednej z głowic. Rekomendowana częstotliwość wykonywania zabiegu o nazwie liporadiologia to dwa razy w tygodniu. Łącznie należy przeprowadzić 8-10 sesji w jednej serii.

Co zamiast liporadioloii?

Nasza klinika nie oferuje liporadiologii, możemy natomiast zaproponować inne zabiegi, zapewniające równie dobre efekty. Szczególnie polecamy takie jak: Endermologia LPG, Icoone, Icoone Laser, Karboksyterapia Reology 2, Venus Legacy czy Maximus.

Endermologia LPG – to przyjemny zabieg przypominający masaż, polegający na zasysaniu tkanek do wewnątrz urządzenia. Nowoczesna głowica ROLL zasysa o 50% więcej tkanki, w porównaniu do wcześniejszych wersji urządzenia. Dzięki temu pacjentka uzyskuje lepsze i szybsze rezultaty. Taka intensywna stymulacja tkanki tłuszczowej pozwala na usunięcie jej nadmiaru w drodze naturalnego metabolizmu, a to z kolei wysmukla sylwetkę oraz skutecznie redukuje cellulit.

Karolina Formela kosmetologBadania naukowe potwierdzają skuteczność endermologii w modelowaniu i wyszczuplaniu sylwetki. Polecam wykonanie zabiegu szczególnie w tych partiach ciała, w których sama dieta i ćwiczenia nie przynoszą oczekiwanych efektów – mówi Karolina Formela, kosmetolog Clinica Cosmetologica.

Icoone to urządzenie służące do wykonywania specjalistycznego masażu rolkami, wykorzystujące trzy rodzaje podciśnienia. Pobudzanie skóry w ten sposób, pozwala dotrzeć do jej głębokich warstw, poprawia mikrokrążenie i przyspiesza proces lipolizy, sprzyjając redukcji cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz przywraca ciału jędrność

Jeszcze lepsze efekty zapewnia Icoone Laser, którego głowica dodatkowo łączy w sobie funkcję lasera diodowego (o długości fali 915 nm) orazświatła LED Icoone - redukcja cellulitu.(o długości 650 nm). Laser podnosi temperaturę komórek tłuszczowych, co umożliwia ich rozpad, a następnie usunięcie z organizmu. Natomiast światło LED zwiększa efektywność wydalania tłuszczu, a ponadto stymuluje produkcję kolagenu, dzięki czemu skóra zostaje ujędrniona i wygląda młodziej.

Karboksyterapia Reology 2 to zabieg polegający na podaniu płynnego dwutlenku węgla śródskórnie i podskórnie, który powoduje przyspieszenie przepływu krwi i rozszerzenie naczyń krwionośnych. W konsekwencji zaś przyspiesza metabolizm, prowadząc do rozbicia zbędnego tłuszczu i szybszego wydalenia go z organizmu. Ponadto wzmożona zostaje produkcja kolagenu, co widocznie poprawia jędrność skóry.


Venus Legacy to urządzenie wykorzystujące cztery zaawansowane technologie do zwalczania cellulitu, Venus Legacywyszczuplania sylwetki, poprawy proporcji ciała oraz zwiększania napięcia skóry; są to:

  • Multipolarna Fala Radiowa – podnosi poziom temperatury ciała, co przyspiesza proces lipolizy, ułatwiając rozbicie i usunięcie nagromadzonego tłuszczu. Zwiększa też syntezę kolagenu, co przekłada się na jędrniejszą i młodziej wyglądającą skórę.
  • Impulsowe Pole Magnetyczne – pobudza nie tylko produkcję kolagenu ale również fibroblastów, co korzystnie wpływa na sprężystość i gęstość skóry. Sprzyja także tworzeniu się nowych naczyń włosowatych, a to z kolei usprawnia krążenie, co w konsekwencji ułatwia usunięcie toksyn i tłuszczu, a więc i zredukowanie cellulitu.
  • VariPulse to technologia zasysania skóry w sposób pulsacyjny, pozwalająca na wykonanie precyzyjnego drenażu tkanek. Dzięki temu obrzęki zostają zredukowane, a krążenie krwi i limfy usprawnione. Skóra jest też lepiej dotleniona i doskonale odżywiona.
  • Real Time Thermal Feedback – głowica urządzenia jest wyposażana we wbudowany termometr, który pozwala na odczyt temperatury w czasie rzeczywistym, zapewniając pełne bezpieczeństwo i optymalne efekty zabiegu.

Maximus to zabieg, który sprawdzi się idealnie, gdy potrzebujemy szybkiego efektu ujędrnienia i odmłodzenia skóry, a także wygładzenia Maximuscellulitu i redukcji tkanki tłuszczowej. Urządzenie firmy Pollogen Legend pracuje z wykorzystaniem technologii:

  • tripolarnej fali radiowej – która podnosi temperaturę tkanek aż do 60 stopni Celsjusza, sprawiając, że tłuszcz upłynnia się i zmniejsza swoją objętość. Poza tym włókna elastyny i kolagenu ulegają obkurczeniu, co stymuluje fibroblasty do wytwarzania nowych, w konsekwencji widocznie ujędrniając i odmładzając skórę.
  • dynamicznej aktywacji mięśni – stymuluje mięśnie na całej długości do intensywnej pracy, polegającej na wypychaniu ku górze upłynnionej tkanki tłuszczowej, dzięki czemu zbędny tłuszcz jest dużo szybciej wydalany z organizmu.

Podsumowanie

Nowoczesne zabiegi z dziedziny kosmetologii takie jak np. Liporadiologia, Icoone Laser, Venus Legacy czy Maximus pozwalają na jednoczesne zastosowanie kilku nowoczesnych technologii, w celu uzyskania szczuplejszej sylwetki i pięknej, jędrnej skóry bez cellulitu. Warto korzystać z ich dobrodziejstwa, zwłaszcza że zabiegi są mało inwazyjne (a więc i niebolesne), a efekty zaczynają być widoczne nawet już po pierwszej sesji.

Darmowe konsultacje z kosmetologami

Bibliografia

1. Błaszczyk-Kostanecka M., Wolska H. (red.), Dermatologia w praktyce, PZWL-Wydawnictwo Lekarskie, 2017
2. Janda K., Tomikowska A., Cellulit – Przyczyny, profilaktyka, leczenie, „Roczniki Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie”, 60 (103), s. 29–38, 2014
3. Katz B. E., Sadick N.S., Modelowanie sylwetki, wyd. Elsevier Urban & Partner, 2011
4. Załęska-Żyłka I., Cellulit jako problem medyczny, „Problemy Higieny i Epidemiologii”, 89 (4), s. 487–491, 2008

Dodaj komentarz

Komentarze

Jessie 21.08.2019 14:01

Czy efekt po zabiegu Maximus pojawia się tak szybko jak przy infuzji tlenowej? Wiem, że to inne zabiegi, ale chodzi mi o to czy jest to tak samo szybko widoczne. Gdyby był tak szybko działający zabieg antycellulitowy to było by wspaniale.

Zuzia 21.08.2019 13:31

Zainteresowało mnie ten zabieg Icoone Laser – jeżeli rozbija nadmiar tłuszczu, a tym samym wspomaga rozwój kolagenu to brzmi to jak bajka, coś wspaniałego! Dużo się naczytałam o tej liporadiologii Vinci, ale nie wszędzie można udać się na taki zabieg. Widzę, że są jednak inne ciekawe zabiegi 🙂

Kokos123 21.08.2019 06:43

Sobolka, tak już napisano niżej – zabiegi takie jak liporadiologia czy też endermologia LPG mają długotrwały efekt jeżeli zostały wykonane kilka razy pod rząd. Tylko wtedy można mówić, że o udanym zabiegu, pojedyncze raczej nie mają sensu. Ja osobiście polecam karboksyterapię – przyśpiesza metabolizm przez co szybciutko się chudnie 🙂

Sobolka 20.08.2019 12:02

Te zabiegi ujędrniające i odmładzające mają efekt natychmiastowy, ale czy długotrwały? Czy na przykład pójdę na zabieg Maximus, a tydzień po cellulit powróci? Zastanawia mnie po prostu jaki jest sens stosowania tych nieinwazyjnych zabiegów skoro efekt będzie tylko na parę dni…

Marlena 19.08.2019 08:56

Endermologia LPG to dobre zastępstwo dla liporadioloii. Kształtuje sylwetkę i redukuje tkankę tłuszczową, warto więc zdecydować się na zabieg. Warto podkreślić, że jest to zabieg całkowicie nieinwazyjny ^^

Karola77 13.08.2019 13:05

Kiedyś również martwiłam się tkanką tłuszczową, zwłaszcza jak zaczęłam pracę przed komputerem, miałam mniej ruchu i bałam się ciągle, że mogę przytyć. Po kilku miesiącach dopadł mnie cellulit wodny. Nie ma co się dziwić.. siedząca praca i niezdrowe odżywianie zrobiły swoje. Aby zacząć zwalczać cellulit musiałam pokochać aktywność fizyczną :D. Zabiegi redukujące cellulit są dobre, ale obecnie mnie nie stać ;/

Jag0Da 10.08.2019 19:45

Takie zabiegi redukujące tkankę tłuszczową wymagają kilku serii, aby zobaczyć efekty. Sama się o tym przekonałam. Z początku myślałam, że wydałam niepotrzebnie pieniądze, ale efekty zaczęły się pojawiać jakoś w 5 serii. Teraz staram się zdrowo odżywiać. Bardzo pomaga mi skakanie na skakance, ponieważ wtedy pracuje całe ciało i wystarczy kilka minut, aby złogi tłuszczu zaczęły się wypacać ^^

demi0 10.08.2019 13:44

Ja mam okropny cellulit na udach. Stosowałam różne drogie kremy i korzystałam z zabiegów u kosmetyczki. Obecnie testuję peelingi kawowe i zaczynam dostrzegać efekty. Peeling przygotowuje sobie sama w domu. Staram się również jeździć na rowerze 2-3 razy w tygodniu.

Atithaa33 08.08.2019 21:44

Z cellulitem walczyłam parę dobrych lat. Miałam specjalną dietę, odpowiednio przygotowany zestaw ćwiczeń oraz korzystałam z wielu zabiegów na cellulit. Najlepsze efekty przyniósł mi Venus Legacy. Jest całkowicie bezpieczny i bezinwazyjny. Ważne aby znaleźć odpowiedni dla siebie zabieg na cellulit.

Masilaa2 07.08.2019 07:42

Pierwszy raz słyszę o liporadiologii vinci. Ja korzystam z endermologii LPG – zabieg w moim wypadku sprawdził się idealnie. Taka kuracja jest bardzo przyjemna i rozluźniająca, a co najważniejsze to po kilku zabiegach tkanka tłuszczowa jest znacznie zredukowana:)