Jonoforeza kosmetyczna – wykorzystaj dobroczynne działanie prądu!

JonoforezaJonoforeza (jontoforeza) to zabieg wykorzystywany zarówno w fizykoterapii jak i kosmetologii. Do jego przeprowadzenia stosowany jest tzw. prąd galwaniczny (o stałym natężeniu). Pod wpływem jego działania, substancje lecznicze i pielęgnacyjne wnikają do głębokich warstw skóry.

Clinica Cosmetologica nie posiada w swojej ofercie zabiegu jonoforezy.
W zamian może zaoferować skuteczną alternatywę jaką jest zabieg AquapureKliknij tutaj

Na czym polega jonoforeza

Prąd powoduje powstanie energii cieplnej w trakcie zabiegu jakim jest jonofereza. Powstałe ciepło powoduje podniesienie temperatury w tkankach, co skutkuje poprawą krążenia, lepszym dotlenieniem i odżywieniem komórek, w przypadku zastosowania preparatów pielęgnacyjnych, a także wzmocnieniem działania przeciwzapalnego w przypadku gdy zastosowano leki. Podczas zabiegu do skóry zostają przyłożone elektrody z dwóch stron partii ciała poddawanej procedurze. Prąd przenikający od jednej elektrody do drugiej, wzmacnia działanie substancji aktywnych.

Jonoforeza – fizykoterapia

Jonoforeza – wskazania w obszarze fizykoterapii:

 • Nerwobóle
 • Dolegliwości bólowe towarzyszące zwyrodnieniu stawów kręgosłupa
 • Polineuropatie
 • Porażenia obwodowe i zaburzenia krążenia
 • Trudności z prawidłowym zrostem kości
 • Przykurcze
 • Bóle reumatyczne.

Jonoforeza należy też do popularnych zabiegów sanatoryjnych. Wśród tych najczęściej stosowanych w uzdrowiskach są jonoforeza borowinowa i wapniowa. Jonoforeza borowinowa to zabieg bazujący na działaniu prądu galwanicznego w połączeniu z borowiną, zawierającą cenne kwasy huminowe. Jest polecany w zwyrodnieniach stawów, schorzeniach reumatycznych, a także do stosowania po urazach. Jonoforeza wapniowa jest natomiast zalecana jako sposób na odczulanie, w stanach zapalnych, osteoporozie oraz przy zespole Sudecka.

Jonoforeza w kosmetyce

Jonoforeza ma szerokie zastosowanie w kosmetyce. Zabiegi pomogą na następujące problemy:

Zabiegi trwają krótko, zazwyczaj około 10 minut. Nie są bolesne, towarzyszy im natomiast charakterystyczne uczucie mrowienia. Wymagają jednak dość dużej powtarzalności. W celu osiągnięcia zadowalających rezultatów zazwyczaj stosuje się od 10 do 20 zabiegów, wykonywanych codziennie lub co drugi dzień. Jeżeli zaś chodzi o skutki uboczne, to mają miejsce wtedy, gdy zostanie zastosowane zbyt duże natężenie prądu. Może pojawić się świąd, zaczerwienienie skóry oraz opuchlizna.

Jonoforeza – przeciwwskazania

Istnieje dość szeroka grupa przeciwwskazań do zabiegów jonoforezy. Są to przede wszystkim:

 • Okres ciąży i karmienia piersią
 • Stany zapalne z gorączką
 • Metalowe części w organizmie (np. rozrusznik serca) i na ciele (biżuterię należy wyjąć przed zabiegiem)
 • Choroby nowotworowe
 • Zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry
 • Uczulenie na prąd galwaniczny bądź preparaty stosowane po zabiegu
 • Owrzodzenia, wypryski ropne
 • Zaburzenia czucia
 • Przerwanie ciągłości skóry w obszarze zabiegowym
 • Zmiany ropne migdałków i okolic zębowych
 • Miażdżyca
 • Endoprotezy.

Aquapure – alternatywa dla jonoforezy

aquapureAquapure jest odpowiedzią na potrzeby skóry wymagającej głębokiego oczyszczania a jednocześnie działania odmładzającego. Zabieg zapewnia natychmiastowe efekty, a przy tym nie powoduje działań niepożądanych. Urządzenie posiada cztery różne głowice (Aquapeel, Elektroporacja, Mikroprąd, Grzanie/Chłodzenie), dzięki którym zapewnia pełną, kompleksową pielęgnację w czterech krokach, już podczas jednej wizyty w gabinecie. Aquapeel usuwa zanieczyszczenia oraz martwe komórki naskórka. Elektroporacja rozjaśnia cerę, odżywia ją i poprawia mikrokrążenie. Mikroprąd działa liftingująco na skórę, zwiększając jej napięcie. Pobudza też odnowę włókien kolagenu i elastyny, a dodatkowo stymuluje mikrokrążenie. Ostatnia z końcówek zapewnia efekt grzania (podobnie jak w przypadku jonoforezy). Głowica ta, w zależności od potrzeb pacjenta, oferuje również działanie chłodzące. Niska temperatura stymuluje regenerację skóry, wygładza ją, niwelując drobne zmarszczki. Łagodzi też podrażnienia.

AQUAPURE – PODSTAWOWE INFORMACJE
Cena:45 min 250 zł
60 min 350 zł
Czas zabiegu:30 – 60 minut
Znieczulenie:Nie
Zdolność do pracy:Tak
Sugerowana seria:6 – 8 zabiegów
Czas utrzymania się efektów:7 dni po jednym zabiegu, 6 miesięcy po wykonaniu serii

Jak wygląda zabieg?

Karolina Formela kosmetologW Clinica Cosmetologica oferujemy zabiegi Aquapure. Głowice Elektroporacja i Mikroprąd zapewniają efekty analogiczne do jonoforezy kosmetycznej. Rezultaty są widoczne już po pierwszym zabiegu i utrzymują się około tygodnia. Jako że Aquapure nie wywołuje podrażnień i innych skutków ubocznych, jest to idealny zabieg do wykonania przed ważnym wydarzeniem (np. weselem). Dla podtrzymania efektów należy zastosować serię sześciu zabiegów.mówi Karolina Formela, kosmetolog Clinica Cosmetologica.

Podsumowanie

Elektroterapia jest od dawna wykorzystywana przez kosmetologów jak i fizjoterapeutów. Jedną z jej form jest właśnie jonoforeza. Zabieg sprawia, że leki lub składniki pielęgnacyjne wchłaniają się szybciej i docierają głębiej. Dzięki działaniu jonów zapewniają wyższą skuteczność.

Darmowe konsultacje z kosmetologami

Bibliografia

1. Jakimowicz-Klein B., Jak wyprasować zmarszczki, 2017
2. Martini M., Kosmetologia i farmakologia skóry, 2007
3. Raszeja-Kotelba B., Bohdanowicz D., Problemy dermatologiczne okresu starzenia się 2002

Dodaj komentarz

Komentarze

mishka 21.07.2020 08:46

od siebie bogle polecic ten akurat zabieg bo jestem po okolo 5 zabiegach i widac roznice

Sakura 13.07.2020 10:15

Ale masz tam podane, że AQUAPURE czy jak to się nazywa ma sugerowaną serię do 8 razy.

Rozalka 21.08.2019 12:44

Sam zabieg jonoforezy jest bardzo krótki, ale konieczność powtarzania go nawet do 20 razy i to dzień w dzień to coś strasznie męczącego. Należy też wziąć pod uwagę, że czasem są przeciwwskazania związane zażywaniem leków.

Dżaga 20.08.2019 10:37

Jonoforeza jest dość powszechna w fizykoterapii, właściwie to można powiedzieć, że się z niej wywodzi. Posiada bardzo szerokie zastosowania np. jonoforeza wapniowa dobrze sprawdzi się przy leczeniu stanów zapalnych, a jodowa do blizn.

kosmyczek:) 19.08.2019 07:31

Moja mama ostatnio wróciła z sanatorium i miała tam przeprowadzoną jonoforezę borowinową. Była bardzo zadowolona, zabieg nie jest za długi i jest bardzo przyjemny. Całe szczęście nie miała żadnych przeciwwskazań, a tych jest całkiem sporo.

@Misia@ 10.08.2019 09:05

Natala, zabiegi Aquapure wykonuje się się co kilka dni, co myślę, że jest wygodniejsze niż codzienne chodzenie na zabieg jonoforezy.

Natala 30.07.2019 11:59

Jak Aquapure wypada cenowo w porównaniu do jonoforezy? Zabiegi też trzeba wykonywać codziennie?