Exilis to nowy zabieg na cellulit, tkankę tłuszczową i wiotką skórę

Exilis - zabieg na cellulit.Exilis to zabieg będący połączeniem działania ultradźwięków i radiofrekwencji. To nowy rodzaj zabiegu na cellulit. Technologia RID w oparciu o którą pracuje urządzenie, bazuje na trzech krokach: rozpoznaniu, izolacji, a następnie dezaktywacji. Zastosowanie jej pozwala odmłodzić skórę twarzy i ciała, a także wysmuklić i wymodelować sylwetkę.


Clinica Cosmetologica niestety nie ma w swojej ofercie zabiegu Exilis.
Możemy jednak skorzystać z równie dobrych alternatywnych zabiegów na cellulit.
Kliknij tutaj

Exilis – opinie i opis zabiegu

Exillis to zabieg cieszący się pozytywnymi opiniami, głównie ze względu na swoją innowacyjność – łączy on bowiem działanie fal radiowych z ultradźwiękami, podczas gdy te dwie technologie zazwyczaj wymagają zastosowania osobnych urządzeń. Jak zatem działa exilis? Pierwszy etap zabiegu to rozpoznanie, w trakcie którego fale radiowe mają za zadanie dotrzeć do tkanki tłuszczowej, a następnie podnieść temperaturę jej komórek.

Kolejny krok to izolacja, na tym etapie adipocyty ulegają uszkodzeniu, wskutek którego zostają oddzielone od siebie. W rezultacie tkanka tłuszczowa zostaje rozbita, a wówczas jej komórki stają się łatwiejsze do usunięcia. Ostatni etap to dezaktywacja, czyli nasilenie procesu lipolizy i transport komórek tłuszczowych do wątroby, gdzie następnie są one w naturalny sposób metabolizowane.

Exilis – efekty po serii zabiegów

Zaleca się wykonanie serii od czterech do sześciu zabiegów, w zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta. Należy zachować odstęp siedem do dziesięciu dni pomiędzy kolejnymi sesjami. Jakich rezultatów można oczekiwać? Przede wszystkim wyszczuplenia sylwetki oraz odmłodzenia, wygładzenia i ujędrnienia skóry. Ponadto zabiegi pozwalają zredukować cellulit. Zaletą jest krótki czas trwania – wystarczy poświęcić około pół godziny na jedną sesję exilis. Cena zabiegu to w zależności od obszaru od około 400 do 700 złotych.

Exilis efekty uboczne – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Exilis jest urządzeniem mało inwazyjnym, w związku z tym działania niepożądane po jego zastosowaniu pojawiają się rzadko. Może wystąpić ogólne osłabienie organizmu lub niewielkie podwyższenie temperatury ciała. Ten stan powinien jednak ustąpić w przeciągu maksymalnie dwudziestu czterech godzin. Należy też pamiętać o ograniczeniu aktywności ruchowej bezpośrednio po zabiegu. Warto natomiast stosować dietę o obniżonej zawartości tłuszczu i pić dużo wody (około 4 litrów na dobę).

Jeśli chcielibyśmy wykonać zabieg exilis, warto wcześniej wykluczyć istnienie przeciwwskazań do jego wykonania. Jest ich dosyć sporo i uniemożliwiają bezpieczne przeprowadzenie exilis.

Zabieg jest niewskazany w przypadku takich czynników jak

 • ciąża,
 • choroba nowotworowa,
 • epilepsja,
 • zaburzenia czucia,
 • schorzenia wątroby i nerek,
 • niewydolność serca oraz inne schorzenia układu sercowo-naczyniowego,
 • rozrusznik lub zastawka serca,
 • metalowe implanty w obszarze zabiegowym,
 • zakrzepica,
 • zaburzenia czucia,
 • stany zapalne skóry,
 • aktywna opryszczka,
 • menstruacja.

Co zamiast Exillis?

Jeśli szukasz alternatywy dla zabiegu Exilis, i to najlepiej takiej, która nie wymagałaby powtórzeń, polecamy w szczególności Ultraformer III HIFU dostępny ultraformer III - hifuw Clinica Cosmetologica. Zabieg pozwala na wykonanie bardzo skutecznego, bezinwazyjnego liftingu. Pożądany efekt jędrnej, napiętej i odmłodzonej skóry uzyskujemy dzięki jednej sesji.

Z technologii HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) możemy korzystać, chcąc poprawić wgląd zarówno twarzy jak i ciała. I to niezależnie od pory roku, bo zabieg jest bardzo bezpieczny dla skóry i nie powoduje podrażnień. Ponadto efekty utrzymują się przez dwa lata, tak więc rezultaty są bardzo trwałe, biorąc pod uwagę niewielką inwazyjność zabiegu oraz naturalny proces starzenia się organizmu.

Kosmetolog Marta Włodarczyk - Gdańsk

Ultraformer III HIFU wykorzystuje działanie zogniskowanej fali ultradźwiękowej, która intensywnie rozgrzewa tkankę skórną, tłuszczową i mięśnie, powodując obkurczenie obwisłej lub wiotkiej skóry. W konsekwencji zabiegu powstają mikrouszkodzenia, które wymuszają rozpoczęcie niezwykle efektywnego procesu regeneracji, prowadzącego do odbudowy włókien kolagenu i znacznego zwiększenia jędrności. Zabieg możemy wykonać na niemal każdej partii ciała i twarzy. Dzięki jednej wizycie w klinice skóra staje się sprężysta, wygładzona i odmłodzona. Ponadto nadmiar tkanki tłuszczowej zostaje zredukowanymówi Marta Włodarczyk, kosmetolog z Clinica CosmetologicaMaximus

Jeśli natomiast bardziej preferujemy wykonywanie zabiegów w serii, to świetną propozycją będzie popularny Maximus, oparty na zjawisku radiofrekwencji. Podczas zabiegu fale radiowe rozgrzewają tkanki do temperatury 60 stopni Celsjusza, stymulując produkcję kolagenu, a także upłynnienie tkanki tłuszczowej.

Dodatkowo technologia dynamicznej aktywacji mięśni sprawia, że włókna mięśniowe wypychają zbędny tłuszcz, sprawiając, że staje się on znacznie łatwiejszy do usunięcia z organizmu. Cała procedura wspaniale poprawia jędrność skóry, a także sprzyja redukcji cellulitu i powoduje wysmuklenie obszaru zabiegowego.

Darmowe konsultacje z kosmetologami

Bibliografia

1. Błaszczyk-Kostanecka M., Wolska H. (red.), Dermatologia w praktyce, PZWL-Wydawnictwo Lekarskie, 2017
2. Key D. J., Comprehensive thermoregulation for the purpose of skin tightening using a novel radiofrequency treatment device [w:] ”Journal of Drugs in Dermatology” p. 185 – 189, 13(2) 2014
3. Padlewska K. (red. nauk.), Kosmetologia ciała, PZWL Wydawnictwo Lekarskie, 2018
4. Szymańska-Paszczuk A., Starzenie się skóry i możliwości jej rewitalizacji w nowoczesnych terapiach kosmetycznych, Acta Balneologica, Tom LIV Nr 2 (128), (2012), s. 132-137

Dodaj komentarz

Komentarze

ZielonaMysza 19.09.2019 23:20

O tym exilis to pierwszy raz w życiu słyszę. Pewnie dlatego, że od niedawana interesuje się zabiegami medycyny estetycznej. Chodź raczej nigdy z nich nie skorzystam to są bardzo interesujące.

PaulinaKK 19.09.2019 21:11

Jak już urodzę i mnie trochę czasu to na pewno skorzystam z jakiegoś zabiegu odmładzającego 🙂

Flara32 18.09.2019 18:41

Ach ta cena zabiegu.. No, ale nie ma co się dziwić, jak gwarantują dobre efekty po jednym spotkaniu. Widzę, że maxmiums tańszy. Seria 8 zabiegów wychodzi lepiej, ale pewnie rezultaty są słabsze dlatego trzeba zrobić aż tyle powtórzeń.

FigA 18.09.2019 12:42

Mam nadzieję, że ten ultraformer III spełni moje oczekiwania. Jestem chudą dziewczyną, ale kiedyś byłam przy kości i intensywny trening sprawił, że moja skóra na brzuchu stała się luźna i wiotka.. I z tego co czytam to jest to chyba najszybszy i najtańszy sposób aby stała się napięta.

Deli11 17.09.2019 10:11

Lifting twarzy bez skalpela to coś dla mnie. Świetnie, że medycyna estetyczna się tak rozwija i powstają to coraz nowsze metody redukcji ujędrniania czy modelowania sylwetki 🙂