Drenaż skóry głowy

Drenaż skóry głowy wykonuje się, aby usunąć z organizmu szkodliwe toksyny i zbędne produkty przemiany materii wraz z limfą oraz w znacznej mierze pobudzić mikrokrążenie w danej partii ciała.

Drenaż skóry głowyJak wygląda zabieg drenażu skóry głowy?

Wykonywany jest poprzez uciskanie i pocieranie skóry w sposób, który umożliwia przepchnięcie nagromadzonego pod skórą płynu zwanego limfą. W ten sposób dochodzi do usprawnienia przepływu limfy, czyli płynu tkankowego pełniącego funkcje ochronne i transportowe, ponieważ wraz z nią odprowadzane są szkodliwe substancje, najpierw do zatok, później poza ciało. W medycynie estetycznej, zabieg ten określa się precyzyjnie jako drenaż limfatyczny.

W Clinica Cosmetologica nie wykonujemy zabiegu, jakim jest Drenaż skóry głowy.
Sprawdź, jakie zabiegi oferujemy w zamian.
Kliknij tutaj

Drenaż skóry głowy – wskazania do zabiegu

Ten zabieg jest szczególnie polecany na takie problemy jak:

  • pogorszenie kondycji włosów, szczególnie po zimie,
  • przerzedzenie włosów się na skutek ciąży, by przyspieszyć ich odrastanie,
  • łysienie,
  • szybkie przetłuszczanie skóry głowy i włosów.

Przeciwwskazania do drenażu skóry głowy

Choć drenaż skóry głowy w większości wypadków nie powoduje niepożądanych skutków ubocznych i jest metodą bardzo skuteczną, niemniej jednak istnieją także pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Część przeciwwskazań ma charakter przejściowy i po ich ustaniu zabieg można wykonać. Przeciwwskazania należy omówić i wykluczyć, przed przeprowadzeniem zabiegu ze specjalistą, który będzie go wykonywał. Kto i kiedy nie powinien robić drenażu skóry głowy:

  • cierpiący na różne choroby skóry np. łuszczycę, bielactwo, AZS,
  • osoby w aktywnej fazie choroby nowotworowej,
  • osoby z przerwaną ciągłością naskórka w miejscu przeprowadzenia zabiegu,
  • u osób z gorączką,
  • u osób z zakrzepicą żył,
  • przy gruźlicy płuc,
  • przy niewydolność serca.

Drenaż skóry głowy – efekty

Przynosi takie efekty, jak:

  • detoksykacja skóry głowy,
  • pobudzenie mikrokrążenia na skalpie,
  • a tym samym także pozytywny wpływ na włosy,
  • rozluźnienie napiętych mięśni, co pozytywnie odbija się na wyglądzie twarzy i w dużym stopniu ułatwia zrelaksowanie się, zwłaszcza na odcinku karku.

Dzięki drenażowi skóry głowy cebulki włosowe nie są uszkadzane przez toksyny, a dodatkowo dociera do nich więcej tlenu i składników odżywczych, co pozwala się im sprawniej regenerować i rewitalizować. W konsekwencji włosy „dostają zastrzyk energii”. Wzmacniają się, przestają wypadać, zostaje pobudzony ich wzrost. Odzyskują także pożądaną elastyczność i blask. Drenaż skóry głowy działa więc silnie stymulująco na włosy, znacznie poprawia ich kondycję. Wydłużając cykl życia włosów, sprawia, że fryzura robi się gęstsza, a włosy szybciej rosną.

Clinica Cosmetologica nie wykonujemy zabiegu jakim jest Drenaż skóry głowy. W naszej ofercie posiadamy natomiast inne rozwiązania, które skutecznie potrafią go zastąpić.

Jako sposób na pozbycie się tego rodzaju problemów rekomendujemy taki zabieg jak:

  • mezoterapia igłowa skóry głowy – zabieg polega na wprowadzeniu specjalnie przygotowanych koktajli odżywczych do głębokich warstw skóry za pomocą licznych nakłuć. Koktajle są bogate w substancje aktywne. Bezpośrednio po zabiegu zaleca się nie myć głowy przez 12h. Ponadto poleca się stosowanie preparatów farmaceutycznych zaleconych przez lekarza trychologa oraz preparatów pielęgnacyjno-regenerujących zaleconych przez kosmetologa.

Na podstawie metody, jaką jest drenaż, stworzono wiele zaawansowanych urządzeń kosmetologicznych, które pozwalają bardzo dokładnie i skutecznie wykonywać ten zabieg na różnych obszarach ciała. W tym także do stymulowania skóry i włosów – mówi Marta Bożenda, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Zadzwoń pod nr: +48 791 604 604 i umów się na bezpłatną konsultację.


Bibliografia:

1 . Coleman K.M., Coleman W.P., Benchetrit A., Non-Invasive, External Ultrasonic Lipolysis, [w:] „Seminars in Cutaneous Medicine and Surgery”, No. 28/2009
2. Kennedy J. (and others), Non-invasive subcutaneous fat reduction: a review [w:] „Journal of The European Academy of Dermatology and Venereology”, No. 29/2015

Dodaj komentarz

Komentarze

Aleksia 11.07.2024 17:45

Uwielbiam masaże głowy, więc muszę spróbować.
Połączę przyjemne z pożytecznym :)))

ewelina 28.05.2024 10:27

nie myslalam ze cos takiego w ogole jak drenaz skory glowy istnieje. wiedzialam o drenazu nog czy brzucha ale o glowie? Niiigdy.