Depilacja laserowa – jaki rodzaj wybrać?

Depilacja laserowa
Depilacja laserowa zrewolucjonizowała sposoby zwalczania zbędnego owłosienia. Jest prawdziwym wybawieniem dla kobiet zmagających się z hirsutyzmem, pacjentów z problemem wrastających włosków lub zapaleniem mieszków włosowych. Jak również dla wszystkich tych, którzy wyrywają włoski ze względów czysto estetycznych lub praktycznych. Laserowa depilacja to jedyna metoda usuwania niechcianych włosów z twarzy i ciała, która zapewnia trwałe efekty. Jednak laser laserowi nie równy. Zanim zdecydujemy się na zabiegi depilacji, warto dowiedzieć się na jakim sprzęcie będą wykonywane. Najnowocześniejsze urządzenie Vectus, zapewnia maksymalną skuteczność i najlepsze rezultaty.

Depilacja laserowa – na czym polega?

Skuteczność depilacji laserowej wynika z oddziaływania fal świetlnych, emitowanych przez urządzenie na melaninę, znajdującą się we włosach. Światło lasera może oddziaływać na różne barwniki obecne w skórze. Istotna jest jednak długość fali. Oprócz melaniny jest to najczęściej hemoglobina, na którą zadziała wiązka światła w zakresie 400 – 500 nm. Na melaninę oddziałuje zaś długość fali od 400 do 1000 nm. Cały sekret trwałego zniszczenia zbędnego owłosienia tkwi w zastosowaniu fali skutecznej tylko w przypadku melaniny, czyli o długości od 700 do 1000nm (w przypadku lasera Vectus emitowane są fale o długości 810 nm).
Oprócz laserów na rynku dostępne są urządzenia IPL służące do depilacji światłem. Czym różnią się te dwa typy sprzętu? W przeciwieństwie do lasera depilacja Intense Pulsed Light nie emituje fal o konkretnej długości. Zakres emitowanych fal w przypadku IPL wynosi od 420 do 1200 nm, co sprawia że urządzenia te nie są tak skuteczne, jak depilacja laserowa. Włos zostaje jedynie uśpiony, a nie rzeczywiście usunięty, dlatego w końcu odrasta ponownie.

Jak wygląda depilacja laserowa w Gdańsku w naszej placówce?

Depilacja laserowa light sheer czy depilacja laserowa vectus?

Vectus - depilacja laserowa

Najczęściej używanym laserem do depilacji jest light sheer. Sprzęt ten jest stosowany w gabinetach już od kilku lat. Obecnie mamy do dyspozycji nowocześniejsze urządzenie – laser Vectus. Czy jest on skuteczniejszy w porównaniu z częściej dostępną depilacją laserową light sheer? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, weźmy najpierw pod uwagę kilka czynników, wpływających na rezultaty oraz komfort zabiegów depilacji.

Dla pacjentów najważniejsza jest skuteczność. W tej kwestii wygrywa laser Vectus. Ponieważ jego głowica jest większa, ma też więcej diod emitujących światło. Dzięki temu promienie lasera z większą dokładnością docierają do skóry i zabieg przynosi lepsze efekty. Ponadto laser Vectus jest wyposażony w czytnik poziomu melaniny Skintel, który rozpoznaje odcień skóry i dostosowuje do niego moc urządzenia. To podnosi zarówno skuteczność jak i bezpieczeństwo urządzenia.

W urządzeniu zastosowano także technologię Photon Recycling, która pozwala na ponowne wykorzystanie światła naturalnie odbijającego się od skóry. Zwiększa to efektywność zabiegu. Natomiat zastosowana w urządzeniu Vectus technologia fototermolizy selektywnej, działa na aktywną melaninę, zapewniając większą precyzję działania.
Zalety lasera Vectus wpływające na jego skuteczność mają również istotne znaczenie jeżeli chodzi o czas trwania zabiegu. Większa głowica pozwala objąć jednorazowo większy obszar skóry, co znacząco skraca wizytę w gabinecie specjalisty przeprowadzającego depilację.

Jeżeli chodzi o komfort zabiegu również wygrywa depilacja laserowa Vectus.

Urządzenie to posiada nowocześniejszy system chłodzenia Advanced Contact Cooling, który sprawia, że skóra jest chłodzona na bieżąco, w kontakcie z urządzeniem, a także przed i po emisji wiązki światła. Dzięki temu pacjent ma mniejsze odczucie ciepła podczas depilacji i wyższy komfort zabiegu.
Co ciekawe, mimo przewagi urządzenia Vectus nad laserem Light Sheer, ceny obydwu zabiegów depilacji są porównywalne, a nawet depilacja Vectus jest korzystniejsza cenowo.

Czynnik Faworyt Charakter korzyści
Skuteczność: Laser Vectus Większa głowica,więcej diod, które emitują światło. Technologia Skintel, Photon Recycling, fototermoliza selektywna.
Szybkość: Laser Vectus Zabieg trwa krócej dzięki większej i efektywniej działającej głowicy.
Bezpieczeństwo: Laser Vectus Czytnik Skintel automatycznie dostosowuje parametry zabiegu, czyniąc go maksymalnie bezpiecznym dla skóry.
Komfort: Laser Vectus System chłodzenia Advanced Contact Cooling sprawia, że zabieg jest bezbolesny i komfortowy dla pacjenta.
Cena: Laser Vectus Koszty zabiegu porównywalne bądź niższe.

Depilacja laserowa – efekty

Dla pełnego efektu depilację laserową należy wykonywać w serii kilku zabiegów. Aby włosy zostały usunięte, muszą się znajdować w fazie wzrostu. Cykl rozwoju włosa obejmuje trzy etapy:

 • faza wzrostu (anagen) – mieszki włosowe znajdujące na głowie są w tym stadium przez okres 2-3 lat, natomiast w przypadku owłosienia ciała trwa to krócej,
 • faza przejściowa (katagen) – w której następuje obkurczenie mieszka włosowego, w trakcie tych 2-3 tygodni włos obumiera,
 • faza wypadania – trwa kilka miesięcy, w trakcie których, obumarły włos zostaje wypchnięty na powierzchnię skóry.

Gdy włos wypadnie cykl wzrostu rozpoczyna się od nowa. Zazwyczaj potrzebujemy serii od 3 do 6 zabiegów, tak aby objąć depilacją wszystkie włoski w trakcie anagenu. Pomiędzy kolejnymi wizytami należy zachować około sześciotygodniowy odstęp.

Karolina Formela kosmetologDepilacja laserowa Vectus zapewnia bardzo wysoką skuteczność. Pozwala trwale usunąć 95% włosków z obszaru skóry poddanego zabiegowi. Ewentualne 5% to te, które nie znajdowały się w fazie wzrostu w trakcie zabiegów. Mogą (choć nie muszą) pojawić się w ciągu roku od wykonania serii. Jeśli wystąpią, wystarczy jedna dodatkowa wizyta dla całkowitego pozbycia się zbędnego owłosienia – mówi Karolina Formela, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Większość osób może bez przeszkód korzystać z depilacji laserowej. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania. Są to przede wszystkim:

 • okres ciąży i karmienia piersią,
 • świeża opalenizna (zarówno naturalna jak i uzyskana w solarium; około miesiąc przed rozpoczęciem zabiegów nie należy się opalać, a także stosować samoopalaczy na dwa tygodnie przed zabiegiem),
 • zażywanie ziół o działaniu fotouczulającym (kilka dni przed zabiegiem należy odstawić ziele dziurawca, skrzypu polnego, nagietka, a także niektóre herbatki wyszczuplające),
 • doustne przyjmowanie retinoidów (należy odczekać pół roku od zakończenia terapii tego typu lekami),
 • przyjmowanie antybiotyków,
 • aktywne infekcje skóry (grzybicze, bakteryjne, wirusowe), ropne wypryski,
 • bielactwo,
 • łuszczyca,
 • skłonności do przebarwień i bliznowców,
 • żylaki,
 • włosy rude lub siwe.

Interesuje Cię depilacja laserowa Vectus? Masz pytania? Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację z dyplomowanym kosmetologiem w Clinica Cosmetologica!

Podsumowanie

Depilacja laserowa to jedyny sposób na trwałe pozbycie się niechcianych włosków na twarzy i ciele. Vectus to najnowocześniejszy tego typu sprzęt. Dzięki niemu zabiegi są szybsze i skuteczniejsze, w porównaniu do tych wykonywanych przy użyciu innych urządzeń do laserowej depilacji. Poza tym, są bezbolesne i w pełni bezpieczne dla skóry. A co najważniejsze pozwalają pozbyć się niechcianego owłosienia na stałe, po wykonaniu serii zabiegów.

Darmowe konsultacje z kosmetologami

Bibliografia

1. Ambroziak M., Szymańczyk J., Langner A., Błaszczyk M., Systemy laserowe w leczeniu nadmiernego owłosienia, Dermatologia Estetyczna, nr 6/ 2001
2. Baumann L., Dermatologia estetyczna, PZWL-Wydawnictwo Lekarskie, 2013
3. Martini M. C., Kosmetologia i farmakologia skóry, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, 2014
4. Molski M., Nowoczesna kosmetologia, tom 2. Kosmetyki, zabiegi, suplementy., PWN, 2014

 

Dodaj komentarz

Komentarze

Laura 09.07.2020 08:04

No to zazdroszczę braku problemów.
Sama przechodziłam przez depilację laserową właśnie na włoski i mam spokój, ale sporo czasu decyzje odwlekałam, bo nie mam czasu, szkoda pieniędzy na moją fanaberię, a to żadna fanaberia. Gdybym miała zdecydować się czy ponownie chcę to zrobić to bez wahania się bym to ponownie wykonała 👏

czerwień 26.10.2019 18:17

Ja tam nadal korzystam z klasycznej maszynki do golenia. Na szczęście nie mam problemu z wrastającymi włoskami bo wtedy może bym pomyślała nad depilacją laserową.

milenka46789 21.10.2019 15:24

powoli zaczynam zastanawiać się nad takim zabiegiem depilacji laserowej. Już męczy mnie ta klasyczna depilacja..

Valia 05.10.2019 12:54

Depilacja laserowa laserem vectus to absolutny hit wśród sposobów na depilację ciała. Efekty już widziałam po pierwszym zabiegu. Z następnymi zabiegami na ciele miałam to coraz mniej włosków aż moja skóra stała się idealnie gładka. Trwało to tak 6 miesięcy zanim znowu musiałam iść na dodatkowy zabieg. No świetna opcja dla osób, które mają problem z wrastającymi włoskami bądź nie chcą już depilować swojego ciała klasycznymi sposobami.

Hanna 20.03.2019 21:00

Ja akurat mam ciemne włosy więc niby najbardziej podatne na takie rzeczy 🙂 Ale i tak jeszcze nie próbowałam choć to pewnie kwestia czasu. Jak na razie to nawet nie za bardzo się orientowałam że są różne lasery. Któraś już była na vectusie? 🙂

Martabstk 16.03.2019 17:53

Ioanna, tak. Depilacja światłem a depilacja laserowa to dwie różne rzeczy, więc nie powinno się tak pisać. To może wprowadzać w błąd. Chociaż niektórzy pewnie niecelowo tak robią, upraszczają sobie z niewiedzy 🙂

ioanna 14.03.2019 18:02

czyli wychodzi na to, że ipl nie ma nic wspólnego z laserową depilacją. dobrze rozumiem?? zdziwiło mnie to bo już się kilka razy spotkałam w internecie ze sformułowaniem laser ipl i spodziewałam się, że to po prostu inne urządzenie do tego samego

Weramika 11.03.2019 09:22

W temacie depilacji laserowej light sheer był u mnie okej, jeśli chodzi o skuteczność. Co nie zmienia faktu, że jak się da coś zrobić szybciej to chyba warto. W przypadku depilacji całych nóg ten czas na fotelu mi się trochę dłużył, ale wtedy vectus chyba jeszcze nie był taki znany, więc nie było za bardzo alternatywy.