Czerwone policzki? Pozbądź się zaczerwienień na twarzy!

Czerwone policzki

Czerwone policzki to krępujący problem. Wydawać by się mogło, że osoby z rumieniem na twarzy otrzymały bonus od matki natury, bo nie muszą nakładać różu podczas makijażu. Nic bardziej mylnego. Zazwyczaj rumień jest totalnym przeciwieństwem tego, czego byśmy sobie życzyły. Zamiast delikatnie konturować twarz i dodawać uroku sprawia, że ciągle wyglądamy na zawstydzone. Na szczęście jest na to skuteczny sposób.

Czerwone policzki – przyczyny

Powody, z których wynikają zaczerwienione policzki mogą być różne. Na część z nich mamy niewielki wpływ. Innych można by uniknąć i bywa, że sami przyczyniamy się do zaostrzenia problemu. Jakie przyczyny należą do tej pierwszej grupy? Są to przede wszystkim czynniki genetyczne, dolegliwości o podłożu hormonalnym (schorzenia tarczycy, jajników, nadnerczy), nadciśnienie tętnicze, zaburzenia związane z układem krążenia, cukrzyca. Wywołać problem czerwonych policzków mogą także czynniki zewnętrzne. Skóra osób mających często czerwone policzki zwykle jest bardzo wrażliwa szybko reagująca intensywnym zaczerwienieniem na różne bodźce. A sytuację mogą pogarszać różne czynniki zewnętrzne, np.:

  • promieniowanie słoneczne (chodzi tu nie tylko o celowe opalanie się, ale w ogóle o wychodzenie z domu bez nałożenia kremu z wysokim filtrem. Czerwieniąca się cera silnie reaguje zarówno na naturalne światło słoneczne jak i to w solarium);
  • nagłe zmiany temperatury powietrza;
  • chłód, silny wiatr, mróz;
  • intensywne upały;
  • branie gorących kąpieli;
  • korzystanie z sauny;
  • jedzenie gorących i ostrych potraw;
  • alkohol, papierosy;
  • zbyt intensywny wysiłek fizyczny.

Czerwone policzki – leczenie

Gdy cierpimy z powodu czerwonych policzków, warto dotrzeć do przyczyn problemu. Na początek trzeba udać się do lekarza i zrobić badania pod kątem chorób ogólnoustrojowych, np. problemów z krążeniem, zbyt wysokim ciśnieniem lub poziomem hormonów. A w razie ich wykrycia podjąć odpowiednie leczenie.

Jeśli źródło czerwienienia się tkwi „tylko” w cerze naczynkowej (czyli gdy naczynka umiejscowione są bardzo blisko pod skórą) niezbędna będzie odpowiednia pielęgnacja.

Laser Harmony DYE-VL

Skuteczne zwalczanie objawów dadzą specjalistyczne zabiegi kosmetologiczne. W Clinica Cosmetologica mamy sposób na czerwone policzki, który zapewnia bardzo dobre efekty. Nowoczesne urządzenie Harmony XL PRO Dye-VL jest dedykowane właśnie w przypadku problemów o charakterze naczyniowym: rumieniu na twarzy i trądziku różowatym. Dzięki zabiegom możemy zredukować zarówno niewielkie zmiany pod postacią pojedynczych, rozszerzonych lub popękanych naczynek, jak i rumień na dużej powierzchni twarzy. Kolejną korzyścią płynącą z zabiegu będzie poprawa kondycji cery i efekt odmłodzenia jej. W czym tkwi sekret urządzenia Harmony XL PRO Dye-VL?

Marta BożendaHarmony XL PRO Dye-VL emituje wąskopasmowe, pulsacyjne światło. Na fale o innej długości skóra jest narażona w minimalnym stopniu, dlatego zabieg jest w pełni bezpieczny nawet dla cery płytko unaczynionej, która jest cieńsza i bardziej wrażliwa – mówi Marta Bożenda, kosmetolog z Clinica Cosmetologica.

Harmony XL PRO Dye-VL / Harmony Baby Rejuve Dye-VL – podstawowe informacje
Czas zabiegu: od 20 do 40 minut
Znieczulenie: nie
Zdolność do pracy: tak
Sugerowana seria: 4 do 8 zabiegów, co 1-4 tygodnie
Czas utrzymania się efektów: indywidualne

Zaczerwienione policzki – właściwa pielęgnacja

Czerwone policzki wymagają stosowania kosmetyków do cery naczynkowej i delikatnej pielęgnacji. W kremach należy szukać składników usprawniających mikrokrążenie i wzmacniających naczynka krwionośne. Pomocne będą naturalne ekstrakty (np. z ruszczyka kolczastego i miłorzębu japońskiego), witamina C i krzem. Kolejna ważna kwestia to wysoki filtr przeciwsłoneczny oraz właściwości ochronne kosmetyku. Zwłaszcza zimą trzeba zabezpieczać skórę przed wiatrem i chłodem. Jeśli niska temperatura jest dla Twojej cery bardzo dokuczliwa, osłaniaj dodatkowo policzki szalikiem. Nie zapominaj też o składnikach głęboko nawilżających, które wypielęgnują i  pomogą ukoić wrażliwą cerę. Do mycia twarzy sprawdzą się natomiast delikatne środki myjące, np. w formie panki. Warto pamiętać, że stosowanie mechanicznych peelingów, a nawet pocieranie skóry ręcznikiem może jej zaszkodzić. Równie skutecznie osuszysz skórę, kilkukrotnie przykładając ręcznik do twarzy.

Podsumowanie

Masz czerwone policzki nie tylko gdy się zawstydzisz, ale też przy wysiłku fizycznym, po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu, zjedzeniu czegoś pikantnego lub gorącego, od słońca, wiatru, zimna, gorąca, przy pochylaniu się, czyli prawie zawsze? Nie załamuj rąk i nie lekceważ problemu. Może mieć różne przyczyny, zbadaj się. A objawami nie musisz się już martwić. Mamy skuteczne rozwiązanie na czerwone policzki – zabiegi Harmony XL PRO Dye-VL.

zespol-cc-kosmetolodzy

 


Bibliografia

1. Noszczyk M., Kosmetologia pielęgnacyjna i lekarska, PZWL-Wydawnictwo Lekarskie, 2012
2. Placek W. (red.), Dermatologia estetyczna, Wydawnictwo Termedia, 2016.
3. Sterry W., Paus R., Burgdorf W., Dermatologia, Wydawnicwo Czelej, 2009
4. Współczesna kosmetologia – Nowoczesne urządzenia (opracowanie zbiorowe), Wydawnictwo Atena, 2012

Dodaj komentarz

Komentarze

charles 06.11.2020 11:03

tez bylem w clinica cosmetologica bo mialem czerwone policzki i kosmetolog mi pomogl. kilka razy poszedlem na zabiegi ale w koncu mam spokoj.

Zoya 24.06.2020 21:42

Oczywiście, że tak. 🙂 Najlepiej iść do lekarza z chłopakiem i nawet na taką bezpłatną konsultacje się zapisać, bo jednak zawsze będzie wiadomo co się dzieje nie tak i jak temu zaradzić.

wicia 22.06.2020 15:19

a to cos nowego i w sumie to tez moze byc tak ze u mezczyzn to sa te same objawy tzn. czerwone policzki i zaczerwienienie twarzy?

Zuzka 13.05.2020 11:53

Czekam aż wszystko będzie znowu otwarte bo chce zrobić sobie zabiegi na naczynka właśnie tym quadrostar pro yellow, bo chyba już wypróbowałam wszystko co tylko mogłam ;/

Urszula Cz. 07.12.2019 11:39

Najlepiej na wiosne albo jesien bo powinno sie w tym czasie jednak prze miesiac unikac Slonca. Mi przynajmniej tak mi w clinice cosmetologice mowili po zabiegu. Najlepiej zawsze pytac lekarza albo kosmetologa co i jak wyglada z pielegnacja po zabiegu ale to ze Slonce akurat tak kojarze ze raczej lepiej unikac promieni od razu po zabiegach.

Rućka 24.11.2019 16:18

Nie wiem w sumie bo trochę się tego boję. Później po tym laserze można normalnie (chodzi mi o ten o którym pisze mitochondium) to kiedy najlepiej sobie robić taki zabieg?

mitochondium 02.10.2019 12:48

nie wiem.. miałam kilka kremów i pomagały ale chyba jednak miałam za duże zmiany i niestety nic mi jakoś tak na 100% nie pomagało. poszłam na laser (chyba się zwał quadrostar czy coś podobnie) i mi pomoglo. na razie rok bez powrotów także spokój mam. oby bylo tak cały czas.

K.apolonia 05.04.2019 09:46

Sylka, nawet na ręcznik trzeba uważać, do twarzy powinien być jak najdelikatniejszy, bez szorstkich włosków (zawsze można wziąć papierowe) i żadnych parówek ziołowych ani masek zastygających do końca, więc jak glinki itp. to koniecznie do rorobienia z czymś tłustym.

Marta 22.03.2019 07:17

Angelikaa, najlepiej to się wcale nie opalać nawet jak nie robisz takich zabiegów a masz problemy z zaczerwienionymi policzkami i w ogóle czerwoną skórą. Słońce będzie dodatkowo podrażniać…

Sylka 14.03.2019 14:49

Domowe sposoby są takie, żeby nie podrażniać skóry, nie traktować jakimiś zdzierającymi peelingami, tylko wszystko delikatnie. Do tego kosmetyki które wzmacniają naczynka krwionośne, kremy ochronne. To jest raczej problem dla kosmetologa albo dermatologa jeśli te zaczerwienione policzki się utrzymują na stałe.

Aluszka 07.03.2019 15:00

Te czerwone policzki to naprawdę nie jest mój wymysł więc myślę że nie zaszkodzi mi skonsultować to z innym dermatologiem. A jakieś sposoby domowe mogą cokolwiek pomóc?

Yolanta 07.03.2019 14:51

Na bank nie można się opalać, tak przez miesiąc w jedną i drugą stronę od zabiegu 🙂 I później filtr jak najwyższy codziennie, jak to bywa przy laserach. Najlepiej zaplanować tak żeby nie było z tym problemu. Z tym słońcem to chodzi też o to, że mogą się porobić przebarwienia więc lepiej się do tego stosować.

Angelikaa 07.03.2019 14:45

Czytałam ze te laserowe zabiegi są dobre na problemy z naczynkami i jestem na etapie zastanawiania się, czy może dla mnie by się też coś takiego nadało. Kiedy można się zdecydować? Tak samo jak depilacja laserowa nie można robić latem, czy nie ma różnicy?

Sylka 07.03.2019 14:39

Aluszka – dobra rada: zmień lekarza. Serio serio. Tak jak napisałaś, rumień to nie rumieńce, poważniejsza sprawa. Oczywiście jest jeszcze możliwość, że dramatyzujesz i wyolbrzymiasz 😛

Aluszka 07.03.2019 14:36

Ten rumień nie ma nic wspólnego z ładnymi naturalnymi rumieńcami 🙁 Wydaje się że to taki malutki defekt ale naprawdę ciężko to ogarnąć kosmetykami i na własną rękę. Ogólnie u mnie nie wiadomo za bardzo z czego to wynika. Nikt się tym nigdy nie zainteresował i wszyscy mówili, że to po prostu taki typ urody.