Body FX, czyli jak zgubić kilka cm w biodrach?

Body FX - jak zgubić kilka centymetrów w biodrach.Body FX jest nowoczesnym zabiegiem wykorzystującym technologie zasysania tkanek w połączeniu z masażem próżniowym i działaniem tripolarnej fali radiowej. Służy do bezinwazyjnego usuwania adipocytów, czyli komórek tłuszczowych. Zabieg jest całkowicie bezpieczny dla skóry i komfortowy dla pacjenta. Pozwala na zredukowanie cellulitu oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej.

W Clinica Cosmetologica nie posiadamy zabiegu Body FX, ale
oferujemy alternatywy, które równie skutecznie zredukują cellulit.Kliknij tutaj

Body FX – na czym polega?

Body FX bazuje na trwałej elektroporacji, w połączeniu z masażem podciśnieniowym. Elektroporacja powoduje uszkodzenie błon komórkowych adipocytów dzięki zastosowaniu pola elektromagnetycznego oraz emisji ultrakrótkich impulsów nanosekundowych (HV), o wysokiej amplitudzie 2kV. Ponadto tkanka tłuszczowa jest zasysana przez aplikator urządzenia, co powoduje dodatkową stymulację.

Aplikator urządzenia oddziałuje na głębokość 2,5 cm w głąb skóry, czyli dociera właśnie do tkanki tłuszczowej, uszkadzając jej komórki, które w przeciągu dwóch-trzech miesięcy od zbiegu zostają usunięte z organizmu w drodze naturalnego metabolizmu. W praktyce oznacza to, że skuteczność urządzenia wynika z wykorzystania zjawiska apoptozy czyli naturalnej śmierci komórek tłuszczowych, które wcześniej uległy uszkodzeniu. Następnie zaś zostają wydalone z organizmu. Utrata centymetrów nie jest jedyną korzyścią z zabiegu – działanie fali radiowej powoduje ujędrnienie skóry, a masaż podciśnieniowy redukcję cellulitu.

Efekt zazwyczaj jest widoczny już dzięki jednej sesji, jednak na jego uzyskanie trzeba poczekać nawet do trzech miesięcy, dlatego zabieg Body FX nie będzie najlepszym rozwiązaniem, gdy potrzebujemy szybkich rezultatów, np. przed urlopem. Jeśli zależy nam na większym wyszczupleniu danej partii ciała, zabieg można powtórzyć. Zalecana seria to od trzech do sześciu zabiegów, w rezultacie czego możemy zeszczupleć nawet o dwa rozmiary w danej okolicy ciała.

Body FX

Body FX – zastosowane technologie

Prąd RF

Prąd RF powoduje podgrzanie tkanki tłuszczowej, co zwiększa jędrność skóry oraz przyspiesza elektroporację. Dzięki temu, że urządzenie posiada opatentowany system kontroli temperatury, jest ona utrzymywana na stałym poziomie, wybranym przez osobę przeprowadzającą zabieg. Nie ma więc ryzyka poparzeń, a cała procedura jest w pełni bezpieczna dla skóry.

Trwała elektroporacja

Aplikator urządzenia zasysa fałd skórny, po czym następuje przepływ prądu RF o częstotliwości na poziomie 1 MHz. Ponadto zachodzi seria nonosekundowych impulsów (o wysokiej amplitudzie napięcia), które powodują elektroporację o charakterze nieodwracalnym, czyli trwałe uszkodzenie błon komórkowych komórek tłuszczowych. W konsekwencji ma miejsce wspomniane wcześniej zjawisko apoptozy.

Masaż podciśnieniowy

Podczas zabiegu fałd skórny jest zasysany wraz z podskórną tkanką tłuszczową. Aplikator dociera na głębokość 2,5 cm, poprawiając ukrwienie skóry, powodując drenaż limfatyczny oraz redukując adipocyty.

Skuteczne zabiegi na cellulit i nadmiar tkanki tłuszczowej

Nasza klinika nie posiada w swojej ofercie Body FX, zapewniamy natomiast inne rozwiązania, skutecznie redukujące cellulit i zbędną tkankę tłuszczową. W szczególności polecamy takie zabiegi jak:

Endermologia LPG

Endermologia LPG to intensywny masaż podciśnieniowy wykonywany w specjalnym kostiumie, który chroni skórę i zapewnia maksymalne efekty zabiegu. Urządzenie CELLU M6 precyzyjnie zasysa fałd skórny, zapewniając silną stymulację tkanki tłuszczowej, która następnie jest wydalana z organizmu w drodze naturalnego metabolizmu. Zabieg pozwala wyszczuplić i wymodelować sylwetkę, pozbyć się cellulitu oraz poprawić jędrność skóry.

Icoone

Icoone to masaż wykonywany specjalnymi rolkami, wytwarzającymi trzy rodzaje podciśnienia. Urządzenie łączy w sobie mechaniczny masaż przy użyciu głowicy głównej z pracą rolek, obracających się w różnych kierunkach, co zapewnia intensywne stymulowanie tkanki łącznej. Rolki wyposażone są w mikrootwory, co zapewnia dodatkową stymulację. Warto też dodać, że urządzenie nie rozciąga skóry, ponieważ otwory podtrzymują ją od zewnętrznej strony. Zabieg skutecznie rozwiązuje problem cellulitu, nadmiaru tłuszczu, czy luźnej, wiotkiej skóry. Icoone posiada dwie głowice główne, co umożliwia wykonanie masażu symetrycznego, np. obydwu nóg, co oznacza sporą oszczędność czasu.

Natomiast Icoone Laser to rozwiązanie łączące w sobie pracę rolek i masaż podciśnieniowy z energią lasera oraz biostymulującego światła LED, które pozwala na odbudowę włókien kolagenu i elastyny, zwiększenie ukrwienia, dotlenienie skóry oraz poprawę mikrokrążenia. Ponadto na skutek zabiegu wzmocniony zostaje drenaż limfatyczny, dzięki czemu zostają zredukowane obrzęki. Światło lasera sprawia, że przyspieszony zostaje metabolizm, następuje rozkład tłuszczu do glicerolu i kwasów tłuszczowych, a komórki tłuszczowe ulegają obkurczeniu. To wszystko skutkuje redukcją cellulitu oraz wyszczupleniem sylwetki. Pełne efekty uzyskujemy po wykonaniu całej serii, aczkolwiek poprawa wyglądu skóry jest widoczna już po pierwszym zabiegu.

Maximus.

Maximus Pollogen Legend to urządzenie, które łączy działanie trójpolarnej fali radiowej (wywołującej upłynnienie tkanki tłuszczowej), z dynamiczną aktywacją mięśni na całej ich długości, co powoduje efektywny drenaż limfatyczny oraz wypchnięcie tłuszczu na zewnątrz, po to by ułatwić jego wydalenie z organizmu. W rezultacie sylwetka ulega wyszczupleniu, cellulit zostaje wygładzony, a skóra odzyskuje młodzieńczą jędrność.

Venus Legacy.

Venus Legacy to sprawdzone połączenie technologii multipolarnych fal radiowych z działaniem pola magnetycznego oraz pulsacyjnym zasysaniem skóry. Ciepło wytwarzane podczas zabiegu wywołuje naturalną regenerację komórek, powodując obkurczenie włókien kolagenowych i stymulację fibroblastów do produkcji nowych. Ponadto proces lipolizy ulega nasileniu, co ułatwia usunięcie nagromadzonego tłuszczu. Dla pełnego efektu rekomendujemy wykonanie całej serii, ale pierwszymi rezultatami możemy cieszyć się już po jednym zabiegu.

Marta Włodarczyk.Zabieg Venus Legacy skutkuje silnym uelastycznieniem skóry, poprawia też jej gęstość, a ponadto stymuluje rozbicie komórek tłuszczowych. W rezultacie sylwetka zostaje wyszczuplona, cellulit zredukowany, a ciało ujędrnione. A ponieważ urządzenie wyposażone jest we wbudowany termometr, to temperatura podczas zabiegu jest kontrolowana w czasie rzeczywistym, zapewniając maksymalne efekty a jednocześnie pełne bezpieczeństwo dla pacjenta. – mówi Marta Włodarczyk, kosmetolog Clinica Cosmetologica.

Karboksyterapia Reology 2

Karboksyterapia Reology 2 to urządzenie służące do przeprowadzania zabiegów polegających na wprowadzeniu śródskórnie i podskórnie płynnego dwutlenku węgla. Procedura ta powoduje silne pobudzenie przepływu krwi oraz rozszerzenie naczyń krwionośnych, co skutkuje przyspieszeniem metabolizmu oraz wzmożoną produkcją kolagenu. W efekcie komórki tłuszczowe zostają rozbite, co przekłada się na zmniejszenie obwodu partii ciała poddanej zabiegowi, a także zredukowanie cellulitu. Karboksyterapia zapewnia ponadto poprawę sprężystości i kondycji skóry.

Podsumowanie

Nowoczesne rozwiązania z dziedziny kosmetologii wykorzystują działanie kilku technologii podczas jednego zabiegu, zapewniając wiele korzyści w tym samym czasie. Są skuteczne i mało inwazyjne, dzięki czemu nie wymagają rekonwalescencji, więc zaraz po wyjściu z gabinetu wracamy do swoich codziennych zajęć. W przypadku części z nich, możemy również cieszyć się pierwszymi efektami bezpośrednio po zabiegu.

Darmowe konsultacje z kosmetologami

Bibliografia

1. Katz B. E., Sadick N.S., Modelowanie sylwetki, wyd. Elsevier Urban & Partner, 2011
2. Molski M., Nowoczesna kosmetologia, tom 2. Kosmetyki, zabiegi, suplementy., PWN, 2014
3. Współczesna kosmetologia – Nowoczesne urządzenia (opracowanie zbiorowe), Wydawnictwo Atena, 2012

Dodaj komentarz

Komentarze

Samanta 21.08.2019 13:49

Nie jest to przypadkiem podobne do sonoforezy? To też jest pewien sposób wymodelowania ciała i ten cały Body FX mi to przypomina… Jak się mylę to proszę mnie wyprowadzić z błędu 😛

Janina 21.08.2019 13:11

Należy wziąć pod uwagę, że przy niektórych chorobach zbytnia aktywność nie jest wskazana (np. stwardnienie rozsiane). Warto jednak skonsultować się lekarzem, by się dopytać czy można wybrać się na taki zabieg jak Body FX. Każdy ma prawo zgubić zbędną tkankę tłuszczową, ale nie każdy może to zrobić z pomocą bardziej konwencjonalnych metod.

Konfacela156 21.08.2019 06:23

Może to być faktycznie ciekawe rozwiązanie na nadmiar tkanki tłuszczowej. Zastanawiałam się jak zgubić kilka centymetrów w biodrach, ale może to faktycznie są skuteczne zabiegi na cellulit, hm… 😀

Madzia 20.08.2019 13:46

Body FX faktycznie jest droższe od podanych tutaj zabiegów. Może karboksyterapia oraz Icoone są porównywalne (są tańsze za zabieg, ale trzeba ich wykonać jednak trochę więcej). Myślę, że najlepiej umówić się na darmową konsultację niż iść w ciemno na Venus Legacy 🙂

Marlena 19.08.2019 12:54

Body FX jest chyba dość drogim zabiegiem. Widzę, że tutaj jest dużo alternatyw w ofercie, ale jaki zabieg jest naprawdę skuteczny na cellulit i nadmiar tkanki tłuszczowej? Zainteresował mnie jakoś ten Venus Legacy…

VikA 17.08.2019 18:55

Fajnie, że jest coraz więcej rozwiązań na usuwanie niechcianych kilogramów. Są ludzie, którzy mają skłonności do nadwagi i ćwiczenia są dla nich bezowocne. Ja na przykład ćwiczę, a na udach nadal mam cellulit i jedyną opcją na jego pozbycie się był właśnie zabieg w klinice medycyny estetycznej.

erontaa41 16.08.2019 15:44

Niektórzy nie są stworzeni do wysiłku fizycznego oraz nie zawsze pocenie się na siłowni pomoże na zaawansowany cellulit. Niektórzy po prostu lubią chodzić na takie zabiegi redukujące tkankę tłuszczową. To, że ludzie się umawiają na następne serie znaczy raczej, że zabiegi przynoszą im dobre rezultaty. Moja koleżanka często chodzi na modelowanie sylwetki i przyznam, że zazdroszczę jej smukłego i jędrnego ciała:). No, ale jeśli chodzi o mnie to zabiegi nie są piorytetem.

MonikaMo 15.08.2019 11:10

Ja tam nie wiem jaki jest w ogóle sens korzystać z takich zabiegów wyszczuplających kiedy można zacząć ćwiczyć i zdrowo się odżywiać..

Linda-m 15.08.2019 08:46

Jakoś mało jest informacji w internecie na temat tego zabiegu Body FX. Szczerze to wolę sprawdzony zabieg taki jak np. Icoone, z którego korzystało już wiele ludzi i mogą oni potwierdzić, że zabieg jest bezpieczny i daje zadowalające efekty