Attiva, czyli podskórna radiofrekwencja

Attiva, czyli podskórna radiofrekwencja.Attiva to kolejny zabieg wykorzystujący działanie radiofrekwencji. W tym przypadku jednak fala radiowa jest stosowana od wewnątrz, za pomocą specjalnej igły tzw. kaniuli, która pełni rolę sondy emitującej fale. Właśnie dlatego Attiva nazywana jest endodermalnym liftingiem skóry.


Nie znajdą państwo zabiegu Attiva w ofercie Clinica Cosmetologica.
Polecamy natomiast inne zabiegi.
Kliknij tutaj

Attiva – na czym polega zabieg?

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym (nasiękowym). Za pomocą cienkiej igły wprowadza się pod skórę fale radiowe: monopolarną oraz bipolarną, które ogrzewają skórę i tkankę podskórną do temperatury 50-70°C. Nad bezpieczeństwem pacjenta czuwa osoba przeprowadzająca zabieg, kontrolująca poziom ciepła za pomocą kamery termowizyjnej. Pod wpływem wysokiej temperatury włókna kolagenowe ulegają obkurczeniu, dzięki czemu skóra odzyskuję jędrność i poprawia się jej napięcie.

Ponadto fale radiowe stymulują fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, co powoduje regenerację oraz odmłodzenie skóry. Temperatura na poziomie minimum 60°C i więcej pozwala natomiast na efektywną pracę w przypadku tkanki, która uległa zwłóknieniu, zapewniając efekt redukcji rozstępów lub blizn. A ponadto umożliwia stymulację procesu lipolizy, skutecznie wspierając zwalczanie nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Wskazania do zabiegu Attiva

Attiva – efekty zabiegu

Poprawę jędrności skóry można zaobserwować bezpośrednio po zabiegu, natomiast na pełen efekt czyli jej odbudowę, zwiększenie gęstości i w rezultacie młodszy wygląd trzeba poczekać około trzech miesięcy, gdyż tyle mniej więcej trwa proces regeneracji i tworzenia się nowych włókien kolagenu.

Sam zabieg trwa od jednej do dwóch godzin i wiąże się z krótkim okresem rekonwalescencji od dwóch do siedmiu dni. Jest niestety dość kosztowny, jego cena wynosi od około dwóch do nawet 12 tysięcy złotych, w zależności od tego, jak duży obszar jest poddawany procedurze Attiva.

Alternatywy bez igieł – co zamiast zabiegu Attiva?Venus Legacy.

Zapewne nie każdemu przypadnie do gustu zabieg z wykorzystaniem igły, wymagający znieczulenia. Dlatego w Clinica Cosmetologica oferujemy Państwu zabiegi mniej inwazyjne i bezbolesne, a również zapewniające efekt liftingu i odmłodzenia skóry czy wymodelowania sylwetki. Szczególnie polecamy takie zabiegi jak: Venus Legacy, Maximus i Pollogen Legend, które sprawdzą się zarówno na twarzy jak i ciele.

Venus Legacy to nowoczesny zabieg, wykorzystujący działanie aż czterech technologii (takich jak: Mulltipolarna Fala Radiowa, Impulsowe Pole Magnetyczne, VariPulse i Real Time Thermal Feedback), dla zapewnienia najwyższej skuteczności, z jednoczesną dbałością o komfort i bezpieczeństwo pacjenta.


Kosmetolog Marta Włodarczyk - GdańskMultipolarna fala radiowa podnosi temperaturę tkanek, stymulując zjawisko lipolizy, co pomaga zredukować nadmiar tłuszczu, a także cellulit. Oprócz tego ma miejsce regeneracja włókien kolagenu, co przywraca skórze jędrność, elastyczność i gęstość, sprawiając, że wyglądamy młodziej. Pole magnetyczne natomiast dodatkowo stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu oraz tworzenia się nowych naczyń włosowatych. Dzięki temu skóra jest lepiej ukrwiona, doskonale odżywiona i odbudowana, co jeszcze bardziej potęguje efekt odmładzający. Technologia VariPulse służy natomiast do pulsacyjnego zasysania skóry, pozwalając na wysoce skuteczny drenaż limfatyczny, redukcję obrzęków oraz poprawę krążenia. A zastosowanie rozwiązania Real Time Thermal Feedback wiąże się ze stałą kontrolę rzeczywistej temperatury, co zapewnia pełne bezpieczeństwo i umożliwia dostosowanie parametrów zabiegu do indywidualnych potrzeb. – mówi Marta Włodarczyk, kosmetolog Clinica Cosmetologica


Maximus to połączenie właściwości fal radiowych z technologią dynamicznej aktywacji mięśni. Fala radiowa intensywnie rozgrzewa i upłynnia tkankę tłuszczową,Maximus.powodując rozpad lipidów, a w konsekwencji wyszczuplenie sylwetki i redukcję cellulitu. Cały proces dodatkowo usprawnia technologia Trilipo DMA, która aktywuje mięśnie do wzmożonej pracy na całej długości ich włókien, dzięki czemu upłynniony tłuszcz jest wypychany na zewnątrz i szybciej usuwany z organizmu.

Urządzenia Maximus i Pollogen Legend mają stosunkowo podobne działanie, z tą różnicą, że ten drugi wykorzystuje dodatkowo technologię energii hybrydowej, za pośrednictwem mikroigieł, które emitują fale radiowe. Delikatne nakłucia stymulują skórę do intensywnej regeneracji od wewnątrz. Następuje wzmożona produkcja kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, dzięki której skóra jest wyraźnie odmłodzona i odbudowana. Zabieg skutecznie zwalcza wiotkość skóry, zmarszczki, blizny oraz rozstępy, zapewniając przy tym efekt liftingu. I to już dzięki serii od dwóch do czterech zabiegów.

Nie wiesz, który z wymienionych zabiegów będzie najlepszy dla Ciebie? Umów się na bezpłatną konsultację w Clinica Cosmetologica! Dyplomowany kosmetolog odpowie na Twoje pytania, oceni stan skóry i wskaże najlepsze rozwiązanie w zależności od tego, jakich efektów potrzebujesz.

Darmowe konsultacje z kosmetologami

Bibliografia

1. Czuwara J., Walkiewicz-Cyrańska B., Fale radiowe w dermatologii estetycznej – czy zawsze znaczą to samo?, „Derma News”, Nr 23/2009
2. Kaszuba A., Pfenninger J., Floch M., Procedury zabiegowe i diagnostyczne w dermatologii i medycynie estetycznej, Urban & Partner, 2012
3. Padlewska K. (red. nauk.), Kosmetologia ciała, PZWL Wydawnictwo Lekarskie, 2018
4. Wasiluk M., Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa – zaawansowana technologia w medycynie anti-aging, „Kosmetologia Estetyczna” Nr 4 / 2012 / vol. 1

Dodaj komentarz

Komentarze

FrankowskaEwe 05.10.2019 11:40

Widzę, że ten zabieg Attivia jest bardzo inwazyjny i wymaga wykonania przez pacjenta wielu badań przed przystąpieniem do kuracji..

Laura-99 02.10.2019 12:14

Ja tam wolę mój sprawdzony zabieg jak np. Venus Legacy. Jeśli chodzi o moje zmarszczki na twarzy to sprawdził się bardzo dobrze.

Ullla42 29.09.2019 08:40

O zabiegu attiva pierwszy raz słyszę. To chyba jakaś nowość na rynku bo nie mogę o nim znaleźć informacji..