Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Sopot

ul. Haffnera 6 (Krzywy Domek, 1 piętro)

Rejestracja: +48 791 600 605

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Wypadanie włosów to problem, który dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Przyczyn takiego stanu może być kilka i najczęściej różnią się w zależności od płci. Podobnie jest z samym przebiegiem całego procesu. Podczas gdy u mężczyzn włosy najczęściej znikają z określonych partii (np. skroni oraz potylicy), u pań najczęściej mamy do czynienia z ogólnym przerzedzeniem. Jednakże bez względu na płeć i przyczyny utraty włosów, jest to duży problem i zarazem przyczyna wielu kompleksów. Na szczęście istnieją sposoby na wypadanie włosów.

Co na wypadanie włosów?

Najskuteczniejszym sposobem na wypadanie włosów są specjalistyczne zabiegi i odpowiednia diagnostyka. To dzięki nim osiągniemy naprawdę spektakularne efekty. Wybierać można spośród kilku technik, a są to: badanie skóry głowy Trichoskopia z komputerową oceną Tricholab oraz Trichogram (badanie stanu włosów), a także zabiegi Dermapen 3/Mezopen oraz Mezoterapia.

Efekty zabiegów

Zobacz zdjęcia PRZED i PO zabiegach na wypadające włosy po zastosowaniu pakietów zabiegów dobranych przez kosmetologa.

Jeśli nie wiesz, jakie zabiegi wybrać – skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z dyplomowanym kosmetologiem z naszej kliniki. Zadzwoń i umów się.

Badania zabiegowe

Trichoskopia z komputerową oceną Tricholab to profesjonalne badanie pozwalające na ocenę stanu włosów – łodyg, ale też mieszków włosowych oraz skóry. Podczas badania kosmetolog wykonuje zdjęcia, a wyniki przekazywane są do specjalistycznego laboratorium. Stamtąd trafiają do dermatologa-trychologa, który określa stan włosów i skóry głowy.

Trichogram z kolei bada cebulki włosów. Podczas zabiegu pobiera się kilkadziesiąt próbek włosów, które podlegają dokładnej analizie w laboratorium.

Kosmetolog Milena Nalbandian - GdańskPodczas badania pobieramy od pacjenta od 50 do 100 włosów wraz z cebulkami. Analizie laboratoryjnej podlegają przede wszystkim same cebulki, które badamy pod mikroskopem. Bardzo często taka procedura pozwala na określenie przyczyn utraty włosów, gdy wykluczono inne zaburzenia, jak na przykład problemy natury endokrynologicznej. Dzięki temu jesteśmy w stanie wybrać właściwą metodę leczenia i faktycznie pomóc pacjentom. ~ mówi Milena Nalbandian, kosmetolog Clinica Cosmetoligica

Trichogram/ Trichoskopia – Jak wygląda badanie?
Trichogram zobacz film
Trichoskopia zobacz film
Trichogram – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły
Trichoskopia – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Zabiegi na wypadające włosy

Innowacyjną i skuteczną metodą jest mezoterapia, podczas której podaje się osocze bogatopłytkowe. Przed zabiegiem pobiera się od pacjenta krew, która następnie jest odwirowywana, aby uzyskać potrzebne osocze. Podczas zabiegu specjalista wykonuje mikronakłucia, poprzez które do głębokich warstw skóry wprowadza się osocze.

Kosmetolog Julia Krajewska - GdańskMezoterapia z zastosowaniem osocza daje bardzo dobre efekty. Największą korzyścią jest pojawienie się dużej ilości nowych włosów. Poza tym są one wzmocnione i odżywione. Na ostateczne rezultaty trzeba jednak poczekać nawet kilka miesięcy. ~ mówi Julia Krajewska, kosmetolog

Mezoterapia – Jak wygląda zabieg?
zabieg na włosy zobacz film
Szczegóły zabiegu Mezoterapia – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

DermapenW niektórych przypadkach najlepszym rozwiązaniem może być zabieg Dermapen 3/Mezopen. Jest on nieco podobny do mezoterapii. Głowica jest jednak znacznie większa i działa obszarowo. Podczas zabiegu wykonuje się nakłucia, poprzez które podaje się substancje odżywcze.

Dermapen / Mezopen – Jak wygląda zabieg?
zabieg na włosy
zobacz film
Dermapen – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły
Mezopen – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Konsultacje zabiegowe

W naszej placówce, można skorzystać z bezpłatnej konsultacji przed zabiegiem. Podczas wywiadu kosmetolog wybierze najlepszy plan leczenia. Może też zalecić wykonania dodatkowych badań, opisanych powyżej (Trichoskopia i Trichogram). Ponadto gdy podczas zabiegów kosmetolog zaobserwuje, że poprawa stanu włosów nie jest wystarczająca, skieruje pacjenta do dermatologa – trychologa.

Szampony na wypadanie włosów oraz inne kosmetyki

Na rynku znajdziemy sporą ofertę szamponów, wcierek oraz innych preparatów na wypadanie włosów, dostępnych bez recepty. Sięgać należy po te, które zawierają faktycznie składniki aktywne, które będą wzmacniać włosy i przyśpieszać ich wzrost. Najlepszym rozwiązaniem jest skonsultowanie się z dermatologiem, który pomoże wybrać najlepszy preparat. Jednocześnie należy pamiętać, że takie dermokosmetyki nie dadzą spektakularnych efektów. Jeżeli jednak zastanawiasz się, jak zwiększyć objętość włosów, można skorzystać z takiego rozwiązania.

Przyczyny wypadania włosów

Nadmierne wypadanie włosów może wynikać z bardzo wielu, zróżnicowanych przyczyn. Najczęstszym powodem jest nadwrażliwość mieszków włosowych na androgeny, mówimy wtedy o łysieniu androgenowym. Przypadłość ta jest genetyczna i dotyczy aż 70% męskiej populacji oraz 40% kobiet. U pań utrata włosów jest znacznie bardziej rozproszona i nie dochodzi do całkowitego wyłysienia. U panów z kolei łysienie koncentruje się w wybranych obszarach, zazwyczaj prowadząc do całkowitej utraty włosów.

Łysienie plackowate

Problemem związanym z wypadaniem włosów jest też łysienie plackowate. Jest to schorzenie dotyczące przede wszystkim młodych osób, gdyż proces najczęściej zaczyna się już w młodym wieku. Jest to choroba zapalna, która niszczy mieszki włosowe. Włosy wypadają w skupiskach, stąd też nazwa schorzenia.

Wpływ innych chorób i problemów zdrowotnych

Utrata włosów może być też objawem chorób tarczycy. Ma to związek z zaburzoną gospodarką hormonalną. Ponadto problem ten może się pojawić w wyniku innych zaburzeń hormonalnych, także po porodzie oraz podczas menopauzy.

Wypadające włosy mogą też świadczyć o niedoborze ważnych składników diety, jak na przykład żelazo i białko. Czasem wypadanie włosów jest też objawem niedokrwistości. Co więcej, wzmożone wypadanie włosów może mieć miejsce w stanach obniżonej odporności, na przykład podczas przeziębienia.

Wypadanie włosów może też powodować leczenie, przede wszystkim chemioterapia oraz radioterapia. W takich wypadkach bardzo często dochodzi do całkowitej utraty włosów, które odrastają po zakończonej terapii.

Stres i nieodpowiednia dieta

Do wypadania włosów w dużej mierze może przyczyniać się silny stres. Podobnie jest w wypadku nagłej utraty wagi na skutek intensywnego odchudzania się. W obu tych przypadkach skutki obserwujemy nie od razu, a po upływie kilku miesięcy.

Niewłaściwa pielęgnacja włosów

To, jak dbamy o włosy w bardzo dużym stopniu odbija się na ich stanie. Częsta stylizacja przy pomocy ciepła, stosowanie chemicznych kosmetyków utrwalających oraz farbowanie nadwyrężają włosy, przesuszają je i przyczyniają się do wypadania. Co istotne, na porost włosów negatywnie wpływa także ciasne związywanie ich gumką, czy ogólniej mówiąc – ciasne upinanie włosów.

Podsumowanie

W leczenie nadmiernego wypadania włosów bardzo duże znaczenie ma zdiagnozowanie przyczyn takiego stanu. Dlatego warto udać się do specjalisty, który po przeprowadzeniu wywiadu, skieruje na ewentualne badania lub dalsze konsultacje. W przypadku metod leczenia, bezsprzecznie najlepsze efekty uzyskać można dzięki profesjonalnym zabiegom.

Ocena
[Ilość ocen: 10 Średnia: 5]

Umów bezpłatną konsultację

Zachęcamy do rejestracji telefonicznej w godzinach
08:00 – 20:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony, z racji na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą:

Technologia HIFU na urządzeniu medycznym Ultraformer III