Wrastający Paznokieć? Leczenie i Sposoby na Wrastające Paznokcie
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

wrosniety paznokiecWrastające paznokcie to jedna z najpowszechniejszych dolegliwości związanych ze stopami. W stanie tym dochodzi do wrastania bocznych krawędzi paznokci w skórę wałów paznokciowych. Podczas chodzenia osoba mająca wrośnięty paznokieć odczuwa przejmujący ból. Chorzy często odwlekają wizytę u specjalisty, co może tylko pogorszyć ich sytuację: może wdać się stan zapalny i dojść do zakażenia. Szczególnie niebezpieczne jest to u osób chorych na cukrzycę i mających osłabiony układ odpornościowy – w skrajnych przypadkach prowadzi nawet do amputacji.

Wrastający paznokieć – informacje o zabiegach – Zabieg wykonuje dermatolog
Cena: sprawdź cennik
Czas zabiegu: 20 – 30 min
Znieczulenie: Znieczulenie miejscowe
Zdolność do pracy: Tak
Skuteczność: 95%

Tymczasem wrastające paznokcie można skutecznie wyleczyć, co zapobiegnie pogłębianiu się problemu. W naszej placówce zabiegi na wrastające paznokcie wykonuję lekarze dermatolodzy z partnerskiej Lifemedica.

Odwiedź jedną z naszych placówek podologicznych:

Czy masz problem z wrastającymi paznokciami?
Umów konsultację z naszym podologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz specjalistyczne zabiegi na wrastanie paznokci.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Zabiegi na wrastające paznokcie

W naszych placówkach oferujemy:

  • częściowe usunięcie płytki z fenolizacją macierzy,
  • częściowe usunięcie płytki z elektrokoagulacją macierzy,
  • laserowe usunięcie części płytki i macierzy (laser CO2).

Najwyższą, bo aż 95% skuteczność mają zabiegi chirurgiczne, które mamy w ofercie.

Zabiegi na wrastające paznokcie w naszym gabinecie

Osoby zmagające się z problemem, jakim jest wrastający paznokieć, powinny przede wszystkim umówić się na konsultacje do specjalisty od chorób stóp i paznokci – podologa. W naszej placówce podologami są doświadczeni kosmetolodzy, którzy ściśle współpracują z lekarzami specjalistami. Wizyta zaczyna się od zebrania informacji na temat problemu pacjenta, poprzez przeprowadzenie szczegółowego wywiadu. Jeśli problemem są wrastające paznokcie, podolog kieruje pacjenta do lekarza dermatologa.

Zabiegi na wrastające paznokcie wykonuje u nas lekarz dermatolog. Wcześniej, na konsultacji podologicznej specjalista dokładnie objaśni pacjentowi, na czym będzie polegał dany zabieg.

Zabiegi te są bezbolesne, jednak odbywają się w znieczuleniu miejscowym i nie trwają długo – w zależności od tego, czy paznokieć wrasta jednostronnie czy obustronnie, cała procedura zajmuje odpowiednio 20 lub 30 minut. Rekonwalescencja po zabiegu nie jest skomplikowana, pacjent powinien jedynie wystrzegać się nadmiernej aktywności fizycznej i dezynfekować ranę. Szwy zdejmowane są po 1-2 tygodniach od zabiegu.

Częściowe usunięcie płytki z fenolizacją macierzy

Wrastający paznokieć można skutecznie wyleczyć, przeprowadzając małoinwazyjny zabieg chirurgiczny. Polega on na wycięciu niewielkiego, wąskiego fragmentu płytki paznokcia wzdłuż strony jej wrastania wraz z ziarniną (zmienionym zapalnie wałem paznokcia). Większość paznokcia zostaje zachowana, usuwana jest jedynie wrastająca część. Następnie odsłoniętą macierz paznokcia traktuje się roztworem fenolu. Powoduje to trwałe zniszczenie komórek macierzy. Paznokieć odrasta prawidłowo, bez wrastania w wał paznokciowy.

Dzięki zastosowaniu tej procedury, rany goją się szybko, a pacjenci mogą wrócić do swojej normalnej aktywności już po kilku lub kilkunastu dniach od zabiegu. Metoda ta charakteryzuje się bardzo niskim ryzykiem nawrotu i daje bardzo dobre efekty kosmetyczne.

Umów zabieg lub konsultację +48 791 604 604

Częściowe usunięcie płytki z elektrokoagulacją macierzy

Kolejny zabieg na wrastający paznokieć również charakteryzuje się niską inwazyjnością i prostą procedurą. Dermatolog likwiduje jedynie wrastającą część paznokcia, pozostawiając zdrowy fragment płytki. Odpowiadające za wrastanie paznokcia komórki macierzy niszczone są metodą elektrokoagulacji – do tkanki przykładana jest elektroda, przez którą przepływa prąd. Powoduje to kontrolowane wytworzenie wysokiej temperatury oraz ścięcie (koagulację) białka nieprawidłowej tkanki. Pacjent zostaje uwolniony od bólu, wcześniej wrośnięty paznokieć rośnie we właściwym kierunku.

Laserowe usunięcie części płytki i macierzy (laser CO2)

W tym zabiegu na wrastające paznokcie pierwszy etap polega na usunięciu wąskiej części płytki paznokciowej z brzegu oraz ziarniny. W kolejnym etapie niszczona jest macierz wrastającego paznokcia. Do tego celu stosuje się laser medyczny CO2, który działa w sposób bardzo selektywny, nie uszkadzając tkanek otaczających miejsce zabiegowe. Emituje światło pochłaniane przez wodę w komórkach macierzy, które zmienia się w energię cieplną, powodując odparowanie tkanki. Zaletami tej metody są: mała inwazyjność zabiegu, odkażające działanie lasera (może zostać zastosowany nawet w ostrych stanach zapalnych wału paznokciowego), satysfakcjonujący efekt wizualny po wygojeniu paznokcia i brak nawrotów wrastania.

Wrośnięty paznokieć to już nie problem!
Zadzwoń i umów konsultację: +48 791 604 604

Wrośnięty paznokieć – co to jest?

wrastajacy paznokiecWrośnięty paznokieć to bolesna przypadłość, w której zdeformowana płytka paznokcia wbija się w otaczający ją wał paznokciowy i zaczyna rosnąć w jego stronę. Paznokieć może też wrastać obustronnie, w oba wały paznokciowe. Pierwszy stopień wrastającego paznokcia objawia się zaczerwienieniem palca wokół paznokcia, obrzękiem i bólem przy ucisku. W drugim stopniu dochodzi do stanu zapalnego i sączenia się ropy. Trzeci stopień obejmuje wytworzenie ziarniny, co jest reakcją obronną organizmu na długotrwały ucisk. Może dochodzić również do krwawienia z palca, a ból jest tak silny, że utrudnia chodzenie.

Problem wrastającego paznokcia najczęściej dotyczy dużego palca stopy.

Wrastający paznokieć – przyczyny

Istnienie różne przyczyny wrastania paznokci:

  • noszenie ciasnego, źle dopasowanego obuwia,
  • nieprawidłowe obcinanie paznokci,
  • uraz, np. upadek ciężkiego przedmiotu na stopę,
  • przewlekła grzybica,
  • gwałtowny wzrost masy ciała (np. podczas ciąży),
  • choroby naczyń,
  • deformacje stóp, np. haluksy,
  • cukrzyca,
  • skłonności genetyczne,

Co na wrastające paznokcie? Zabiegi chirurgiczne czy klamry i kostki Arkady?

Klamry czy kostka Arkady – mimo popularności lekarze są jednogłośni: zabiegi chirurgiczne są znacznie skuteczniejsze niż klamry i kostki Arkady. Chociaż niewątpliwą zaletą ich stosowania jest bezkrwawość i nieinwazyjność, niestety ich możliwości są ograniczone. Pacjenci przychodzą do podologa, gdy problem jest już na zaawansowanym etapie.

Klamry nie dają takich efektów, co zabiegi chirurgiczne, a czas leczenia nimi może trwać nawet wiele miesięcy, co jest uciążliwe i zwiększa ryzyko związane z zakażeniem. Tymczasem nie ma się czego obawiać! Obecnie odchodzi się od tradycyjnych metod chirurgicznych, polegających na zrywaniu całego paznokcia. Wykonuje się zabieg częściowego usunięcia paznokcia z usunięciem macierzy komórek, które odpowiedzialne są za nawroty wrastania.

Czy masz problem z wrastającymi paznokciami?
Umów konsultację z naszym podologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz specjalistyczne zabiegi na wrastanie paznokci.
Zadzwoń

+48 791 604 604

zespol-cc-kosmetolodzy

Zadzwoń po darmową konsultację z kosmetologiem

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: