Wrastające Włoski na nogach, bikini - po depilacji (goleniu). Jak zaradzić?
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Wrastające włosy to problem wielu osób, przede wszystkim tych, które depilują się woskiem lub maszynką elektryczną. Czasem, choć rzadko, może być to stan wywołany goleniem. Wrastające włoski można zaobserwować jako czarne punkciki na skórze. Są to włosy, które podczas wzrostu nie zdołały przebić się przez skórę i zaczęły się pod nią skręcać.

Wrastanie włosków może prowadzić do jeszcze nieprzyjemniejszej dolegliwości, jaką jest zapalenie mieszków włosowych. Wtedy to obserwujemy nieestetyczne krosty na nogach lub w innych miejscach, którym towarzyszy swędzenie. Na szczęście z tym problemem można sobie poradzić!

Laser Vectus – ten zabieg pomoże Ci na wrastające włoski

Z wrastaniem włosków bez trudu poradzi sobie depilacja laserowa Vectus. To najskuteczniejszy sposób na usunięcie tego problemu.

Masz problem z wrastającymi włoskami?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz zabiegi depilacji laserowej.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Nierzadko wykonuje się depilację laserową ze wskazań medycznych. Jedną z takich okoliczności jest właśnie wrastanie włosków. Oczywiście, istnieją inne metody walki z tym problemem, ale tylko w przypadku depilacji laserowej pozbywamy się dolegliwości raz na zawsze. To dlatego że pozbywamy się przyczyny problemu, czyli samych włosków. – mówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog-wenerolog z Clinica Cosmetologica

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Najnowocześniejszą metodą depilacji laserowej jest wspomniana depilacja przy pomocy lasera Vectus. To innowacyjny sprzęt o wysokiej efektywności. Podczas zabiegu na włoski działa wiązka lasera, dzięki której trwale usuwamy włoski z miejsca objętego zabiegiem.

Kosmetolog Marta Włodarczyk - GdańskPodczas zabiegu przykładamy głowicę lasera miejsce przy miejscu. Zabieg nie trwa długo, w zależności od obszaru zabiegowego jest to kilkanaście minut do pół godziny. Depilację można wykonywać praktycznie na wszystkich obszarach ciała. Jedynym wyjątkiem są miejsca intymne u panów. Ogromną zaletą lasera są natomiast trwałe efekty oraz zredukowanie dyskomfortu podczas zabiegu. W przypadku lasera Vectus zastosowano specjalną głowicę chłodzącą, która redukuje ból i pieczenie. – mówi Marta Urbanowicz, kosmetolog

Efekty zabiegu

Zdjęcia PRZED i PO zastosowaniu sprzętów i pakietów dobranych przez kosmetologa.

Warto wspomnieć, że efektywność zabiegu to zasługa czytnika melaniny Skintel

natalia cholak kosmetologLaser Vectus wyposażono w inteligentny czytnik melaniny Skintel. Głowica urządzenia, po przyłożeniu do skóry, czyta poziom barwnika i automatycznie dostosowuje moc lasera. Dzięki temu zabieg jest jeszcze bardziej skuteczny. Podczas serii zabiegów usuwamy co najmniej 95% włosków. Pozostałe 5% włosków to te, które nie znajdowały się w fazie wzrostu. Po około roku mogą się pojawić. W takim wypadku wykonujemy jeden zabieg „przypominający”. – dodaje Natalia Cholak, kosmetolog

Przyczyny wrastania włosków

Najprościej rzecz ujmując, włoski wrastają, gdy nie mogą przebić się przez skórę. Dzieje się tak nawet w przypadku osób o mocnych włosach. Zanim włoski pojawią się na powierzchni skóry, są o wiele cieńsze i słabsze. Do tego po goleniu i depilacji skóra jest grubsza i przesuszona. To dodatkowo utrudnia przebicie się ich przez skórę.

Domowe sposoby na wrastanie włosków

Często powtarza się, że z wrastającymi włoskami można sobie poradzić samemu. Najczęściej mówi się o regularnym peelingowaniu skóry oraz nawilżaniu jej. Faktycznie, może to zmniejszyć problem. Przez tak zadbaną skórę włoskom łatwiej się przebić. Jednakże w przypadku wielu osób to o wiele za mało.

Dlaczego nie depilacja woskiem albo golenie?

U większości osób to właśnie depilacja woskiem lub depilatorem powoduje problem z wrastającymi włoskami. U niektórych negatywny wpływ może mieć też golenie. Usuwając włoski w ten sposób bardzo trudno pozbyć się kłopotu z wrastającymi włoskami. Nawet, jeżeli się uda, najczęściej problem powraca. Do tego taka depilacja i golenie mają wiele innych wad. Podrażniona skóra po goleniu, w tym podrażnienia po goleniu twarzy, czerwone kropki na nogach zaraz po goleniu i depilacji, czy też nieprzyjemne podrażnienia po goleniu miejsc intymnych. A to tylko niektóre z nich!

Jeżeli depilacja woskiem, to tylko w profesjonalnym gabinecie!

Jeżeli męczą Cię wrastające włoski po depilacji, ale nie chcesz od razu decydować się na laser, możesz spróbować depilacji w profesjonalnym gabinecie. U niektórych osób problem zostaje wyeliminowany, gdy depilacja wykonywana jest prawidłowo, co trudno osiągnąć w domu. W gabinecie cały proces odbędzie się w sterylnych warunkach, a osoba przeprowadzająca zabieg wykona go właściwie. Jednym z takich istotnych elementów jest chociażby usuwanie włosków pod właściwym kątem.

Zalety depilacji laserowej w walce z wrastającymi włoskami:

  • skutecznie eliminujesz wrastające włoski na nogach oraz wszystkich innych miejscach na ciele,
  • efekty są trwałe,
  • zapomnisz, czym są podrażnienia po goleniu oraz podrażnienia po depilacji,
  • nie musisz dłużej martwić się o to, czy Twoja skóra jest wystarczająco gładka, albo czy nie widać przypadkiem nieestetycznych, czarnych punkcików.

Zobacz, jak wygląda zabieg laserem Vectus w naszym gabinecie

Masz problem z wrastającymi włoskami?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz zabiegi depilacji laserowej.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Zadzwoń po darmową konsultację z kosmetologiem

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: