Wiotka skóra na brzuchu, pod oczami i na twarzy. Zabiegi laserowe.
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

To nie tajemnica, że wraz z upływającym czasem skóra wiotczeje. Już po 20. roku włókien kolagenu i elastyny w skórze zaczyna ubywać. Jest to właśnie główna przyczyna wiotczenia skóry, która staje się coraz bardziej cienka i nieelastyczna. W efekcie pojawiają się zmarszczki, które coraz bardziej się utrwalają. Dodatkowo skóra zaczyna nieładnie obwisać. Jest to szczególnie widoczne w okolicach podbródka i powiek. Jednakże warto pamiętać, że wiotka skóra to nie tylko problem z wyglądem twarzy, ale tak naprawdę całego ciała. Problem ten dotyczy w szczególności osób, które doświadczyły dużego spadku wagi. Bez względu na to, czy naszym problemem jest wisząca skóra po odchudzaniu, czy wiotka skóra twarzy, walka z upływającym czasem nie jest łatwa, ale jest możliwa.

Wiotka skóra a zabiegi

Najskuteczniejszym sposobem na wiotką skórę są specjalistyczne zabiegi. Doskonale sprawdzą się takie rozwiązania, jak: Venus Legacy, Icoone, Ultraformer III, Laser Palomar Emerge, Harmony XL pro NIR, Mobilift M6, Cellu M6 Integral, Surgen, Maximus, Pollogen Legend, geneO+, Dermapen 3 / Mezopen, kwas hialuronowy, peelingi, Karboksyterapia Reology2.

Laser Palomar Emerge Cellu M6 Integral Pollogen Legend Icoone Dermapen 3
Czas zabiegu max 60 minut 30-60 minut 20-45 minut 30-60 około 15 minut
Znieczulenie nie zabieg bezbolesny nie nie miejscowe
Zdolność do pracy lekkie zaczerwienienie i opuchlizna przez 2-3 dni kilka dni po zabiegu zaczerwienienie i siniaki tak tak tak
Po jakim czasie widoczne są efekty po tygodniu skóra goi się 3 zabiegi 2-4 zabiegi 10 zabiegów po dwóch tygodniach do miesiąca
Czas utrzymania się efektów minimum rok lub trwale około 6 miesięcy około rok kilka miesięcy do 1,5 roku
Masz problem z wiotką skórą?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz zabiegi.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Efekty zabiegów

Przykładowe zdjęcia PRZED i PO zabiegów na wiotką skórę po zastosowaniu pakietów dobranych przez kosmetologa.

Venus Legacy

Venus LegacyW przypadku wiotkiej skóry wykorzystać można zabieg Venus Legacy. Zastosowano tu szereg najnowocześniejszych technologii, dzięki którym cały proces jest bardzo efektywny, ale jednocześnie komfortowy i bezpieczny. Wyliczyć warto tu takie rozwiązania, jak: Multipolarna Fala Radiowa, Impulsowe Pole Magnetyczne, VariPulse oraz Real Time Thermal Feedback. Podczas zabiegu dochodzi do ogrzania skóry za pomocą fali radiowej, dzięki czemu dochodzi do wzmożonej produkcji włókien kolagenowych. Skóra staje się gęstsza, mocniejsza i bardziej jędrna.

Icoone na wiotką skórę

IcooneIcoone to zabieg wykorzystujący masaż podciśnieniem, dostosowywany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dzięki takiemu działaniu dochodzi do intensywnego pobudzenia produkcji włókien kolagenu oraz elastyny. W efekcie skóra staje się bardziej jędrna, elastyczna i gęstsza, poprawia się jej napięcie.

Icoone laser

W gdańskiej placówce Clinica Cosmetologica zabieg Icoone wykonuje się z użyciem dodatkowej głowicy. Światło LED powoduje głęboką stymulację fibroblastów, które w odpowiedzi produkują jeszcze więcej włókien kolagenowych. Skóra ulega zagęszczeniu i wzmocnieniu.

HIFU – Ultraformer III

ultraformer IIIUltraformer III to kolejna propozycja. Podczas zabiegu wykorzystuje się falę ultradźwiękową, która wnika w głąb skóry, podgrzewając tkanki. W efekcie dochodzi obkurczenia tkanek i powstania mikrouszkodzeń, czego efektem jest produkcja nowych włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra staje się znacznie jędrniejsza i bardziej elastyczna.

Zabiegi Pollogen Legend redukujące wiotką skórę

Pollogen Legend na RozstępyDoskonałym sposobem na poprawę stanu skóry są zabiegi wykonywane za pomocą innowacyjnego sprzętu Pollogen Legend. Zabieg można wykonać w dwóch wariantach – jako zabieg Maximus lub Surgen. Podczas pierwszego na skórę działa się głowicą emitującą falę radiową. Pobudza ona skórę do produkcji kolagenu i elastyny. Skóra jest dotleniona, gęstsza, lepiej napięta.

natalia cholak kosmetologW przypadku zabiegu Surgen działamy na skórę głowicą z dużą ilością mikroigiełek. Poprzez nie emitowana jest fala radiowa, podobnie jak w zabiegu Maximus. Surgen jest jednak nieco bardziej inwazyjny, gdyż tu działamy bezpośrednio na głębokie warstwy skóry. Ponadto tkanki są dodatkowo stymulowane przez nakłucia, które już same w sobie pobudzają skórę do produkcji kolagenu i elastyny. – mówi Natalia Cholak, kosmetolog

Maximus™ na wiotką skórę – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
Szczegóły zabiegu Maximus – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły
Surgen na wiotką skórę – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
zabieg na dłonie zobacz film
zabieg na brzuch
zobacz film
zabieg na ramiona
zobacz film
Szczegóły zabiegu Surgen – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Jeśli nie wiesz, jakie zabiegi wybrać – skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z dyplomowanym kosmetologiem z naszej placówki. Zadzwoń i umów się.

Palomar Emerge na wiotką skórę

Lasere Emerge GdańskPierwszą propozycją jest laser Palomar Emerge. Wnika on na głębokość 1.5 mm. Powoduje powstawanie kontrolowanych mikrouszkodzeń, dzięki czemu dochodzi do przebudowy struktur skóry. Komórki skóry zostają pobudzone do intensywnej regeneracji. Skóra zostaje zagęszczona, uelastyczniona i ujędrniona.

Laser Palomar Emerge na wiotką skórę – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
zabieg na dłonie zobacz film
zabieg na brzuch
zobacz film
zabieg na ramiona
zobacz film
Szczegóły zabiegu Emerge – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Harmony XL pro NIR na wiotką skórę

Laser Harmony XL PROHarmony XL pro NIR wykorzystuje światło bliskie podczerwieni. Podczas zabiegu dochodzi do podgrzania i skurczu włókien kolagenowych. W efekcie dochodzi do produkcji nowych włókien kolagenowych. Cera ulega zagęszczeniu i ujędrnieniu.

Mobilift M6 na wiotką skórę

MobiliftPropozycją, która cieszy się popularnością jest również zabieg Mobilift M6. W tym wypadku dochodzi do mechanicznej stymulacji tkanek. Dwie klapki pobudzają tkanki, przez co poprawie ulega mikrokrążenie i dotlenienie skóry. Dzięki temu wygląda na bardziej jędrną i sprężystą.

Zabieg Mobilift na wiotką skórę – Jak wygląda zabieg?
Działanie urządzenia Mobilift zobacz film
Cennik, Wskazania i Działanie – zobacz szczegóły szczegóły

Endermologia LPG na wiotką skórę

Cellu M6 Integral to kolejne rozwiązanie, które pomoże zwalczyć problem, jakim jest wiotka skóra na ciele, a także na twarzy. Jest to rodzaj masażu, podczas którego głowica urządzenia zasysa fałd skóry, który następnie ugniatany jest przez dwa wałki. Dzięki temu tkanki są stymulowane, a skóra staje się bardziej jędrna.

GeneO+ na wiotką skórę

GeneoKolejnym rozwiązaniem jest GeneO+. Jest to zabieg na wiotkość skóry twarzy, szyi i dekoltu. Głowica poddaje cerę działaniu dwutlenku węgla, co powoduje reakcję organizmu polegającą na wysyłaniu w obszar zabiegowy krwi bogatej w tlen. Skutkuje to nie tylko dotlenieniem i odżywieniem komórek, ale też poprawą napięcia i jędrności.

Dermapen 3 / Mezopen na wiotką skórę

DermapenJeżeli dręczy Cię wiotka skóra pod oczami, na twarzy, udach, czy jakimkolwiek innym obszarze ciała, to rozwiązaniem może być zabieg Dermapen 3 / Mezopen. Do jego wykonania wykorzystuje się sprzęt nieco przypominający długopis pokryty igiełkami.

Kosmetolog Marta Urbanowicz - GdańskPodczas zabiegu Dermapen 3 / Mezopen skóra poddawana jest niezliczonej liczbie mikronakłuć. Jednocześnie pod skórę podawane są substancje odżywcze, które wzmacniają efekt zabiegu. W wyniku takiej stymulacji skóra intensywnie się regeneruje. W rezultacie staje się bardziej zagęszczona, napięta i ujędrniona. – mówi Marta Urbanowicz, kosmetolog

Dermapen / Mezopen – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
zabieg na dłonie zobacz film
zabieg na piersi
zobacz film
zabieg na ramiona
zobacz film
Szczegóły zabiegu Dermapen – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły
Szczegóły zabiegu Mezopen – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Peelingi kwasami

Skóra nadmiernie wiotka może zostać skutecznie ujędrniona dzięki peelingom kwasami. Ten zabieg można stosować w obrębie twarzy, także pod oczami. Wybierać można spośród kilku kwasów, które powinny być dobrane do typu cery oraz innych indywidualnych uwarunkowań. Kwasy spowodują usunięcie martwych, starych komórek, które zostaną zastąpione nowymi, zdrowymi włóknami. Dzięki temu skóra jest bardziej napięta i gęstsza.

Karboksyterapia Reology2 na wiotką skórę

Kolejnym rozwiązaniem jest Karboksyterapia Reology2. Dzięki zabiegowi usunięta może zostać luźna skóra na udach, pośladkach, ramionach, piersiach, dłoniach czy luźna skóra na brzuchu. Zabieg polega na wprowadzeniu podskórnym płynnego dwutlenku węgla. Poprawia się przepływ krwi, a naczynia ulegają wzmocnieniu. Skóra staje się jędrniejsza, bardziej napięta i gęstsza.

Karboksyterapia Reology 2 – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na piersi
zobacz film
zabieg na dłonie zobacz film
zabieg na brzuch
zobacz film
zabieg na ramiona
zobacz film
Szczegóły zabiegu Karboksyterapia Reology 2 – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Hot-Cold na wiotką skórę

Wiotka skóra na szyi, twarzy, czy dekolcie może zostać zlikwidowana przy pomocy zabiegu Hot-Cold. Skóra na przemian poddawana jest działaniu zimna i ciepła, dzięki czemu naczynka zostają uszczelnione, a cera jest ujędrniona.

Gdy dręczy Cię mało elastyczna skóra twarzy, możesz też skorzystać z ultradźwięków. Podczas zabiegu na skórę aplikuje się specjalną ampułkę zawierającą składniki odżywcze. Następnie skóra poddawana jest działaniu ultradźwięków. Dzięki temu substancje wnikają głęboko w skórę. Cera staje się bardziej napięta i ujędrniona, a także pięknie rozświetlona.

Masz problem z wiotką skórą?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz zabiegi.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Przyczyny wiotczenia skóry

Wiotczenie skóry to naturalny proces, który może mieć kilka przyczyn. Pierwszą jest starzenie się skóry. Już po około 20. roku życia zanikają włókna kolagenu i elastyny, które właśnie odpowiadają za gęstość, jędrność i napięcie skóry. Dlatego wraz z upływającym czasem pojawia się nie tylko mało jędrna skóra w okolicach twarzy, ale też wisząca skóra na udach, brzuchu, czy ramionach.

Kolejnym problemem jest luźna skóra po odchudzaniu. To właśnie nagły spadek wagi bardzo często sprawia, że pojawia się wiotka skóra na udach, wiotka skóra na brzuchu, ramionach, pośladkach, czy twarzy.

Wspominając o problemie, jakim jest wiotka skóra po odchudzaniu, trzeba też napomknąć o innej kwestii – wisząca skóra na brzuchu po ciąży. To dość częsty kłopot. U wielu młodych mam skóra nie jest w stanie w pełni wrócić do swojej wcześniejszej formy.

Poruszając temat zbyt wiotkiej skóry warto dotknąć jeszcze jednego zagadnienia. Wrodzona wiotkość skóry to choroba genetyczna, która objawia się bardzo cienką, luźną skórą. Nie da się jej uleczyć, a stosowanie zabiegów w tym wypadku nie daje zadowalających efektów. Jest to bardzo poważna, ale rzadka choroba.

Domowe metody czy zabiegi?

W sklepach znajdziemy mnóstwo preparatów, które mają walczyć z wiotkością skóry. Takie specyfiki nie są jednak w stanie skutecznie ujędrnić skóry. Tylko zabiegi mogą przynieść naprawdę widoczne, zadowalające efekty.

Zadzwoń po darmową konsultację z kosmetologiem

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: