Usuwanie Zmarszczek - Likwidacja Zmarszczek. Skuteczne Zabiegi Medycyny Estetycznej.
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Usuwanie zmarszczek

zmarszczkiPojawianie się zmarszczek to naturalny efekt starzenia się skóry. Wraz z wiekiem skóra przestaje produkować kolagen i elastynę, które to stanowią naturalne wypełnienie cery, odpowiadając za jej gęstość. Wiotczejąca skóra nie jest w stanie opierać się naturalnemu rozciąganiu tkanek, które powoduje codzienna mimika. Najpopularniejsze zmarszczki, które poddawane są zabiegom to: zmarszczki pod oczami, zmarszczki na czole, lwia zmarszczka i zmarszczki mimiczne. To właśnie zmarszczki są jednym z najważniejszych czynników determinujących postrzeganie wieku. Dlatego tak wiele osób pragnie się ich pozbyć.

Profesjonalna kosmetologia oraz medycyna estetyczne w walce ze zmarszczkami

Na szczęście współczesna dermatologia jest w stanie skutecznie zredukować nawet bardzo głębokie i utrwalone zmarszczki. To właśnie zabiegi kosmetologiczne oraz zabiegi medycyny estetycznej są najefektywniejszym sposobem na walkę ze zmarszczkami.

Skóra dojrzała Cechy Jak zabiegi kosmetyczne usuwają zmarszczki?
 • z wiekiem spada produkcja kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego
 • skóra traci jędrność i elastyczność
 • jest wiotka
 • słabo napięta
 • pojawiają się zmarszczki
 • doprowadzają do kontrolowanych mikrouszkodzeń w skórze – skóra gojąc się zagęszcza się i wzmacnia
 • ubytki i zmarszczki wypełniają się
 • włókna kolagenu i elastyny są zregenerowane
 • doświadcza fotostarzenia
 • przebarwienia
 • zabiegi maja dodatkowe działanie złuszczające
 • rozjaśniają przebarwienia

Nie wiesz co wybrać? Bezpłatna konsultacja na zmarszczki

Jeśli nie wiesz, jaki zabieg będzie dla Ciebie najlepszy, zaufaj wiedzy i profesjonalizmie naszych kosmetologów. Specjalnie dla Ciebie, uruchomiliśmy bezpłatne konsultacje na których kosmetolog przeprowadzi wywiad i doradzi najlepsze zabiegi. W razie potrzeby skonsultuje również z lekarzem medycyny estetycznej, specjalista dermatologiem. Zapraszamy.

Czy chcesz pozbyć się zmarszczek?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz zabiegi.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Efekty zabiegów

Zobacz przykładowe zdjęcia PRZED I PO zabiegów na usuwanie zmarszczek przy zastosowaniu sprzętów i pakietów zabiegów dobranych przez kosmetologa.

Zabiegi na zmarszczki

Ultraformer III HIFU redukuje zmarszczki

ultraformer IIIZabieg Ultraformer III HIFU to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zniwelować widoczność zmarszczek. Fala ultradźwiękowa wnika w głąb skóry powodując pobudzenie produkcji włókien kolagenowych. Dzięki temu cera staje się gęstsza, gładsza i bardziej jędrna, a zmarszczki są mniej widoczne. Ogromną zaletą zabiegu jest to, że po wyjściu z gabinetu skóra wygląda zazwyczaj na tyle dobrze, że od razu można wrócić do codziennych zajęć. Ponadto zabieg można wykonywać przez cały rok.

Aquapure niweluje zmarszczki

aquapureZabieg Aquapure jest połączeniem oczyszczenia z odmłodzeniem. W czasie zabiegu na skórę działają zróżnicowane głowice, które aplikują roztwory o odmiennych właściwościach. Pierwszym etapem zabiegu jest złuszczenie skóry. W kolejnym dokładnie oczyszcza się skórę z zaskórników i reguluje wydzielanie sebum. Ostatnim krokiem jest pobudzenie syntezy kolagenu i elastyny.

Intraceuticals na zmarszczki

intraceuticalsIntraceuticals to świetny zabieg bankietowy, można go wykonać przed ważnym wydarzeniem, ponieważ nie wymaga rekonwalescencji. Polega na zaaplikowaniu na skórę indywidualnie dobranego serum, a następnie wtłoczeniu jego składników aktywnych w głąb skóry. Odbywa się to za pomocą infuzji tlenowej – na skórę podawany jest sprężony i stężony tlen. W ten sposób składniki aktywne docierają do głębszych warstw skóry, wywierając efekt nawilżenia, wypełnienia zmarszczek, poprawy napięcia i ujędrnienia skóry. Dodatkowo możemy rozjaśnić przebarwienia lub zmniejszyć zmiany trądzikowe.

Laser Emerge

Laser Emerge Laser FrakcyjnyLaser frakcyjny Palomar Emerge to świetne rozwiązanie dla osób, które mają problem ze zmarszczkami, które nie są bardzo głębokie. Ponadto zabieg doskonale sprawdza się w przypadku kurzych łapek. Dodatkowymi korzyściami jest zmniejszenie przebarwień oraz rozświetlenie cery. Laser frakcyjny Palomar Emerge wykorzystuje naturalną zdolność tkanek do intensywnej regeneracji. Mikrowiązki światła docierają do głębokich warstw skóry i tam dokonują uszkodzenia tkanki. Oczywiście jest to zamierzony i bezpieczny proces. Dzięki temu skóra zostaje pobudzona do regeneracji. W miejscu uszkodzonych tkanek, pojawiają się nowe, a skóra staje się gęstsza i gładsza.

Laser Palomar Emerge – Jak wygląda zabieg?
Działanie Lasera Emerge zobacz film
Cennik, Wskazania i Działanie szczegóły

Harmony XL PRO NIR na redukcję zmarszczek

Laser Harmony XL PROKolejną propozycją Harmony XL PRO NIR, który emituje światło bliskie podczerwieni. Podczas zabiegu wybrane miejsca zostają podgrzane do około 40˚C, co powoduje kurczenie się włókien kolagenowych. Skutkuje to produkcją nowego kolagenu, zagęszczeniem się struktur skóry, poprawą napięcia oraz ujędrnieniem skóry.

Harmony XL PRO NIR – Jak wygląda zabieg?
Działanie Harmony XL PRO NIR zobacz film
Cennik, Wskazania i Działanie szczegóły

Harmony XL Pro ClearLift

Harmony XL Pro ClearLift to nowoczesny laser frakcyjny, który działa poprzez pobudzenie skóry do jej regeneracji. Wiązka światła lasera uszkadza tkankę w sposób precyzyjny i celowy, przy czym sąsiadujące tkanki pozostają nietknięte. Dzięki impulsowi komórki są stymulowane do wzmożonej produkcji kolagenu. Prowadzi to do znacznego wygładzenia skóry, jej ujędrnienia i zniwelowania zmarszczek. Rezultaty widoczne są już kilkanaście dni po zabiegu, natomiast maksymalny efekt odmłodzenia skóry następuje po 3 miesiącach.

Pollogen Legend

Ciekawą propozycją są zabiegi wykonywane przy pomocy innowacyjnego sprzętu Pollogen LEGEND. Wykorzystano tu trzy innowacyjne rozwiązania technologiczne takie, jak: Voluderm Hybrid Energy (HE), TriFractional, a także TriPollar Dynamic Muscle (DMA). Za pomocą Pollogen Legend można wykonać dwa zabiegi, które doskonale sprawdzą się w walce ze zmarszczkami – Surgen i Maximus.

Czy chcesz pozbyć się zmarszczek?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz zabiegi.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Zabieg Surgen redukujący zmarszczki na twarzy

Surgen to dwuetapowy zabieg wykorzystujący zjawisko radiofrekwencji (RF) i energii elektrycznej. Pierwszym etapem jest radiofrekwencja RF, podczas której małe igiełki wprowadzane są do warstwy brodawkowej skóry właściwej, aby tam działać na nią energią termiczną. Drugą fazą jest emitowanie przez mikroigły impulsów elektrycznych. Dzięki połączeniu tych dwóch elementów dochodzi do intensywnej odbudowy struktur skóry – włókien kolagenu i elastyny. Zmarszczki są zredukowane, skóra uelastyczniona, wygładzona, ujędrniona i odnowiona.

SURGEN – Jak wygląda zabieg?
Działanie Surgen zobacz film
Cennik, Wskazania i Działanie szczegóły

Zabieg Maximus

Sprzęt MaximusMaximus to rozwiązanie dla osób, które nie tylko chcą zredukować zmarszczki, ale borykają się także z wiotczejącą skórą oraz niedoskonałym owalem twarzy. Wykorzystanie tripolarnej fali radiowej sprawia, że skóra właściwa oraz tkanka podskórna zostają podgrzane do 60˚C. Dzięki temu następuje zagęszczenie włókien kolagenowych i elastyny oraz produkcja kwasu hialuronowego, a skóra jest bardziej jędrna, napięta i gładka. Jednocześnie skóra jest lepiej odżywiona i dotleniona. Ponadto dochodzi do upłynnienia nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz dynamicznej aktywacji mięśni, która powoduje szybsze usunięcie nadmiaru lipidów.

Kosmetolog Marta Włodarczyk - GdańskMaximus to wyjątkowy sprzęt, który działa na czterech poziomach ludzkiej tkanki – naskórka, skóry właściwej, tkanki tłuszczowej oraz mięśni. Kompleksowe działanie to zasługa połączenia wiodących technologii: TriPollar Dynamic Muscle (DMA) oraz TriFractional. ~ powiedziała Marta Urbanowicz, kosmetolog

Zabieg Pollogen Legend

Ciekawą propozycją jest Pollogen LEGEND. Wykorzystano tu trzy innowacyjne technologie: Voluderm Hybrid Energy (HE), TriPollar Dynamic Muscle (DMA) oraz TriFractional. Zastosowane rozwiązania są nieco podobne do tych w zabiegu Maximus. W zabiegu Pollogen Legend fale radiowe powodują podgrzanie włókien kolagenowych, które się kurczą, co powoduje natychmiastową poprawę jędrności i napięcia. Ponadto następuje wzrost liczby nowych włókien kolagenu i elastyny, a także kwasu hialuronowego. Poprawie ulega mikrokrążenie, dotlenienie i odżywienie skóry.

Venus Legacy na redukcję zmarszczek

Venus LegacySkutecznym zabiegiem pozwalającym na ujędrnienie skóry twarzy i zniwelowanie zmarszczek jest zabieg Venus Legacy. To kompleksowe rozwiązanie z wykorzystaniem czterech najnowszych technologii.

Podczas zabiegu, przypominającego masaż, zostaje podniesiona temperatura tkanek za pomocą fal radiowych. Stopień podniesienia temperatury jest całkowicie pod kontrolą dzięki technologii Real Time Thermal Feedback. Ciepło pobudza kurczenie się włókien kolagenowych, dzięki czemu zachodzi wzmożona synteza kolagenu. Impulsowe pole magnetyczne również wzmaga produkcję tego naturalnego wypełniacza oraz nowych komórek skóry. Technologia VariPulse pozwala na określenie głębokości stymulacji tkanki, powoduje też drenaż limfatyczny i poprawę krążenia. Po zabiegu możemy spodziewać się wzrostu jędrności i zagęszczenia skóry, redukcji i wygładzenia zmarszczek.

Zabieg Icoone na zmarszczki

IcooneDla efektu liftingu twarzy bez użycia skalpela, skorzystać można z zabiegu Icoone. Jest to masaż specjalnymi rolkami pod ciśnieniem. Dzięki specjalnym otworom w rolkach, które powodują mikrostymulację, skóra stymulowana jest też w głębszych warstwach. Poprawia się krążenie krwi i limfy, skóra jest lepiej dotleniona. Moc zabiegu można dostosować indywidualnie do potrzeb pacjenta. Zabieg sprawdzi się w spłyceniu zmarszczek oraz w walce z wiotką skórą.

Zabieg Mobilift M6 – redukcja zmarszczek

W walce ze zmarszczkami pomóc może również urządzenie Mobilift M6, które działa w oparciu o opatentowaną technologię endermologia LPG. To rodzaj masażu, podczas którego specjalna głowica sekwencyjnie zasysa skórę na różnych jej głębokościach. Fałd skóry jest delikatnie uciskany przez dwie klapki masujące. W wyniku zabiegu dochodzi do mechanicznej stymulacji fibroblastów, które pobudzają produkcję kolagenu i elastyny, a także kwasu hialuronowego.

natalia cholak kosmetologMobilift M6 wykorzystuje naturalne mechanizmy skóry, sprawiając, że ulega ona odmłodzeniu od środka. Badania kliniczne dowodzą, że po zabiegu ilość kwasu hialuronowego w skórze wzrasta o 80%, a zmarszczki są gładsze o 23%. Warto jednak wspomnieć, że taki efekt uzyskujemy po sześciu tygodniach terapii. – mówi Natalia Cholak, kosmetolog

Zabieg Mobilift – Jak wygląda zabieg?
Działanie urządzenia Mobilift zobacz film
Cennik, Wskazania i Działanie – zobacz szczegóły szczegóły

Zabiegi GeneO+

GeneoGeneO+ (Oxygeneo, Ultrasound & Tripollar RF) to wyjątkowe urządzenie, wykorzystujące naturalne mechanizmy zachodzące w skórze. Podczas zabiegu na skórze wytwarzane są bąbelki bogate w CO2. Mamy tu do czynienia z efektem Bohra, który polega na wysyłaniu krwi bogatej w tlen do obszaru zabiegowego. Dochodzi do złuszczenia naskórka, wchłonięcia składników odżywczych oraz dotlenienia. Zwiększa to przepływ krwi oraz powoduje intensywną regenerację włókien kolagenu i elastyny.

Zabieg Geneo+ – Jak wygląda zabieg?
Działanie urządzenia Geneo+ zobacz film
Cennik, Wskazania i Działanie – zobacz szczegóły szczegóły

Zabiegi Dermapen3 / Mezopen na usuwanie zmarszczek

Interesującymi propozycjami są również zabiegi Dermapen3/Mezopen. Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie to przypomina nieco długopis. Taka forma umożliwia precyzyjne działanie w obszarze występowania problemu. Głowice urządzeń wyposażone są w igiełki, które delikatnie nakłuwają cerę. Jednocześnie pod skórę wprowadzane są substancje odżywcze. Skóra jest stymulowana mechanicznie oraz poprzez aplikowane składniki. Taki zabieg pobudza produkcję kolagenu oraz elastyny, co skutkuje zagęszczeniem, ujędrnieniem i uelastycznieniem cery.

Zabiegi kwasami na zmarszczki

Chcąc odmłodzić cerę, można zdecydować się na zabieg kwasami. W tym celu wykorzystać można kwas migdałowy, kwas pirogronowy, kwas salicylowy oraz kwas glikolowy. Każdy z nich różni się nieco od siebie mocą. Wszystkie natomiast intensywnie usuwają zniszczoną warstwę skóry, prowadząc do głębokiej odnowy jej struktur.

Kosmetolog Karolina Formela - GdańskWiele osób jest zaskoczonych, że z peelingu chemicznego można korzystać nawet mając cerę wrażliwą. W tym celu najlepiej zdecydować się na peeling kwasem migdałowym. Wykonywać go można nawet latem. ~ mówi Karolina Formela, kosmetolog

Zabieg głowicą Hot-Cold

W walce ze zmarszczkami doskonale sprawdza się głowica Hot-Cold. Urządzenie składa się tak naprawdę z dwóch głowic – jednej z systemem chłodzenia oraz drugiej wytwarzającej ciepło. Podczas masażu głowicą, która wytwarza ciepło, poprawia się ukrwienie skóry. Z kolei chłodząca głowica ma na celu obkurczenie naczyń krwionośnych. Cała procedura ułatwia wchłanianie substancji odżywczych, które uprzednio nakłada się na skórę. Masaż poprawia poziom nawilżenia i jędrność, a także łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia, zmniejsza obrzęki oraz przynosi ulgę po zabiegach oczyszczania skóry.

Kosmetolog Marta Włodarczyk - GdańskZabieg Hot-Cold nazywany jest „gimnastyką dla naczyń krwionośnych”. To idealny „zabieg bankietowy”. Pacjenci dziwią się, że efekty są tak widoczne zaraz po zejściu z fotela. Nie ma tu okresu rekonwalescencji. Cera natychmiast wygląda na zdrową, wypoczętą i gładszą. ~ powiedziała Martyna Urbanowicz, kosmetolog

Bezpłatne Konsultacje przed zabiegiem

W Clinica Cosmetologica można skorzystać z bezpłatnych konsultacji przed zabiegiem. Wykwalifikowany specjalista będzie w stanie optymalnie dobrać zabieg, jego moc oraz częstotliwość wizyt do indywidualnych potrzeb. Taki dobór planu terapii umożliwia uzyskanie lepszych efektów przeprowadzonych zabiegów.

Czy chcesz pozbyć się zmarszczek?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz zabiegi.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Domowe sposoby na zmarszczki czy zabiegi?

Codzienna pielęgnacja cery odgrywa fundamentalne znaczenie w walce ze zmarszczkami. Pozwoli na utrzymanie prawidłowego poziomu nawilżenia, a odpowiednio dobrane kremy mogą przyczynić się do zregenerowania i ujędrnienia cery. Dotyczy to jednak wyłącznie powierzchownych warstw skóry. Takie preparaty nie są w stanie usunąć głębokich i utrwalonych linii. Mogą wygładzać świeże zmarszczki oraz w pewnym stopniu zmniejszyć widoczność głębszych linii.

Zabiegi dają o wiele bardziej spektakularne rezultaty, których nie da się osiągnąć przy pomocy domowych metod. Działają bowiem na głębokie warstwy skóry, czyli u źródła problemu.

Rodzaje zmarszczek:

 • zmarszczki pod oczami
 • zmarszczki na czole
 • lwia zmarszczka
 • zmarszczki mimiczne
 • zmarszczka nakątna
 • zmarszczki palacza
 • zmarszczki wokół ust
 • zmarszczki na szyi
 • lwie zmarszczki
 • zmarszczki wokół oczu

Kompleksowa walka ze zmarszczkami

Chcąc uzyskać najlepsze rezultaty nie należy wybierać między domową pielęgnacją a profesjonalnymi zabiegami. Połączenie tych dwóch aspektów da najlepsze efekty. Choć w gabinecie kosmetologicznym możemy w dużym stopniu pozbyć się zmarszczek, to musimy pamiętać, że procesy starzenia będą nadal postępować. Dlatego odpowiednia, codzienna, sumienna pielęgnacja pozwoli na dłuższe utrzymanie efektów zabiegu.

Zadzwoń po darmową konsultację z kosmetologiem

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: