Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Sopot

ul. Haffnera 6 (Krzywy Domek, 1 piętro)

Rejestracja: +48 791 600 605

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Poznaj zabiegi na rozstępy w naszej klinice

Współczesna medycyna estetyczna jest w stanie poradzić sobie z problemem, jaki stanowią rozstępy. Innowacyjne zabiegi mogą skutecznie zredukować ten problem, stanowiąc uzupełnienie codziennej pielęgnacji. To niezwykle istotne, ponieważ stosowanie kremów oraz innych domowych sposobów nie jest w stanie wyeliminować problemu rozstępów. Dlatego też warto skorzystać ze specjalistycznych zabiegów oraz laserów medycznych na rozstępy.

W ofercie Clinica Cosmetologica znalazły się najnowocześniejsze zabiegi, które pomagają w walce z rozstępami. Wśród propozycji wymienić można: laser Palomar Emerge, Endermologia LPG, Pollogen Legend, Surgen oraz Dermapen/ Mezopen, mezoterapia igłowa, Harmony XL Pro iPixel i laser CO2.

PRZED I PO – Przykładowe efekty usuwania rozstępów za pomocą zabiegów

Zobacz również:

Jeśli nie wiesz, jakie zabiegi wybrać – skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z dyplomowanym kosmetologiem z naszej kliniki. Zadzwoń i umów się.

Laserowe usuwanie rozstępów – Laser Palomar Emerge

Lasere Emerge na rozstępyCiekawym zabiegiem jest usuwanie rozstępów przy pomocy lasera Palomar Emerge. To nieablacyjny laser frakcyjny, którego mikrowiązki światła wnikają w skórę na głębokość 1,5 cm. Tam w kontrolowany sposób uszkadzają naskórek i skórę właściwą. Proces ten powoduje intensywną regenerację włókien skóry. Produkowane są nowe fibroblasty, które z kolei odbudowują włókna kolagenu i elastyny. Taki proces powoduje przebudowę skóry, gdzie uszkodzone fragmenty zostają zastąpione zdrowymi.

Kosmetolog Natalia Munda - GdańskZabieg na rozstępy przy użyciu lasera Palomar Emerge to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą szybko wrócić do codziennych zajęć, ponieważ czas rekonwalescencji jest w tym wypadku niewielki. ~ mówi Natalia Munda, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Laser Palomar Emerge na Rozstępy – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki: zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
zabieg na dłonie zobacz film
zabieg na brzuch
zobacz film
zabieg na ramiona
zobacz film
Szczegóły zabiegu Emerge – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Endermologia LPG również na rozstępy

Cellu M6 Integral to technika polegająca na mechanicznym masażu, wykorzystującym podciśnienie. Wykonuje się go przy pomocy specjalnego rollera, który chwyta fałd skóry, aby następnie go ugnieść. W ten sposób pobudzana jest regeneracja tkanek.

Pollogen Legend na rozstępy

Pollogen Legend na RozstępyCiekawą propozycją jest zabieg Pollogen Legend. Urządzenie to działa na czterech poziomach – na poziomie naskórka, skóry właściwej, tkanki tłuszczowej oraz mięśni. Głowica podgrzewa tkankę do 60˚C, obejmując tylko miejsce zabiegowe. Proces ten ma wiele pozytywnych aspektów dla skóry. Jednym z nich jest intensywna produkcja kolagenu i elastyny, a także kwasu hialuronowego. Dzięki temu redukowane są rozstępy, a skóra staje się gładsza i bardziej napięta.

Kosmetolog Karolina Formela - GdańskSekret Pollogen Legend tkwi w kompleksowości jego działania. Łączy on technologię tripolarnej fali radiowej, dynamiczną aktywację mięśni oraz energię hybrydową. Pollogen Legend wykonuje mikroakłucia tkanki, jednocześnie wprowadzając fale radiowe oraz prąd galwaniczny. Proces ten powoduje intensywną odbudowę skóry. ~ mówi Karolina Formela, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Pollogen LEGEND – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
zabieg na brzuch
zobacz film
zabieg na ramiona
zobacz film
Szczegóły zabiegu Pollogen LEGEND – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Surgen na rozstępy

Zabieg Surgen oparty jest na dwóch technologiach, które równolegle działają na skórę. Stanowi on połączenie impulsów elektrycznych z radiofrekwencją.

Zabieg SURGEN na Rozstępy – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki: zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
zabieg na dłonie zobacz film
zabieg na brzuch
zobacz film
zabieg na ramiona
zobacz film
Szczegóły zabiegu Surgen – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

 

Dermapen na bliznyDermapen/ Mezopen na rozstępy

Zabieg Dermapen/ Mezopen to najbardziej precyzyjna z propozycji. Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie przypomina długopis, który umożliwia wykonywanie dokładnych, frakcyjnych mikronakłuć skóry. Podczas minuty wykonywanych jest aż 80 tysięcy mikronakłuć, poprzez które do skóry dostarczane są substancje odżywcze.

Bez względu na to, na który zabieg się zdecydujemy, dla podtrzymania osiągniętych efektów konieczne będzie zadbanie o ciało poprzez zdrowy tryb życia i odpowiednią pielęgnację.

Dermapen / Mezopen – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
zabieg na dłonie zobacz film
zabieg na piersi
zobacz film
zabieg na ramiona
zobacz film
Szczegóły zabiegu Dermapen – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły
Szczegóły zabiegu Mezopen – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Dlaczego zabiegi na rozstępy?

Codzienne nawilżanie skóry, stosowanie preparatów regenerujących, aktywność fizyczna oraz dieta to podstawowe sposoby, które mogą poprawić wygląd skóry. Nie są natomiast w stanie usunąć rozstępów, szczególnie tych zaawansowanych. Takie domowe sposoby są niezwykle pożyteczne, gdyż zapobiegają powstawaniu kolejnych linii oraz pogłębianiu się już istniejących. Nie jesteśmy jednak w stanie naprawić struktur skóry przy pomocy takich działań. Dokonać tego mogą jednak zabiegi, które działają bezpośrednio w obszarze występowania problemu – w głębokich warstwach skóry.

BEZPŁATNA Konsultacja przed zabiegiem

Bez względu na to, z jakim problemem się borykamy, każdy zabieg medycyny estetycznej bądź kosmetologii, powinna poprzedzać konsultacja ze specjalistą. Pozwoli ona na optymalne dobranie konkretnego zabiegu do indywidualnych potrzeb. Liczy się nie tylko sam zabieg, ale też jego intensywność, czy też ich ilość Należy pamiętać, że każdy przypadek jest indywidualny, a najlepsze efekty można uzyskać poprzez optymalne dobranie programu terapii do danej sytuacji. Każda konsultacja z kosmetologiem w Clinica Cosmetologica jest bezpłatna, nawet jeśli nie zdecydujesz się na podjęcie zabiegów.

Umów już teraz bezpłatną konsultację – zadzwoń 791 604 640

Darmowe Konsultacje Kosmetologa - Umów

Czym są rozstępy?

Rozstępy obserwujemy jako zmiany skórne – charakterystyczne linie o różowej, fioletowej lub białej barwie. Jest to defekt estetyczny, który stanowi konsekwencję uszkodzenia włókien w obrębie skóry właściwej. Najprościej mówiąc jest to naderwana skóra, a konkretniej głębokie blizny, które nie powstały w wyniku uszkodzenia tkanki łącznej od zewnątrz, ale od wewnątrz.

Skąd się biorą rozstępy?

Rozstępy pojawiają się, gdy skóra nie jest w stanie optymalnie się rozciągać, nie wytrzymuje szybkiej zmiany napięcia i pęka. Dlatego rozstępy najczęściej powstają w wyniku nagłego wzrostu lub spadku wagi. Proces ten nie musi być jednak związany jedynie z rozrostem tkanki tłuszczowej. Rozstępy często pojawiają się podczas ciąży, ale też w okresie dojrzewania.

Nie każda osoba doświadczająca wzrostu masy ciała boryka się z rozstępami. Dzieje się tak, ponieważ duże znaczenie mają też skłonności genetyczne oraz wpływ hormonów. To właśnie skłonności genetyczne mają tu ogromne znaczenie. Konkretniej rzecz ujmując, rozstępy pojawiają się częściej u osób, które wykazuję skłonność do mniejszej wartościowości włókien sprężystych. W takich wypadkach skóra jest mniej podatna na rozciąganie. Ponadto skłonność do powstawania rozstępów wzrasta, gdy organizm jest osłabiony – np. w stanach chorobowych. Ponadto wiele chorób hormonalnych zwiększa ryzyko wystąpienia rozstępów.

Etapy powstawania rozstępów

Formowanie się rozstępów można podzielić na dwa etapy. Pierwszym jest faza zapalna. Najczęściej trwa ona 12 – 24 miesiące. W tym czasie rozstępy mają różowy, czerwony lub fioletowy kolor. Na tym etapie zmiany dopiero się tworzą i właśnie dlatego to w tym momencie należy zdecydowanie działać. Gdy rozstępy przejdą w drugą fazę, ich pozbycie się będzie o wiele trudniejsze.

Druga faza powstawania rozstępów to faza zanikowa. W tym etapie zaczynają one blednąć i stają się niemalże białe. Ulegają utrwaleniu, a uszkodzone włókna skóry nie mają już zdolności do regeneracji. Ponadto rozstępy czuć podczas dotykania uszkodzonej skóry. Białych rozstępów nie można zredukować przy pomocy domowych metod, a ich likwidacja podczas zabiegów będzie znaczne trudniejsza niż w przydatku zapalnych rozstępów.

Nowoczesne metody usuwania rozstępów w Clinica Cosmetologica dr Igora Michajłowskiego w Gdańsku.

Rozstępy najczęściej pojawiają się na brzuchu, udach, pośladkach, klatce piersiowej oraz plecach. Powodują je zmiany hormonalne, ciąża, szybki wzrost masy ciała oraz masy mięśniowej. Rozstępy mogą też powstawać przy zaburzeniach funkcjonowania tkanki łącznej, spowodowanych wpływem genów.

W Clinica Cosmetologica skutecznie leczymy rozstępy na całym ciele. Nasi specjaliści proponują leczenie niezabiegowe oraz znacznie szybsze, wykorzystujące nowoczesne osiągnięcia nauki w zakresie medycyny praktycznej laser Palomar Emerge, Cellu M6 Integral, Pollogen Legend, Surgen, Maximus oraz Dermapen/ Mezopen.

Ocena
[Ilość ocen: 15 Średnia: 5]

Umów bezpłatną konsultację

Zachęcamy do rejestracji telefonicznej w godzinach
08:00 – 20:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony, z racji na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą:

Zapraszamy do zakupu online Voucherów jako prezent dla najbliżyszych!