Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Sopot

ul. Haffnera 6 (Krzywy Domek, 1 piętro)

Rejestracja: +48 791 600 605

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Prosaki to drobne nierówności skóry o jasnej barwie. Najczęściej mają średnicę około milimetra i kolor biały lub żółtawy. Zazwyczaj są dość słabo widoczne, nie przysparzają dolegliwości bólowych i nie swędzą.

Prosaki to efekt nadmiernego gromadzenia się sebum w ujściach gruczołów łojowych. Nie jest to problem zagrażający naszemu zdrowiu, ale stanowiący defekt estetyczny. Najczęściej pojawiają się prosaki na twarzy (prosaki pod oczami, prosaki na powiece, na policzkach, nosie, czole, czy prosaki wokół ust). Z prosakami możemy walczyć także w okolicach intymnych.

Prosaki leczenie przy pomocy specjalistycznych zabiegów

Na szczęście prosaki można usunąć za pomocą specjalistycznych zabiegów. Jeżeli masz prosaki na twarzy, usuwanie ich powinieneś/powinnaś przeprowadzić w specjalistycznej placówce. W przypadku wczesnych i łagodnych zmian zastosować można mikrodermabrazję. W pozostałych wypadkach poleca się zabieg mechanicznego usuwania prosaków.

Efekty zabiegów

Zdjęcia PRZED i PO przy zastosowaniu zabiegów dobranych przez kosmetologa.

Zabiegi

Mikrodermabrazja na prosaki

W przypadku wczesnych i łagodnych zmian można wykonywać zabieg mikrodermabrazji diamentowej. Jest to rodzaj peelingu, który wykonuje się przy pomocy głowicy pokrytej drobinkami diamentów. Podczas zabiegu ściera się naskórek, który zasysany jest przez głowicę. Głębokość działania mikrodermabrazji kontrolowana jest przez kosmetologa. Zabieg jest w pełni bezpieczny, pozwala na wyrównanie struktury skóry i jej oczyszczenie.

Mikrodermabrazja na prosaki na twarzy
ZabiegCena za 1 zabieg
Mikrodermabrazja110 zł
Mikrodermabrazja + ultradźwięki + maska170 zł
Mikrodermabrazja + ultradźwięki/ ampułka + maska + masaż220 zł

Elektrokoagulacja

Innym sposobem pozwalającym na usunięcie prosaków jest elektrokoagulacja. Do zmiany zostaje przyłożona elektroda. Prąd o wysokiej częstotliwości ścina białko precyzyjnie w miejscu występującej nierówności. Zabieg jest prawie bezbolesny, przypomina lekkie ukłucia. Usuwanie jednej zmiany trwa krótko, około minuty. Po prawidłowym wygojeniu skóry, po zabiegu nie zostaną żadne ślady.

Peelingi chemiczne – sposób na prosaki na twarzy

W leczeniu prosaków wykorzystać możemy też peeling przy pomocy kwasów. Polega on na zaaplikowaniu na skórę wybranego kwasu, który wnika do głębszych warstw skóry. W ten sposób powoduje pozbycie się starych tkanek, które stopniowo, po kilku dniach od zabiegu zaczynają być usuwane. W ten sposób usuwane są stare i zniszczone komórki, ale też nadmiar łoju, czy inne zanieczyszczenia w okolicach gruczołów łojowych. Skóra zostaje dogłębnie oczyszczona.

Kosmetolog Milena Nalbandian - GdańskW walce z prosakami najczęściej stosuje się kwas pirogronowy. Zabieg kwasami prowadzi do głębokiego oczyszczenia skóry. Oczyszczone zostają ujścia gruczołów łojowych, usuwane są martwe lub stare komórki skóry, które zastępują nowe. Cera jest odnowiona i oczyszczona – także z prosaków. – mówi Milena Nalbandian, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Peelingi chemiczne na prosaki na twarzy
Część ciałaCena za 1 zabiegCena za 4 zabiegi
Migdałowy 30%
Twarz250 zł900 zł (1400 zł)
„Azelan” azelainowy 20% + salicylowy 20%
Twarz250 zł900 zł (1400 zł)
„Piruvex” pirogronowy 40%+ mlekowy 10%
Twarz250 zł900 zł (1400 zł)
Glikolowy
Twarz250 zł900 zł (1400 zł)

Mechaniczne usuwanie prosaków

W naszej klinice zaleca się mechaniczne usuwanie zmian, ponieważ jest najbardziej skuteczne i nie zagraża rozniesieniem się zmian po skórze.

Konsultacje przed zabiegiem – BEZPŁATNE

W kwestii doboru konkretnego zabiegu warto skonsultować się ze specjalistą – kosmetologiem. Dobierze on najlepszy rodzaj zabiegu, ale też częstotliwość i ilość wizyt. Dzięki temu zabiegi dadzą najlepsze efekty. Dlatego Clinica Cosmetologica oferuje bezpłatne konsultacje przed zabiegiem. Wiemy, że specjalista najlepiej oceni potrzeby cery.

Jak usunąć prosaki? Domowe czy zabiegowe usuwanie prosaków?

Choć w internecie znaleźć można mnóstwo porad dotyczących usuwania prosaków w domowych warunkach, nie warto robić tego samemu. Wyciskanie i nakłuwanie może się skończyć bardzo źle. Największe ryzyko wiąże się z pojawieniem się infekcji oraz blizn i przebarwień. Dlatego też nigdy nie powinno się samodzielnie usuwać prosaków. Doprowadzić to może do pojawienia się jeszcze bardziej widocznych zmian.

W zakresie stosowania środków do pielęgnacji zewnętrznej, warto wspomnieć, że nie istnieją kosmetyki, które mogłyby usunąć prosaki. Próżno szukać takich specyfików zarówno w drogerii, jak i w aptece.

Jedynym skutecznym sposobem na pozbycie się prosaków jest usuwanie zabiegowe. To jedyna metoda, pozwalająca na skuteczne usunięcie nierówności bez ryzyka pojawienia się blizn i przebarwień.

Umów bezpłatną konsultację

Zachęcamy do rejestracji telefonicznej w godzinach
08:00 – 20:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony, z racji na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą:


Zapraszamy na zabiegi! Po krótkiej przerwie - wróciliśmy do Was z całą ofertą zabiegów! :) Zapraszamy!