Krosty na Pośladkach, Pryszcze na Pupie. Zobacz jak się ich pozbyć?
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

To, co najczęściej określane jest jako krosty na pośladkach to zazwyczaj efekt zapalenia mieszków włosowych. Jest to krępujący, nieprzyjemny problem, którego niełatwo się pozbyć. Powoduje on nie tylko wiele kompleksów, ale też czasem ból i swędzenie. Udając się z tym problemem do lekarza dermatologa, najprawdopodobniej dostaniemy specjalne preparaty do stosowania miejscowego. Bardzo często zdarza się jednak, że po zaprzestaniu ich aplikowania, pryszcze na pośladkach powracają. Jak sobie z nimi poradzić?

Depilacja laserem Vectus – najlepszy sposób na krosty na pośladkach

Vectus - depilacja laserowaW przypadku, gdy krostki na pupie, czyli krostki po goleniu, są efektem zapalenia mieszków włosowych, najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się ich będzie depilacja laserem Vectus. W ten sposób bowiem pozbywamy się źródła problemów – włosków.

Zabiegi przeprowadza się w seriach. Najczęściej jest to od 4 do 6 wizyt, odbywających się co kilka tygodni. Laser Vectus jest niesamowicie skuteczny. Podczas serii zabiegów pozbywamy się 95% włosków. Pozostałe 5% to te, które nie znajdowały się w fazie wzrostu podczas wizyt. Mogą pojawić się w ciągu roku od ostatniej depilacji. Jeżeli tak się stanie, to bez trudu zostaną usunięte podczas jednej wizyty przypominającej.

Darmowe konsultacje przed zabiegami

Clinica Cosmetologica oferuje możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji przed zabiegami. Podczas wizyty kosmetolog przeprowadza wywiad z pacjentem, a także ogląda wypryski na pośladkach. Ustalana jest ilość i częstotliwość zabiegów. Jeżeli na zabieg nie pokierował dermatolog, to w razie wątpliwości, pacjentowi może zostać zalecona konsultacja z lekarzem. Wypryski na pupie mogą się bowiem okazać objawem innego problemu dermatologicznego. Najważniejsze jest dla nas zdrowie pacjenta oraz faktyczna pomoc.

Czy masz problem z wrastającymi włoskami?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz zabiegi laserowe Vectus.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Krosty, pryszcze na pośladkach – przyczyny

krosty na pośladkachPryszcz na pośladku to najczęściej efekt zapalenia mieszków włosowych. Problem ten zazwyczaj związany jest z depilacją i goleniem, ale nie tylko. Przyczyny pojawienia się tej dolegliwości można podzielić na infekcyjne i nieinfekcyjne. Do infekcji dochodzi najczęściej w efekcie kontaktu podrażnionej skóry z drobnoustrojami. W okolicy pośladków nie trudno o to, także przez stały kontakt skóry z odzieżą. Do przyczyn nieinfekcyjnych zalicza się natomiast wpływ niektórych leków.

Zapalenie mieszków włosowych objawia się pojawieniem się krostek u ujść mieszków (krostek na pośladkach, nogach czy udach). Wypełnione są jasnym płynem, czasem dostrzec można wyrastający włosek.

Zapalenie mieszków włosowych jest bardzo uporczywym problemem. Nieestetyczny wygląd skóry jest źródłem wielu kompleksów. Jednocześnie wypryski bardzo często powodują spory dyskomfort. Bolące krosty na pośladkach mogą być też wywoływać pieczenie i świąd. Dodatkowo, po wypryskach mogą zostawać blizny!

Nie ma skuteczniejszego sposobu na pozbycie się zapalenia mieszków włosowych niż depilacja laserowa. Bez względu na przyczyny pojawienia się tego problemu, to właśnie zabiegi pozwolą na definitywne usunięcie tej dolegliwości.

Zadzwoń po darmową konsultację z kosmetologiem

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: