Worki pod oczami. Zabiegi na Cienie i Sińce pod oczami. Bezpłatna Konsultacja
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Zabiegi na Worki i cienie pod oczami

Skóra wokół oczu to bardzo delikatny obszar. Wiele problemów natury estetycznej wiąże się właśnie tą okolicą. Przykładem są cienie i worki pod oczami. Problemy te mogą dotyczyć osób w każdym wieku, także tych, które prowadzą zdrowy tryb życia. Choć istnieje szereg czynników, mogących determinować ich powstawanie, to część osób ma po prostu skłonności do powstawania defektów, jakimi są cienie i worki pod oczami. Usuwanie ich jest jednak możliwe dzięki medycynie estetycznej.

Czytaj również na naszym blogu: Jak zlikwidować worki pod oczami za pomocą HIFU

Usuwanie worków pod oczami i usuwanie cieni pod oczami a medycyna estetyczna

Jeżeli zastanawiasz się, jak zlikwidować worki pod oczami oraz cienie pod oczami, to warto skorzystać ze specjalistycznych zabiegów. Doskonale sprawdzą się takie rozwiązania, jak: HIFU – Ultraformer III, laser Palomar Emerge, laser CO2 Smart Xide2, Harmony XL PRO iPixel, Harmony XL PRO Clearlift, Venus Legacy, mezoterapia igłowa, wypełniacze, Intraceuticals, Aquapure, peelingi chemiczne, karboksyterapia, Surgen, Maximus, Pollogen LEGEND, geneO+, Mobilift M6, Icoone, Dermapen 3 / Mezopen oraz głowica Hot-Cold.

Masz worki pod oczami i chcesz się ich pozbyć?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz zabiegi.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Efekty – przed i po

Przykładowe zdjęcia pacjentów, po zastosowaniu terapii łączonych i zabiegów na cienie i worki pod oczami

Jeśli nie wiesz, jakie zabiegi wybrać – skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z dyplomowanym kosmetologiem z naszej placówki. Zadzwoń i umów się.

Zabiegi na worki i cienie pod oczami

HIFU – Ultraformer III

ultraformer III - hifuUltraformer III to  nowoczesne i skuteczne rozwiązanie na cienie i worki pod oczami. HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) to technologia zogniskowanej fali ultradźwiękowej, która najbardziej efektywnie wykorzystywana jest właśnie podczas zabiegów Ultraformer III.

To rewolucyjna propozycja! W przeciwieństwie do wielu innych zabiegów, w tym przypadku nie ma konieczności wykonywania ich w serii – wystarczy tylko jedna wizyta. Ponadto HIFU wykonywać można przez cały rok, także latem. Zabiegi są bezbolesne, a po wyjściu z gabinetu nie pojawiają się znaczne podrażnienia i od razu można wrócić do codziennych zajęć.

Kosmetolog Marta Włodarczyk - GdańskHIFU to jeden z moich ulubionych zabiegów, ponieważ bezkompromisowo łączy w sobie najważniejsze zalety nowoczesnej kosmetologii. Pozwala na uzyskanie świetnych efektów w bardzo krótkim czasie, ale na długo. Rezultaty utrzymują się przez dwa lata. Jednocześnie zabieg jest nieinwazyjny, a co za tym idzie – bezpieczny i komfortowy dla pacjenta – mówi Marta Urbanowicz, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Efekty?

Fala ultradźwiękowa pobudza komórki skóry do regeneracji, dzięki czemu redukowane są cienie, worki, a dodatkowo skóra staje się lepiej napięta i wygładzona! Co więcej, rezultaty utrzymują się do dwóch lat.

Palomar Emerge

Ciekawym rozwiązaniem jest zabieg z użyciem lasera Palomar Emerge. Wiązka światła stymuluje komórki do intensywnej regeneracji. Dochodzi do wzmocnienia naczynek oraz tkanek skóry. Włókna kolagenu i elastyny regenerują się, dzięki czemu skóra wokół oczu odzyskuje nie tylko zdrowy kolor, ale staje się też jędrna i mocna.

natalia cholak kosmetologNajwiększą zaletą tego zabiegu jest jego wszechstronne działanie. Dzięki niemu pozbędziemy się cieni i worków pod oczami. To jednak nie wszystko. „Efektem ubocznym” jest bowiem znaczne ujędrnienie i zagęszczenie skóry, które będzie skutkować likwidacją drobnych zmarszczek – mówi Natalia Cholak, kosmetolog

Laser Palomar Emerge na Rozstępy – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
zabieg na dłonie zobacz film
zabieg na brzuch
zobacz film
zabieg na ramiona
zobacz film
Szczegóły zabiegu Emerge – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Laser CO2 Smart Xide2 na cienie i worki pod oczami

Laser CO2 SmartxideNowoczesny laser frakcyjny CO2 Smart Xide2 jest połączeniem dwóch technologii: frakcyjnej i radiofrekwencji. Działanie tego lasera prowadzi do powstania w skórze kontrolowanych mikrouszkodzeń, skutkiem czego jest wzmożona produkcja kolagenu. Skóra pod oczami staje się gęstsza, lepiej napięta i mocniejsza, dzięki czemu cienie i worki zostają zniwelowane.

Harmony XL PRO iPixel likwiduje cienie i worki pod oczami

Kolejny laser, który daje świetne efekty w redukcji cieni i worków pod oczami, to Harmony XL PRO iPixel. Jest to laser frakcyjny ablacyjny, który wysyła mikrowiązki ogniskujące się w wybranych punktach skóry – tzw. pikselach i powoduje powstanie w nich mikrouszkodzeń. Obszary nienaruszonej tkanki pomiędzy pikselami przyśpieszają procesy gojenia. Zabieg owocuje intensywną przebudową skóry, przez co cienie i worki pod oczami przestają być widoczne.

Harmony XL PRO Clearlift usuwa cienie i worki pod oczami

Harmony XL PRO Clearlift to laser frakcyjny nieablacyjny, działający w sposób nieinwazyjny i skuteczny. Emitowane przez niego impulsy nie powodują uszkodzenia naskórka, tylko docierają do głębszych warstw skóry. Zachodzący przy tym efekt fotoakustyczny wywołuje w skórze mikrouszkodzenia, stymulujące skórę do regeneracji. Odnowiona skóra jest lepszej jakości: bardziej napięta i mocniejsza, a cienie i worki pod oczami zredukowane.

Venus Legacy na cienie i worki pod oczami

Venus LegacyZabieg Venus Legacy kompleksowo działa na problem cieni i worków pod oczami. Wykorzystano w nim kilka nowoczesnych technologii jak, np. fale radiowe i impulsowe pole magnetyczne, które prowadzą do skrócenia włókien kolagenowych oraz silnie pobudzają produkcję nowych włókien podporowych skóry. Rezultatem zabiegu jest również poprawa mikrokrążenia krwi i limfy, dzięki czemu obrzęki zostają usunięte, a skóra jest lepiej dotleniona i odżywiona. Po serii zabiegów Venus Legacy cienie i worki pod oczami znikają.

Mezoterapia igłowa w redukcji cieni i worków pod oczami

Na cienie i worki pod oczami pomocny jest również zabieg mezoterapii igłowej. Za pomocą cienkiej igły do warstwy skóry właściwej zostają wprowadzone odpowiednio dobrane koktajle odżywcze. Ich składniki poprawiają metabolizm komórek skóry oraz usprawniają mikrocyrkulację krwi i limfy. Pobudzają też produkcję naturalnych wypełniaczy w skórze, jak na przykład kwasu hialuronowego. Dzięki temu można znacznie zmniejszyć cienie i worki pod oczami.

Wypełniacze na cienie i worki pod oczami

Doskonałe efekty w niwelowaniu cieni i worków pod oczami daje zabieg z zastosowaniem wypełniaczy. Wstrzyknięty na odpowiednią głębokość kwas hialuronowy wiąże wodę w skórze, powodując jej wypełnienie od środka. Stymuluje również syntezę naturalnego kwasu hialuronowego. Cienie i worki pod oczami zostają szybko zlikwidowane, a efekty zabiegu utrzymują się na długo.

Masz worki pod oczami i chcesz się ich pozbyć?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz zabiegi.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Intraceuticals niweluje cienie i worki pod oczami

intraceuticalsZabieg Intraceuticals prowadzi do skutecznego usunięcia cieni i worków pod oczami. Składa się z kilku etapów, z których kluczowym jest zaaplikowanie na skórę specjalnego serum i wtłoczenie go do głębszych warstw za pomocą infuzji tlenowej. Serum zawiera m.in. dwa rodzaje kwasu hialuronowego: drobnocząsteczkowy oraz wielkocząsteczkowy, a także inne cenne składniki aktywne, pomagające rozprawić się z cieniami i workami pod oczami. Na koniec zabiegu dobierane są preparaty do domowej pielęgnacji, które mają utrwalić efekty.

Aquapure na cienie i worki pod oczami

aquapureAquapure to propozycja zabiegu bankietowego, który nie wymaga czekania na efekty: cienie i worki pod oczami przestają być widoczne od razu po pierwszym podejściu. Podczas zabiegu Aquapure na skórę oddziałują różne typy głowic, które aplikują w odpowiedniej kolejności specjalistyczne roztwory. Dzięki nim dochodzi do poprawy mikrokrążenia, a także stymulowana jest regeneracja skóry, która po zabiegu jest jędrna, rozjaśniona i promienna.

Karboksyterapia w walce z cieniami i workami pod oczami

karboksyterapia reology2Cienie i worki pod oczami z powodzeniem usuwa zabieg karboksyterapii. Istotą zabiegu jest wprowadzenie śródskórnie i podskórnie czystego dwutlenku węgla. Jego właściwości uruchamiają procesy tworzenia nowych naczyń krwionośnych oraz usprawniają mikrokrążenie. Bardziej ukrwiona tkanka jest też lepiej dotleniona i odżywiona, dlatego cienie ulegają rozjaśnieniu, a worki pod oczami zmniejszają się.

Masaże rozwiązaniem na cienie i worki pod oczami

Umiejętnie wykonany w gabinecie kosmetologicznym masaż twarzy efektywnie likwiduje cienie i worki pod oczami. Zastosowanie specjalnych technik manualnych poprawia krążenie krwi i limfy, powodując odpływ zalegających płynów odpowiedzialnych za opuchliznę. Oprócz tego zwiększa się dotlenienie i odżywienie skóry. Regularne korzystanie z profesjonalnego masażu jest również w stanie pobudzić metabolizm fibroblastów, dzięki czemu skóra ma lepszą jakość, a cienie i worki pod oczami przestają być problemem.

Peelingi chemiczne zlikwidują cienie i worki pod oczami

Cieni i worków pod oczami można się pozbyć za pomocą peelingów chemicznych. Odpowiednio dobrany do skóry kwas aplikowany jest na skórę, a po upływie określonego czasu zostaje zneutralizowany. Korzyści wynikające z zastosowania peelingu chemicznego to przede wszystkim pobudzenie skóry do przebudowy i produkcji nowego kolagenu oraz zmniejszenie obrzęków na skutek usprawnienia mikrokrążenia. Skóra po zregenerowaniu się jest pogrubiona i gęstsza, dzięki czemu drobne żyłki przestają prześwitywać. Staje się też lepiej napięta i mocniejsza. Cienie i worki zostają zredukowane.

Zabieg Surgen na cienie pod oczami

Zabieg Surgen to również dobry sposób na cienie pod oczami oraz worki pod oczami. Składają się na niego dwa etapy. Pierwsza część polega na nakłuwaniu skóry malutkimi igiełkami, aby następnie, wykorzystując zjawisko radiofrekwencji, poddać ją działaniu wysokiej temperatury. Drugi etap polega na stymulowaniu skóry przez igły impulsami elektrycznymi. Połącznie działania temperatury oraz impulsów prowadzi do regeneracji struktur skóry. Poprawie ulegają wszystkie jej parametry – od mikrokrążenia do zagęszczenia jej struktur dzięki regeneracji włókien kolagenu i elastyny.

Zabieg SURGEN na Rozstępy – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
zabieg na dłonie zobacz film
zabieg na brzuch
zobacz film
zabieg na ramiona
zobacz film
Szczegóły zabiegu Surgen – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Maximus na worki pod oczami

Również zabieg Maximus to doskonały sposób na worki pod oczami oraz cienie. W zabiegu tym wykorzystano trzy innowacyjne technologie: Tripollar Dynamic Muscle oraz Trifractional. Dzięki temu podczas sesji działać można na naskórek, skórę właściwą, mięśnie oraz tkankę tłuszczową.

Kosmetolog Marta Włodarczyk - GdańskPodczas zabiegu fala radiowa podgrzewa tkanki do 60°C, co pobudza je do intensywnej regeneracji. Uszczelnieniu i wzmocnieniu ulegają naczynka krwionośne. Powstają nowe włókna kolagenowe oraz włókna elastyny. Ponadto zaczyna być produkowany kwas hialuronowy. ~ powiedziała Marta Urbanowicz, kosmetolog

Maximus™ – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
Szczegóły zabiegu Maximus – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Zabieg Pollogen Legend

Nieco podobną propozycją jest zabieg Pollogen Legend. W tym przypadku fale radiowe podgrzewają włókna kolagenowe, które w wyniku takiej stymulacji ulegają skurczeniu. Proces ten wpływa pozytywnie na mikrokrążenie, dotlenienie oraz poziom odżywienia tkanek. Pojawiają się też nowe włókna kolagenu i elastyny, a także kwas hialuronowy. Dzięki temu znikają cienie i worki pod oczami, a skóra w tym obszarze staje się gładsza.

Kosmetolog Karolina Formela - GdańskW omawianym zabiegu zastosowano najnowocześniejsze technologie: TriFractional, TriPollar Dynamic Muscle oraz Voluderm Hybrid Energy. ~ powiedziała Karolina Formela, kosmetolog

Pollogen LEGEND – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
zabieg na brzuch
zobacz film
zabieg na ramiona
zobacz film
Szczegóły zabiegu Pollogen LEGEND – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Geneo+ odżywienie skóry i ujędrnienie

Kolejną propozycją jest zabieg GeneO+. Celem jest dotlenienie i intensywne odżywienie skóry. Poprawie ulega mikrokrążenie, regenerują się włókna kolagenu i elastyny. Poprawia się koloryt skóry, ale też jej poziom nawilżenia oraz gładkość.

natalia cholak kosmetologW przypadku zabiegu GeneO+ wykorzystujemy zjawisko Bohra. Na skórze wytwarzane są bąbelki, zawierające dwutlenek węgla. Dzięki temu organizm sam wysyła w ten obszar krew bogatą w tlen. Pacjenci są często zaskoczeni tym, jak szybko widoczne są efekty. To idealny zabieg bankietowy, gdyż poprawa wyglądu skóry jest natychmiastowa. – mówi Natalia Cholak, kosmetolog

Dowiedz się więcej o zabiegu: zobacz szczegóły

Mobilift

MobiliftW przypadku cieni i worków pod oczami, skorzystać można również z zabiegu Mobilift M6. Głowica wykonuje swego rodzaju masaż poprzez zasysanie fałdów skóry. Są one pobudzane przez specjalne klapki. Tak intensywna stymulacja skóry skutkuje pobudzeniem mikrokrążenia, a także ujędrnieniem skóry.

Dowiedz się więcej o zabiegu: zobacz szczegóły

Dermapen / Mezopen

DermapenWykorzystać można też zabieg Dermapen3/Mezopen. To bardzo precyzyjny sprzęt, służący do wprowadzania pod skórę substancji odżywczych za pomocą głowicy z mikroigiełkami. Dzięki temu z jednej strony tkanki pobudzane są poprzez mechaniczną stymulację, z drugiej zaś zostają dogłębnie odżywione.

Dermapen / Mezopen – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
zabieg na dłonie zobacz film
zabieg na piersi
zobacz film
zabieg na ramiona
zobacz film
zabieg na włosy
zobacz film
Szczegóły zabiegu Dermapen – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły
Szczegóły zabiegu Mezopen – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Głowica HOT-Cold

Cieni i worków pod oczami możemy się też pozbyć dzięki zabiegowi z użyciem głowicy Hot-Cold. Zabieg polega na naprzemiennym ogrzewaniu i ochładzaniu tkanek. To świetny sposób na stymulowanie i wzmacnianie skóry, także naczynek. Poprawia się mikrokrążenie oraz dotlenienie tkanek. Skóra odzyskuje zdrowy koloryt, a także staje się jędrniejsza.

Dowiedz się więcej o zabiegu: zobacz szczegóły

Icoone

IcooneZabieg Icoone pozwala na skuteczne rozwiązanie problemu cieni i worków pod oczami. Polega na masażu skóry za pomocą specjalnych rolek, wykorzystujących trzy rodzaje podciśnienia.

Mikrostymulacja oddziałuje nawet na głębsze warstwy skóry. Poprawia się krążenie krwi i limfy w tkance. Dotleniona i zregenerowana skóra odzyskuje jędrność.

BEZPŁATNE Konsultacje przed zabiegiem

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji w Clinica Cosmetologica. Takie spotkanie umożliwi profesjonalny i optymalny dobór zabiegu, jego intensywności i częstotliwości do indywidualnych potrzeb. Zwiększy to efektowność zastosowanej terapii.

Masz worki pod oczami i chcesz się ich pozbyć?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz zabiegi.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Jak powstają worki i cienie pod oczami?

Przyczyn pojawiania się worków i cieni pod oczami może być kilka. Często w przypadku cieni są to skłonności genetyczne. Najczęściej jest to kwestia charakterystycznej budowy naczynek, które znajdują się bardzo płytko w skórze. Kiedy dodatkowo skóra pod oczami jest nad wyraz cienka, cienie wydają się silniejsze.

Zarówno cienie, jak i worki mogą wynikać z pewnych nieprawidłowości. Wiążą się one z problemami z mikrokrążeniem w tej okolicy, które prowadzą do niedotlenienia tkanek oraz nadmiernego gromadzenia się limfy. Dlatego też często takie defekty są konsekwencją zmęczenia, czy wielogodzinnej pracy przy komputerze. Na stan skóry wokół oczy negatywnie wpływają również nałogi, w szczególności papierosy.

Domowe sposoby kontra zabiegi

Chcąc pozbyć się cieni i worków pod oczami, można natknąć się na szereg domowych rozwiązań. W drogeriach znajdziemy mnóstwo kremów oraz żeli pod oczy, które mają rozwiązać ten problem. Dobry krem pod oczy, powinien być oparty o naturalne składniki aktywne.

Ponadto niemalże każdy słyszał o takich sposobach, jak przykładanie do oczu plastra zimnego ogórka – chłód ma zniwelować worki i cienie pod oczami. Zabiegi są tu jednak bezkonkurencyjne. Działają bezpośrednio na źródło problemu i to właśnie dzięki nim jesteśmy w stanie poprawić wygląd skóry.

Kompleksowe działanie

Czy to oznacza, że można zupełnie zrezygnować z domowych sposobów na cienie i worki pod oczami? Zabiegi to jedyna broń? Oczywiście, że nie! Codzienna, sumienna pielęgnacja doskonale uzupełni specjalistyczne zabiegi. Dzięki takiemu połączeniu będą one bardziej efektywne, a rezultaty długotrwałe.

Cienie i worki pod oczami stanowią częsty problem, przede wszystkim ze względów estetycznych, ale czasem mogą świadczyć o chorobach ogólnoustrojowych bądź alergiach. Skóra i spojrzenie wygląda przez to na zmęczone. Przyczyny powstawania cieni pod oczami mogą być różne. Najczęściej są spowodowane nierównomierną pigmentacją na skórze twarzy bądź bardzo cienką skórą przez którą prześwitują drobne naczynka krwionośne. Worki pod oczami są najczęściej spowodowane uwypuklającym się z oczodołu tłuszczem bądź powstają w wyniku obrzęków limfatycznych. Często przyczyną występowania cieni i worków pod oczami jest budowa anatomiczna oka. Z wiekiem worki pod oczami powiększają się, a dzieje się tak ze względu na starzenie się skóry, wówczas następuje osłabienie włókien oraz mięśnia okrężnego oka, a skóra staje się mniej elastyczna i zaczyna opadać . Istnieje wiele skutecznych metod radzących sobie z tym problemem

W calu usunięcia worków i cieni pod oczami niezbędna jest konsultacja ze specjalistą, a w niektórych przypadkach także wykonanie badań we współpracującym z nami laboratorium Academic Lab. Jeśli leczenie niezabiegowe będzie bezskuteczne, wykorzystamy nowoczesne technologie oraz bezpieczne zabiegi, pozwalające szybko uporać się z problemem. W Clinica Cosmetologica oferujemy m.in. laser Palomar Emerge, laser CO2 Smart Xide2, HIFU, Venus Legacy, Mobilift, geneO+, Pollogen Legend, Surgen, Maximus, Dermapen, Mezopen oraz peelingi.

Dowiedz się więcej o peelingach: zobacz szczegóły

Zadzwoń po darmową konsultację z kosmetologiem

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: