Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Sopot

ul. Haffnera 6 (Krzywy Domek, 1 piętro)

Rejestracja: +48 791 600 605

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Zabiegi na Worki i cienie pod oczami

Skóra wokół oczu to bardzo delikatny obszar. Wiele problemów natury estetycznej wiąże się właśnie tą okolicą. Przykładem są cienie i worki pod oczami. Problemy te mogą dotyczyć osób w każdym wieku, także tych, które prowadzą zdrowy tryb życia. Choć istnieje szereg czynników, mogących determinować ich powstawanie, to część osób ma po prostu skłonności do powstawania defektów, jakimi są cienie i worki pod oczami. Usuwanie ich jest jednak możliwe dzięki medycynie estetycznej.

Usuwanie worków pod oczami i usuwanie cieni pod oczami a medycyna estetyczna

Jeżeli zastanawiasz się, jak zlikwidować worki pod oczami oraz cienie pod oczami, to warto skorzystać ze specjalistycznych zabiegów. Doskonale sprawdzą się takie rozwiązania, jak: laser Palomar Emerge, Surgen, Maximus, Pollogen LEGEND, geneO+ (OxyGeneo, Ultrasound & TriPollar RF), Mobilift M6, Dermapen 3 / Mezopen oraz głowica Hot-Cold.

Efekty – przed i po

Przykładowe zdjęcia pacjentów, po zastosowaniu terapii łączonych i zabiegów na cienie i worki pod oczami

Jeśli nie wiesz, jakie zabiegi wybrać – skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z dyplomowanym kosmetologiem z naszej kliniki. Zadzwoń i umów się.

Zabiegi

Ciekawym rozwiązaniem jest zabieg z użyciem lasera Palomar Emerge. Wiązka światła stymuluje komórki do intensywnej regeneracji. Dochodzi do wzmocnienia naczynek oraz tkanek skóry. Włókna kolagenu i elastyny regenerują się, dzięki czemu skóra wokół oczu odzyskuje nie tylko zdrowy kolor, ale staje się też jędrna i mocna.

Kosmetolog Natalia Munda - GdańskNajwiększą zaletą tego zabiegu jest jego wszechstronne działanie. Dzięki niemu pozbędziemy się cieni i worków pod oczami. To jednak nie wszystko. „Efektem ubocznym” jest bowiem znaczne ujędrnienie i zagęszczenie skóry, które będzie skutkować likwidacją drobnych zmarszczek. ~ powiedziała Natalia Munda, kosmetolog

Laser Palomar Emerge na Rozstępy – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
zabieg na dłonie zobacz film
zabieg na brzuch
zobacz film
zabieg na ramiona
zobacz film
Szczegóły zabiegu Emerge – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Pollogen Legend

Innowacyjną propozycją jest Pollogen Legend. To niezwykle nowoczesny sprzęt o wielu zaletach. Z jego pomocą wykonuje się przede wszystkim zabiegi z użyciem fali radiowej. W omawianym sprzęcie zastosowano najnowocześniejsze technologie: TriFractional, TriPollar Dynamic Muscle oraz Voluderm Hybrid Energy.

Zabieg Surgen na cienie pod oczami

Zabieg Surgen to również dobry sposób na cienie pod oczami oraz worki pod oczami. Składają się na niego dwa etapy. Pierwsza część polega na nakłuwaniu skóry malutkimi igiełkami, aby następnie, wykorzystując zjawisko radiofrekwencji, poddać ją działaniu wysokiej temperatury. Drugi etap polega na stymulowaniu skóry przez igły impulsami elektrycznymi. Połącznie działania temperatury oraz impulsów prowadzi do regeneracji struktur skóry. Poprawie ulegają wszystkie jej parametry – od mikrokrążenia do zagęszczenia jej struktur dzięki regeneracji włókien kolagenu i elastyny.

Zabieg SURGEN na Rozstępy – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
zabieg na dłonie zobacz film
zabieg na brzuch
zobacz film
zabieg na ramiona
zobacz film
Szczegóły zabiegu Surgen – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Maximus na worki pod oczami

Również zabieg Maximus to doskonały sposób na worki pod oczami oraz cienie. W zabiegu tym wykorzystano trzy innowacyjne technologie: Tripollar Dynamic Muscle oraz Trifractional. Dzięki temu podczas sesji działać można na naskórek, skórę właściwą, mięśnie oraz tkankę tłuszczową.

Kosmetolog Marta Włodarczyk - GdańskPodczas zabiegu fala radiowa podgrzewa tkanki do 60°C, co pobudza je do intensywnej regeneracji. Uszczelnieniu i wzmocnieniu ulegają naczynka krwionośne. Powstają nowe włókna kolagenowe oraz włókna elastyny. Ponadto zaczyna być produkowany kwas hialuronowy. ~ powiedziała Marta Włodarczyk, kosmetolog

Maximus™ – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
Szczegóły zabiegu Maximus – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Zabieg Pollogen Legend

Nieco podobną propozycją jest zabieg Pollogen Legend. W tym przypadku fale radiowe podgrzewają włókna kolagenowe, które w wyniku takiej stymulacji ulegają skurczeniu. Proces ten wpływa pozytywnie na mikrokrążenie, dotlenienie oraz poziom odżywienia tkanek. Pojawiają się też nowe włókna kolagenu i elastyny, a także kwas hialuronowy. Dzięki temu znikają cienie i worki pod oczami, a skóra w tym obszarze staje się gładsza.

Kosmetolog Karolina Formela - GdańskW omawianym zabiegu zastosowano najnowocześniejsze technologie: TriFractional, TriPollar Dynamic Muscle oraz Voluderm Hybrid Energy. ~ powiedziała Karolina Formela, kosmetolog

Pollogen LEGEND – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
zabieg na brzuch
zobacz film
zabieg na ramiona
zobacz film
Szczegóły zabiegu Pollogen LEGEND – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Geneo+ odżywienie skóry i ujędrnienie

Kolejną propozycją jest zabieg GeneO+. Celem jest dotlenienie i intensywne odżywienie skóry. Poprawie ulega mikrokrążenie, regenerują się włókna kolagenu i elastyny. Poprawia się koloryt skóry, ale też jej poziom nawilżenia oraz gładkość.

Kosmetolog Milena Nalbandian - GdańskW przypadku zabiegu GeneO+ wykorzystujemy zjawisko Bohra. Na skórze wytwarzane są bąbelki, zawierające dwutlenek węgla. Dzięki temu organizm sam wysyła w ten obszar krew bogatą w tlen. Pacjenci są często zaskoczeni tym, jak szybko widoczne są efekty. To idealny zabieg bankietowy, gdyż poprawa wyglądu skóry jest natychmiastowa. ~ powiedziała Milena Nalbandian, kosmetolog

Dowiedz się więcej o zabiegu: zobacz szczegóły

Mobilift

MobiliftW przypadku cieni i worków pod oczami, skorzystać można również z zabiegu Mobilift M6. Głowica wykonuje swego rodzaju masaż poprzez zasysanie fałdów skóry. Są one pobudzane przez specjalne klapki. Tak intensywna stymulacja skóry skutkuje pobudzeniem mikrokrążenia, a także ujędrnieniem skóry.

Dowiedz się więcej o zabiegu: zobacz szczegóły

Dermapen / Mezopen

DermapenWykorzystać można też zabieg Dermapen3/Mezopen. To bardzo precyzyjny sprzęt, służący do wprowadzania pod skórę substancji odżywczych za pomocą głowicy z mikroigiełkami. Dzięki temu z jednej strony tkanki pobudzane są poprzez mechaniczną stymulację, z drugiej zaś zostają dogłębnie odżywione.

Dermapen / Mezopen – Jak wygląda zabieg?
zabieg na uda i pośladki zobacz film
zabieg na łydki
zobacz film
zabieg na dłonie zobacz film
zabieg na piersi
zobacz film
zabieg na ramiona
zobacz film
zabieg na włosy
zobacz film
Szczegóły zabiegu Dermapen – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły
Szczegóły zabiegu Mezopen – cennik, działanie, przygotowanie
zobacz szczegóły

Głowica HOT-Cold

Cieni i worków pod oczami możemy się też pozbyć dzięki zabiegowi z użyciem głowicy Hot-Cold. Zabieg polega na naprzemiennym ogrzewaniu i ochładzaniu tkanek. To świetny sposób na stymulowanie i wzmacnianie skóry, także naczynek. Poprawia się mikrokrążenie oraz dotlenienie tkanek. Skóra odzyskuje zdrowy koloryt, a także staje się jędrniejsza.

Dowiedz się więcej o zabiegu: zobacz szczegóły

BEZPŁATNE Konsultacje przed zabiegiem

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji w Clinica Cosmetologica. Takie spotkanie umożliwi profesjonalny i optymalny dobór zabiegu, jego intensywności i częstotliwości do indywidualnych potrzeb. Zwiększy to efektowność zastosowanej terapii.

Jak powstają worki i cienie pod oczami?

Przyczyn pojawiania się worków i cieni pod oczami może być kilka. Często w przypadku cieni są to skłonności genetyczne. Najczęściej jest to kwestia charakterystycznej budowy naczynek, które znajdują się bardzo płytko w skórze. Kiedy dodatkowo skóra pod oczami jest nad wyraz cienka, cienie wydają się silniejsze.

Zarówno cienie, jak i worki mogą wynikać z pewnych nieprawidłowości. Wiążą się one z problemami z mikrokrążeniem w tej okolicy, które prowadzą do niedotlenienia tkanek oraz nadmiernego gromadzenia się limfy. Dlatego też często takie defekty są konsekwencją zmęczenia, czy wielogodzinnej pracy przy komputerze. Na stan skóry wokół oczy negatywnie wpływają również nałogi, w szczególności papierosy.

Domowe sposoby kontra zabiegi

Chcąc pozbyć się cieni i worków pod oczami, można natknąć się na szereg domowych rozwiązań. W drogeriach znajdziemy mnóstwo kremów oraz żeli pod oczy, które mają rozwiązać ten problem.

Ponadto niemalże każdy słyszał o takich sposobach, jak przykładanie do oczu plastra zimnego ogórka – chłód ma zniwelować worki i cienie pod oczami. Zabiegi są tu jednak bezkonkurencyjne. Działają bezpośrednio na źródło problemu i to właśnie dzięki nim jesteśmy w stanie poprawić wygląd skóry.

Kompleksowe działanie

Czy to oznacza, że można zupełnie zrezygnować z domowych sposobów na cienie i worki pod oczami? Zabiegi to jedyna broń? Oczywiście, że nie! Codzienna, sumienna pielęgnacja doskonale uzupełni specjalistyczne zabiegi. Dzięki takiemu połączeniu będą one bardziej efektywne, a rezultaty długotrwałe.

Cienie i worki pod oczami stanowią częsty problem, przede wszystkim ze względów estetycznych, ale czasem mogą świadczyć o chorobach ogólnoustrojowych bądź alergiach. Skóra i spojrzenie wygląda przez to na zmęczone. Przyczyny powstawania cieni pod oczami mogą być różne. Najczęściej są spowodowane nierównomierną pigmentacją na skórze twarzy bądź bardzo cienką skórą przez którą prześwitują drobne naczynka krwionośne. Worki pod oczami są najczęściej spowodowane uwypuklającym się z oczodołu tłuszczem bądź powstają w wyniku obrzęków limfatycznych. Często przyczyną występowania cieni i worków pod oczami jest budowa anatomiczna oka. Z wiekiem worki pod oczami powiększają się, a dzieje się tak ze względu na starzenie się skóry, wówczas następuje osłabienie włókien oraz mięśnia okrężnego oka, a skóra staje się mniej elastyczna i zaczyna opadać . Istnieje wiele skutecznych metod radzących sobie z tym problemem

W calu usunięcia worków i cieni pod oczami niezbędna jest konsultacja ze specjalistą, a w niektórych przypadkach także wykonanie badań we współpracującym z nami laboratorium Academic Lab. Jeśli leczenie niezabiegowe będzie bezskuteczne, wykorzystamy nowoczesne technologie oraz bezpieczne zabiegi, pozwalające szybko uporać się z problemem. W Clinica Cosmetologica oferujemy m.in. laser Palomar Emerge, laser VariLite, Mobilift, geneO+, Pollogen Legend, Surgen, Maximus, Dermapen, Mezopen oraz peelingi.

Dowiedz się więcej o peelingach: zobacz szczegóły

Ocena
[Ilość ocen: 13 Średnia: 5]

Umów bezpłatną konsultację

Zachęcamy do rejestracji telefonicznej w godzinach
08:00 – 20:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony, z racji na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą:

Technologia HIFU na urządzeniu medycznym Ultraformer III