Blizny po Ospie. Redukcja i Usuwanie Blizn po ospie. Zobacz jak je usunać
Gdańsk

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3

Rejestracja: +48 791 604 604

Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607

Blizny po ospie to najczęstsze powikłanie występujące po tej chorobie. Zazwyczaj są wynikiem drapania swędzących krostek lub też zakażenia wyprysku przez drobnoustroje.

blizny po ospieBlizny częściej pozostają po śladach, które były większe i dłużej się goiły. Jednakże to, czy dziury po ospie się pojawią, w dużej mierze zależy od indywidualnych uwarunkowań. Białawe ślady nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, ale jest to poważny defekt estetyczny i często źródło wielu kompleksów. Szczególnie dokuczliwe są blizny po ospie na twarzy. Na szczęście, można skutecznie się ich pozbyć.

Co na blizny po ospie?

Usuwanie blizn po ospie tak, jak usuwanie każdej blizny, jest niełatwym procesem. Jedynym sposobem, dającym satysfakcjonujące rezultaty, są profesjonalne zabiegi: laser Emerge, Dermapen oraz mezoterapia igłowa. Cała kuracja wymaga jednak cierpliwości i wytrwałości, gdyż zabiegi wykonuje się w seriach. Istotne są również realistyczne oczekiwania. Nie zawsze, szczególnie w przypadku głębszych blizn, możliwe jest ich całkowite usunięcie. Można je jednak znacznie spłycić.

Laser Emerge na blizny po ospie

Lasere Emerge GdańskW przypadku redukowania blizn, jedną z bardziej skutecznych metod jest terapia laserem. Przy bliznach po ospie skorzystać można z zabiegów z zastosowaniem lasera Emerge. Wiązka lasera dociera w głąb skóry, powodując kontrolowane mikrouszkodzenia. Naturalną reakcją organizmu jest pobudzenie procesów intensywnej regeneracji, dzięki czemu skóra zostaje przebudowana – produkowane są nowe włókna kolagenowe.

Mezoterapia na blizny po ospie

Sprawdzą się również zabiegi mezoterapii igłowej. W tym przypadku koktajl ze składnikami aktywnymi podawany jest za pomocą kaniuli. Proces ten pobudza regenerację skóry poprzez produkcję włókien kolagenowych.

Dermapen – skuteczny sposób na redukowanie blizn po ospie

dermapen urzadzenieKolejną propozycją są zabiegi Dermapen. Wykorzystuje się tu specjalną głowicę, pokrytą malutkimi igiełkami, za pomocą których, podawane są składniki odżywcze. Dzięki temu na dwa sposoby pobudza się regenerację skóry. Po pierwsze, przez działanie składników aktywnych. Po drugie, przez mechaniczną stymulację skóry.

Darmowe konsultacje przed zabiegami

Clinica Cosmetologica oferuje możliwość skorzystania z darmowych konsultacji z kosmetologiem przed zabiegami. Podczas wizyty kosmetolog przygląda się skórze i przeprowadza wywiad z pacjentem. Celem jest wybranie najlepszego zabiegu, a także ustalenie całego planu kuracji – włączając w to ilość i częstotliwość wizyt. Nadrzędnym celem jest ustalenie, czy nie występują żadne przeciwwskazania do wykonania zabiegów. W razie wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości, pacjentowi może zostać zalecone skonsultowanie się z lekarzem dermatologiem.

Czy masz problem z bliznami po ospie?
Umów BEZPŁATNĄ konsultację z naszym kosmetologiem,
podczas której otrzymasz porady i umówisz zabiegi.
Zadzwoń

+48 791 604 604

Jak powstają blizny po ospie?

Jednym z najbardziej charakterystycznych objawów ospy są niewielkie krostki o czerwonym kolorze. Z czasem wypełniają się płynem, a do tego powodują bardzo uporczywe swędzenie. Następnie pozostaje po nich strupek. Czasem po jego odpadnięciu okazuje się, że po krostce pozostało wgłębienie.

Jak uniknąć blizn?

Najskuteczniejszym sposobem na zredukowanie prawdopodobieństwa pojawienia się blizn jest nie drapanie zmian, gdyż w dużej mierze to właśnie rozdrapywanie krost powoduje pozostawanie śladów. Ponadto powinno się ograniczyć ilość bakterii, które mogą dostać się w okolice krostek.

Dlatego należy bardzo dbać o higienę:

  • często myć ciało, ale też dłonie, a także często zmieniać ręcznik, odzież oraz pościel.

Walka z bliznami

Tak jak w przypadku wszystkich blizn, ich usunięcie jest niezwykle trudne. Stosowanie domowych metod, w tym preparatów do stosowania zewnętrznego (peelingi, kremy, maści), nie przynosi zadowalającego efektu. Nawet zabiegowe usuwanie tego typu śladów jest niełatwym i długotrwałym procesem. Jednakże najważniejsze jest to, że dzięki nowoczesnym rozwiązaniom kosmetologii, blizny można znacznie zredukować, a w wielu przypadku zupełnie usunąć.

Zadzwoń po darmową konsultację z kosmetologiem

Zachęcamy również do rejestracji telefonicznej pod adresem
08:00 – 19:00, od poniedziałku do piątku.
W pozostałych godzinach kontakt z kosmetologami może być utrudniony ze względu na wykonywane w tym czasie zabiegi.

Lub zostaw nr telefonu a skontaktujemy się z Tobą: