Voluderm Hybrid Energy jest nieinwazyjnym rozwiązaniem wykorzystującym cienkie mikroigły emitujące fale radiową i prąd galwaniczny, aby w delikatny sposób odbudować i zregenerować skórę. Dzięki RF mikroigły wprowadzone są w głąb skóry bezboleśnie. Prąd galwaniczny aktywowany wewnątrz powoduje delikatny peeling wierzchnich warstw, pobudzenie produkcji kwasu hialuronowego oraz odbudowę kolagenu i elastyny.

Surgen™ oferuje innowacyjne, komfortowe i krótkie zabiegi skutecznie redukujące efekty starzenia się skóry. W urządzeniu Surgen™ firmy Pollogen, wykorzystano technologię Energii Hybrydowej – rozwiązanie, która umożliwia, w sposób komfortowy i bez okresu rekonwalescencji, wypełnienie zmarszczek oraz uzyskanie efektu mini liftingu.

Surgen™ to innowacyjna platforma zabiegowa przeznaczona do regeneracji skóry. Odmładza, redukuje zmarszczki, poprawia jędrność skóry oraz daje natychmiastowy i długotrwały efekt mini liftingu. Zabiegi przy jej użyciu są małoinwazyjne i nie wymagają rekonwalescencji.

Mechanizm działania Hybrid Energy

Zabieg Surgen™ dzieli się na dwa etapy:

Hot IMA: umożliwia płynną i bezbolesną penetrację mikroigieł do warstwy brodawkowatej skóry właściwej poprzez emisję fali radiowej – igły, poprzez działanie RF, „wtapiają” się w skórę, a Electrical IMA, emitowany impuls elektryczny wewnątrz skóry, doprowadza do powstawania uszkodzenia termicznego oraz niewielkiego stanu zapalnego, które zapoczątkowują reakcję regeneracji skóry. Impuls Elektryczny inicjuje reakcję chemiczną, w której następuje produkcja NaOH, a w związku z tym, zmiana pH skóry z 5,5 na pH 13 .

Efetkty działania Hybrid Energy

Głównym zastosowaniem jest redukcja zmarszczek, naturalny efekt wypełniający, nieablacyjny efekt liftingu, redukcja blizn potrądzikowych oraz pooparzeniowych i rozstępów

DLACZEGO Surgen™ ?

Jest to najnowocześniejsza metoda wykorzystująca falę radiową i prąd galwaniczny.

Mechanizm działania Hybrid Energi polega na bezbolesnej penetracji igieł do warstwy brodawkowatej skóry właściwej poprzez emisję Fali radiowej. Następnie impuls elektryczny doprowadza do reakcji chemicznej, uszkodzenia termicznego oraz stanu zapalnego, który doprowadza do procesu regeneracji i zmiany pH skóry.

Surgen™ jest sprzętem medycznym rewolucyjnej platformy Pollogen. Zasilany jest technologia hybrydową energii. Urządzenie współpracuje z naturalnymi mechanizmami organizmu, aby wywołać zwiększoną produkcję kwasu hialuronowego, regeneracji kolagenu i wzrostu elastyny​. W efekcie Surgen™ osiąga znaczne poprawia wygląd skóry – zwiększenie jędrności i elastyczności, redukcja zmarszczek, odmłodzenie skóry oraz usunięcie efektu zmęczenia. Unikalna metoda leczenia pozwala na znaczne odmłodzenie. Efekty są natychmiastowe i długotrwałe. Zabiegi przy użyciu urządzenia Surgen są bezbolesne, krótkotrwałe i nie wymagają długich odstępów czasowych między zabiegami, a przede wszystkim efekt utrzymuje się przez długi czas .

System Surgen™ posiadaj nowoczesny, przyjazny dla użytkownika ekran dotykowy z zaprogramowanymi domyślnymi parametrami, które mogą być łatwo dostosowane do potrzeb klienta w zależności od indywidualnych potrzeb.

Celem jest redukcja zmarszczek, blizn, rozstępów, a także lifting i odmłodzenie.

Działanie urządzenia Surgen™ opiera się na rewolucyjnej technologii Energii Hybrydowej. Powstała ona z połączenia właściwości terapeutycznych radiofrekwencji (RF) oraz energii impulsów elektrycznych. Następstwem zastosowania Energii Hybrydowej jest mikroablacja (termiczna i elektryczna) wywołana w naskórku i skórze właściwej. Reakcja ta pozwala osiągnąć podwójny efekt terapeutyczny w postaci regeneracji i ujędrnienia skóry oraz wypełnienia zmarszczek, bez konieczności rekonwalescencji i uciążliwych skutków ubocznych.

Surgen™ posiada dwa ergonomiczne aplikatory

Aplikator hybrydowy Energy

Hybrid Energy to przełomowa technologia anti-aging. Wykorzystuje naturalne mechanizmy organizmu, wskutek czego powstaje zwiększone wytwarzania kwasu hialuronowego, regeneracji kolagenu i wzrostu elastyny. W wyniku Hybrid Energy, osiągamy natychmiastowe efekty, naturalnie wyglądającą rozświetloną skórę, redukcję zmarszczek oraz odmłodzenie skóry.

Do głowicy Hybrid Energy dostępne są dwa rodzaje aplikatorów :

 • 36 igieł stosowany w celu poprawy owalu na obszarze twarzy, szyi i dekoltu;
 • 12 igieł stosowanych do małych i wrażliwych powierzchni.

Zabiegi są bezbolesne i nie wymagają długich odstępów czasowych od ostatniego zabiegu .

Efekty działania Hybrid Energy

Aplikator TriFractional Technologia

TriFractional jest to technologia zapewnia bezpieczną i skuteczną metodę usuwania naskórka, z minimalnym dyskomfortem.

TriFractional jest podzielona na trzy impulsy, które umożliwiają energii RF penetrować w głąb tkanki, bez przegrzewania tkanek docelowych i bez negatywnego wpływu na naskórek. Pierwszy impuls działa na warstwę naskórka, następny penetruje skórę ogrzewając tkanki i trzeci przechodzi do ogrzania najgłębszej warstwy skóry właściwej.

TriFractional tworzy mikrorany, które inicjują naturalne mechanizmy odnowy organizmu, powodując tworzenie zdrowej tkanki skóry. Zabieg jest bezpieczny, gdy jest prowadzone zgodnie z wytycznymi. Efekt jest skuteczny, bez znaczącego ryzyka obrażeń lub uszkodzenia skóry.

Wskazania

Wskazaniem do zabiegu jest redukcja różnego rodzaju zmarszczek, blizn i rozstępów.

Poprzez technologię łączenia fali radiowej i prądu galwanicznego, wzmaga się produkcja kwasu hialuronowego oraz zostają pobudzone włókna kolagenowe i fibroblasty, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza, wygładzona i odżywiona. Poprzez mikrouszkodzenia zostaje zainicjowany proces regeneracji tkanki.

Zabieg wykonuje się również w celu modelowania twarzy i uzyskania efektu nieinwazyjnego liftingu. W celu pozbycia się blizn potrądzikowych , pooparzeniowych, czy też pooperacyjnych, również wykorzystujemy technologię Hybrid Energy.

Technologia TriFractional jest przeznaczona do leczenia zmarszczek i nawierzchni skóry. Jest również bardzo skuteczna w leczeniu blizn potrądzikowych, wiotkiej skóry, zmniejszaniu wielkość porów, leczeniu skóry twarzy, rozstępów i ogólnym rozjaśnieniu odcienia skóry.

Zabiegowi mogą poddać się zarówno mężczyźni, jak i kobiety, u których pojawiły się oznaki starzenia na skórze, czy rozstępy. Zabieg przeznaczony jest także dla pacjentów mających różnego rodzaju blizny.

Konsultacja Dermatologa

Dzięki stałej współpracy ze specjalistami dermatologami z Clinica Dermatologica w Gdańsku, gwarantujemy bezpłatne konsultacje dermatologiczne, jeśli podczas wizyty kontrolnej kosmetolog będzie miał zastrzeżenia do stanu skóry.

Przed zabiegiem konieczna jest wizyta kwalifikacyjna. Już w jej trakcie, kosmetolog oceni stan skóry oraz poinformuje o przeciwwskazaniach do zabiegu. Niekiedy trzeba więc z niego zrezygnować, albo przełożyć na inny termin. Zdarza się także, że przed wykonaniem lub po zakończeniu zabiegów niezbędna jest wizyta kontrolna u dermatologa.

Konsultacja dermatologiczna jest całkowicie bezpłatna, jeśli skierowanie na nią zostało wystawione podczas wizyty kwalifikacyjnej lub pierwszej wizyty kontrolnej po wykonaniu zabiegu laserowej depilacji. Clinica Dermatologica znajduje się w tej samej lokalizacji.

Kompleksowa ocena stanu skóry

Kosmetolog ocenia nie tylko możliwość przeprowadzania zabiegu, ale też ogólny stan skóry. Stawiamy na holistyczne podejście do Pacjenta, gwarantując mu pełną opiekę i całkowite bezpieczeństwo. Dokładamy wszelkich starań, by czuł się komfortowo i pozbył się wszelkich obaw.

Dlatego nie tylko sugerujemy Pacjentom, by dokonali konsultacji dermatologicznej, ale również na nią kierujemy. Jest ona całkowicie bezpłatna. W przypadku podejrzenia zmian skórnych, wizyta u dermatologa jest znacznie ważniejsza od zabiegu kosmetycznego i dopóki nie zostaną rozwiązane wszelkie wątpliwości dotyczące zdrowia Pacjenta, nie rozpoczniemy serii zabiegów.

Przygotowanie przed zabiegiem

 • Przed zabiegiem Pacjent musi odpowiednio przygotować skórę,
 • Nie należy się opalać minimum 4 tygodnie przez zabiegiem. Jeśli opalenizna jest świeża, bądź były stosowane samoopalacze, należy odczekać okres 4 tygodni,
 • Lifting twarzy, powiek, głęboki peeling chemiczny lub głęboka dermabrazja, wykonana w obszarze leczenia w ciągu 3 miesięcy przed zabiegiem jest przeciwskazaniem do wykonania zabiegu,
 • Po zabiegach z użyciem wypełniaczy należy odczekać około 2 tygodni,
 • Zabieg nie może być wykonany w miejscu tatuażu czy tez makijażu permanentnego,
 • Wszelkie chirurgiczne, inwazyjne, ablacyjne procedury mogą być wykonane w obszarze zabiegu w okresie 3 miesięcy przed leczeniem lub po całkowitym wygojeniu,
 • Należy unikać przyjmowania niesterydowych leków przeciwzapalnych w leczeniu przewlekłym minimum tydzień przed zabiegiem,
 • Żylaki, choroby serca, opryszczka, ciąża, metalowe implanty, zaburzenia czucia, przerwana ciągłość skóry lub ostre stany zapalne, nowotwór, padaczka, cukrzyca są to podstawowe przeciwskazania do zabiegu.

Procedura zabiegowa

Pierwszą częścią procedury zabiegowej jest dokładny wywiad z pacjentem, uzupełnienie karty i podpisanie zgody na wykonanie zabiegu.

 • Skóra pacjenta zostaje oczyszczona, zdezynfekowana oraz osuszona.
 • Skóra zostaje dokładnie obejrzana przez specjalistę, aby wykluczył on wszelkie przeciwwskazania do wykonywania zabiegu.
 • Zostaną dobrane odpowiednie parametry.
 • Aplikator hybrydowy Energy: Seria zabiegów obejmuje 4-5 zabiegów w odstępach 1-2 tygodni.
 • Aplikator TriFractional Technologia: Seria zabiegów obejmuje 2-3 w odstępach około 1 miesiąca.

Po zabiegu

Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i niewielki obrzęk w leczonej okolicy wraz z małymi strupkami. Po kilku dniach strupki znikną. Zmiany można zatuszować makijażem. Należy pamiętać o stosowaniu kremów z wysokimi filtrami (SPF 50+) na nieosłoniętą skórę.

 • Po zabiegu należy stosować maści łagodzące oraz SPF 50+.
 • Czas zabiegu zależy od powierzchni poddawanej zabiegowi .
 • Jeden zabieg trwa od 30 do 60 minut. Osoby szczególnie wrażliwe na ból mogą podczas zabiegu odczuwać dyskomfort.
 • Bezpośrednio po jego zakończeniu można powrócić do codziennych zajęć.
 • Efekt zabiegu utrzymuje się przez długi czas, jednak zaleca się wykonanie zabiegu przypominającego.

Korzyści wynikające z połączenia dwóch technologii

Połączenie mikroablacji termicznej i elektrycznej (Hot & Electrical Invisible Micro Ablation) wywołuje podwójny efekt działania na naskórek oraz skórę właściwą – regeneruje kolagen, zwiększa ilość elastyny, przyspiesza tempo wytwarzania kwasu hialuronowego, redukuje zmarszczki, poprawia jędrność skóry. Zestawienie dwóch mikroablacji daje wyjątkowe korzyści pacjentowi – zabieg jest skuteczny, małoinwazyjny i nie wymaga uciążliwej rekonwalescencji.

Jakich efektów można oczekiwać po zabiegu Surgen™?

 • Głęboka regeneracja skóry,
 • Odmłodzenie poprzez redukcję zmarszczek,
 • Natychmiastowy i długotrwały efekt mini liftingu twarzy,
 • Poprawa jędrności skóry,
 • Pobudzenie skóry do syntezy kwasu hialuronowego,
 • Redukcja blizn potrądzikowych, pooperacyjnych oraz poparzeniowych,
 • Redukcja rozstępów,
 • Spowolnienie procesu starzenia się skóry,
 • Przywrócenie właściwego pH skóry.
Zadzwoń do nas