ZASTOSOWANIE:

Blizny, trądzik różowaty, trądzik zwyczajny, przebarwienia i piegi, drobne zmarszczki, wiotka skóra, cienie pod oczami.

DŁUGOŚĆ ZABIEGU:

Ok. 30 min.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU:

Nie musisz nic robić przed zabiegiem.

ZALECANA LICZBA ZABIEGÓW W SERII:

Od 4 do 6.

CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW:

Co 2-3 tygodnie wiosną, jesienią, zimą.

CZEGO MOŻNA SPODZIEWAĆ SIĘ PO ZABIEGU:

Po zabiegu może pojawić się delikatne zaczerwienienie skóry, które po max. godzinie znika.

PIELĘGNACJA PO ZABIEGU:

Nie należy opalać się przez 4 tygodnie po zabiegu. Wskazane jest stosownie kremów z filtrem przeciwsłonecznym oraz intensywne nawilżanie skóry. Nie można stosować kremów z AHA przez ok. 14 dni, nie zdrapywać łuszczącego naskórka.

PRZECIWWSKAZANIA:

Ciąża i karmienie piersią, mocno opalona skóra, alergie skórne, aktywna opryszczka, skóra przesuszona i podrażniona.

WIĘCEJ INFORMACJI:

Peelingi chemiczne Enerpeel  są to wyroby medyczne, które zostały opracowane w laboratoriach firmy General Topics. Jako jedyne posiadają nowoczesne rozwiązanie w zabiegach złuszczania – zapewniają minimalizację powierzchownego uszkodzenia skóry przy jednoczesnym zwiększeniu działania kwasu w głębszych jej warstwach. Natomiast efekt działania innych preparatów złuszczających jest słabszy w głębi skóry a w warstawach zewnętrznych pozostaje duże uszkodzenie. Produkty Enerpeel są dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta- do każdego problemu istnieje odpowiednio dobrany preparat.

Eksfoliacja jest to kontrolowane uszkodzenie naskórka, a czasem i górnych warstw skóry właściwej. Zabieg ten poprawia kondycję skóry oraz usuwa komórki w warstwie zrogowaciałej naskórka, powodując zmiany fizjologczne poprzez  jego regenerację. Preparaty Enerpeel znajdują zastosowanie również jako substancje poprawiające wygląd zdrowej skóry, oraz jako preparaty do skóry z problemami dermatologicznymi.

Kwas migdałowy 40%

Enerpeel Ma jest to wyrób medyczny oparty na bazie kwasu migdałowy o stężeniu 40%. Został opracowany specjalnie do skóry wrażliwej. Można stosować go w okresie letnim. Eksofliacja kwasem migdałowym przeznaczona jest dla osób z trądzikiem różowatym w fazie rumieniowej oraz grudkowo-krostkowej, z  uszkodzeniami posłonecznymi o lekkim nasileniu oraz dla  skór wrażliwych i z przebarwieniami. Zabieg złuszczania skóry kwasem migdałowym sprawia, że cera jest bardziej napięta, jaśniejsza oraz nawilżona.

Kwas  pirogronowy 50%

Kwas pirogronowy o stężeniu  50%  zaliczany jest do alfa-ketokwasów . Posiada bardzo silne działanie oraz szybciej penetruje w skórę. Głównym wskazaniem do peelingu jest skóra wczesnego oraz późniejszego dojrzewania,  rogowacenie słoneczne oraz  umiarkowane fotostarzenie. Ma silne działanie regulujące sebum oraz zmniejszające tłustość skóry z łojotokiem i trądzikiem.  Po zastosowaniu kwasu pirogronowego skóra jest gładka i promienista.

Kwas salicylowy 30%

Wyrób medyczny Enerpeel jest oparty głownie na działaniu kwasu salicylowego. Posiada pomocnicze działanie cytrynianu trietylu i linolanu etylu. Ma właściwości przeciwzapalne oraz  posiada udokumentowane działanie redukcji trądziku zaskórnikowego, grudkowego oraz krostkowego.

Kwas glikolowy 70%

Enerpeel Ga  to kwas karboksylowy,  który posiada najmniejszą cząsteczkę ze wszystkich alfa-hydroksykwasów . Dzięki czemu sprzyja to szybkiej penetracji przez naskórek. Peeling przeznaczony jest dla osób z rozstępami w fazie czerwonej, umiarkowanym fotostarzeniem, z plamami soczewicowatymi o umiarkowanym nasileniu oraz z powierzchowną – mieszaną ostudą. Eksfoliacja ta również jest dla osób posiadających trądzik pospolity oraz z przebarwienia i blizny potrądzikowe.

Zadzwoń do nas