Peelingi chemiczne Enerpeel  są to wyroby medyczne, które zostały opracowane w laboratoriach firmy General Topics. Jako jedyne posiadają nowoczesne rozwiązanie w zabiegach złuszczania -zapewniają minimalizację powierzchownego uszkodzenia skóry przy jednoczesnym zwiększeniu działania kwasu w głębszych jej warstwach. Natomiast efekt działania innych preparatów złuszczających jest słabszy w głębi skóry a w warstawach zewnętrznych pozostaje duże uszkodzenie. Produkty Enerpeel są dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta- do każdego problemu istnieje odpowiednio dobrany preparat.

Eksfoliacja jest to kontrolowane uszkodzenie naskórka, a czasem i górnych warstw skóry właściwej. Zabieg ten poprawia kondycję skóry oraz usuwa komórki w warstwie zrogowaciałej naskórka, powodując zmiany fizjologczne poprzez  jego regenerację. Preparaty Enerpeel znajdują zastosowanie również jako substancje poprawiające wygląd zdrowej skóry, oraz jako preparaty do skóry z problemami dermatologicznymi.

Kwas migdałowy 40%

Enerpeel Ma jest to wyrób medyczny oparty na bazie kwasu migdałowy o stężeniu 40%. Został opracowany specjalnie do skóry wrażliwej. Można stosować go w okresie letnim. Eksofliacja kwasem migdałowym przeznaczona jest dla osób z trądzikiem różowatym w fazie rumieniowej oraz grudkowo-krostkowej, z  uszkodzeniami posłonecznymi o lekkim nasileniu oraz dla  skór wrażliwych i z przebarwieniami. Zabieg złuszczania skóry kwasem migdałowym sprawia, że cera jest bardziej napięta, jaśniejsza oraz nawilżona.

Kwas  pirogronowy 50%

Kwas pirogronowy o stężeniu  50%  zaliczany jest do alfa-ketokwasów . Posiada bardzo silne działanie oraz szybciej penetruje w skórę. Głównym wskazaniem do peelingu jest skóra wczesnego oraz późniejszego dojrzewania,  rogowacenie słoneczne oraz  umiarkowane fotostarzenie. Ma silne działanie regulujące sebum oraz zmniejszające tłustość skóry z łojotokiem i trądzikiem.  Po zastosowaniu kwasu pirogronowego skóra jest gładka i promienista.

Kwas salicylowy 30%

Wyrób medyczny Enerpeel jest oparty głownie na działaniu kwasu salicylowego. Posiada pomocnicze działanie cytrynianu trietylu i linolanu etylu. Ma właściwości przeciwzapalne oraz  posiada udokumentowane działanie redukcji trądziku zaskórnikowego, grudkowego oraz krostkowego.

Kwas glikolowy 70%

Enerpeel Ga  to kwas karboksylowy,  który posiada najmniejszą cząsteczkę ze wszystkich alfa-hydroksykwasów . Dzięki czemu sprzyja to szybkiej penetracji przez naskórek. Peeling przeznaczony jest dla osób z rozstępami w fazie czerwonej, umiarkowanym fotostarzeniem, z plamami soczewicowatymi o umiarkowanym nasileniu oraz z powierzchowną – mieszaną ostudą. Eksfoliacja ta również jest dla osób posiadających trądzik pospolity oraz z przebarwienia i blizny potrądzikowe.

Zadzwoń do nas