ZASTOSOWANIE:

Rozszerzone naczynka na twarzy, rumień twarzy, trądzik różowaty, zmiany pigmentacyjne.

DŁUGOŚĆ ZABIEGU:

Długość zabiegu zależy od powierzchni leczonej skóry. Niemniej, zabieg trwa maksymalnie 60 minut.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU:

Nie musisz nic robić przed zabiegiem.  Liczba zabiegów zależy od ilości naczynek, średnicy i głębokości zmian.

CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW: Co 4 do 6 tygodni, w zależności od oczekiwanych efektów.

CZEGO MOŻNA SPODZIEWAĆ SIĘ PO ZABIEGU: Ściągnięcie naczyń, pojawienie się delikatnego podrażnienia skóry, umiarkowany obrzęk. W ciągu doby wszystko powinno wrócić do normy.

PIELĘGNACJA PO ZABIEGU: Stosowanie kremu zaleconego przez specjalistę.

PRZECIWWSKAZANIA:

ciąża, cukrzyca, choroby skóry, m.in. fotodermatozy, bielactwo, niektóre zmiany alergiczne; świeża opalenizna, miesiączka, aktywne zmiany wirusowe lub bakteryjne na skórze, rozrusznik serca, stosowanie niektórych leków: antykoagulantów, niektórych antybiotyków np. tetracykliny, doksycykliny; pochodnych witaminy A, niektórych leków kardiologicznych.

WIĘCEJ INFORMACJI: 

Laser VariLite o długości fali 940 nm to jeden z najskuteczniejszych laserów diodowych, który służy do zmniejszenia rumienia oraz do kontrolowanego zamykania rozszerzonych naczynek  o niebieskim zabarwieniu w obrębie twarzy, szyi, dekoltu oraz nóg. Laser jest w pełni bezpieczny, ponieważ nagrzewa naczynka do odpowiedniej temperatury, dzięki czemu nie dochodzi do poparzenia oraz uszkodzenia tkanek otaczających. Wiązka lasera trafia bezpośrednio w naczynko, gdzie jest pochłaniana przez melaninę i oksyhemoglobinę. Fala w zetknięciu się z hemoglobiną zamieniana jest w ciepło, co powoduje termiczne uszkodzenie, obkurczenie i zamknięcie naczynia. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak w zależności od lokalizacji oraz rozległości zmian naczyniowych możliwa będzie konieczność wykonania serii 2-4 zabiegów.

Zadzwoń do nas