ZASTOSOWANIE:

Odmłodzenie twarzy, szyi, dekoltu, górnych powierzchni rąk, rozjaśnienie przebarwień, spłycenie blizn, pozbycie się rozstępów i cellulitu. Dermapen działa również wspomagająco w leczeniu łysienia i zapobieganiu wypadaniu włosów.

DŁUGOŚĆ ZABIEGU:

30 minut przed zabiegiem skóra zostaje znieczulona odpowiednim kremem (np. Emla). Sam zabieg trwa od 15 do 40 minut, w zależności od miejsca.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU:

Nie musisz nic robić przed zabiegiem.

ZALECANA LICZBA ZABIEGÓW W SERII:

Odmłodzenie twarzy i szyi: 4-5 zabiegów, Blizny: 6-8 zabiegów.

CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW:

Twarz: co 4 tygodnie; Blizny: co 2-4 tygodni.

CZEGO MOŻNA SPODZIEWAĆ SIĘ PO ZABIEGU:

W trakcie zabiegu skóra wyraźnie się zaczerwienia, niekiedy punktowo krwawi. Zaczerwienienie utrzymuje się zazwyczaj przez kolejny dzień (po zabiegu). Po 3-4 dniach skóra może się lekko złuszczać, a po 5-7 dniach wszystko wróci do normy. Mimo głębokiego nakłuwania, nie dochodzi o powstawania krwiaków i siniaków.

PIELĘGNACJA PO ZABIEGU:

Przez 7 dni po zabiegu nie należy korzystać z sauny, gorących kąpieli i basenu oraz unikać alkoholu. Przez 30 dni po zabiegu nie można się opalać. Skórę należy odpowiednio nawilżać i chronić przed promieniowaniem UVA oraz UVB.

PRZECIWWSKAZANIA:

Choroby nowotworowe skóry, ciąża i karmienie piersią, miejscowe – wirusowe lub bakteryjne – zapalenie skóry, np. aktywna opryszczka lub trądzik.

WIĘCEJ INFORMACJI:

Dermapen 3 ™ / Mezopen – frakcyjne mikronakłuwanie skóry

Technologia mikronakłuwania skóry Dermapen / Mezopen to niezastąpione możliwości leczenia rozstępów, przebarwień oraz cellulitu. Opiera się na opatentowanej technologii AOVN™, która pozwala na wykonanie nawet 80 tys. nakłuć na minutę. Dzięki temu zabieg jest skuteczny, a także bardzo bezpieczny. Cechuje go pomijalna liczba działań ubocznych.

Przebieg zabiegu Dermapen / Mezopen

Sprzęt składa się z wymiennych kartridży. W każdym z nich jest 12 molibdenowych igieł, które nie zawierają chromu i niklu, dzięki czemu zabiegi można przeprowadzać także u osób uczulonych na metale. Zabieg jest bardzo bezpieczny, bo głębokość iniekcji można regulować. W przeciwieństwie do  mezoterapii – wykonywanej przy użyciu strzykawki i igły, tzw. techniką nappage – czy derma-rollerów, iniekcja Dermapenem / Mezopenem może sięgać od 0,5 mm do 2,5 mm.

Podczas zabiegu igły pulsują. Przekłada się to na stymulację fibroblastów, a to z kolei wpływa na indukcję kolagenu. Organizm ma bowiem wrodzoną zdolność do naprawy, która jest dzięki temu aktywowana.

Proces pobudzenia komórek do pracy dzieli się na trzy fazy:

  • stymulacja produkcji kolagenu i elastyny,
  • stymulacja fibroblastów przez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego,
  • poprawa gęstości i elastyczności skóry.

Efekty zabiegu Dermapen / Mezopen

Największą zaletą tej technologii jest efekt, który nie jest jednorazowy. Dzięki temu, że organizm sam zaczyna się regenerować, naskórek się odmładza. Zabieg jest bowiem niezwykle krótki – trwa ledwie 30 minut. Po znieczuleniu i dezynfekcji stosuje się mikronakłuwanie, czasami połączone ze specjalnymi preparatami. Jest to całkowicie bezbolesne, ale w trakcie zabiegu i tuż po nim widać zaczerwienienie skóry, a u niektórych pacjentów także punktowe krwawienie. Nie występują jednak siniaki, ani krwiaki, a reakcje skórne szybko znikają. Wprawdzie skóra jest napięta i zaczerwiona, jak po opalaniu, ale nie trwa to długo. 3-4 dni później zaczyna się łuszczyć, ale po kolejnych 2-3 dniach widać już efekty terapii Dermapen / Mezopen. Można je utrwalić, stosując zalecone przez lekarza pielęgnowanie skóry.

Dermapen – zdjęcia przed i po

Jak działa Dermapen? Zobacz film

Zadzwoń do nas