Technologia mikronakłuwania skóry owłosionej głowy Dermapen 3™ / Mezopen opiera się na opatentowanej technologii AOVN™, która pozwala na wykonanie nawet 80 tys. nakłuć na minutę. Dzięki temu zabieg jest skuteczny, a także bardzo bezpieczny. Sprzęt składa się z wymiennych kartridży. W każdym z nich jest 12 molibdenowych igieł, które nie zawierają chromu i niklu, dzięki czemu zabiegi można przeprowadzać także u osób uczulonych na metale. Zabieg jest bardzo bezpieczny, bo głębokość iniekcji można regulować. W przeciwieństwie do  mezoterapii – wykonywanej przy użyciu strzykawki i igły, tzw. techniką nappage – czy derma-rollerów, iniekcja dermapenem / mezopenem może sięgać od 0,5 mm do 2,5 mm.

Największą zaletą tej technologii jest efekt, który nie jest jednorazowy. Dzięki temu, że organizm sam zaczyna się regenerować, naskórek się odmładza. Jednocześnie następuje widoczna regeneracja struktury włosa, hamuje się proces wypadania i bardzo często włosy odrastają.

Zabieg jest bowiem niezwykle krótki – trwa ledwie 30 minut. Po znieczuleniu i dezynfekcji stosuje się mikronakłuwanie, zazwyczaj połączone ze specjalnymi preparatami. Jest to całkowicie bezbolesne, ale w trakcie zabiegu i tuż po nim widać zaczerwienienie skóry, a u niektórych pacjentów także punktowe krwawienie. Nie występują jednak siniaki, ani krwiaki, a reakcje skórne szybko znikają.

 

Zadzwoń do nas